Revitalizace náměstí Dr. E. Beneše – aktuálně

V rámci záměru revitalizace náměstí Dr. Edvarda Beneše v centru Ostravy bylo zahájeno stavební řízení.

Vizualizace navrhované nové podoby náměstí

pramen: Úřední deska / moap.cz

Související články

Komentáře

  • Crazym 27.12.2024  ●  11:08

    Takže si vlastně staví zpevněnou plochu pro ty jejich hurá akce na lapání voličů a parkování paloňů 🤣 Nebylo by lepší tu proluku konečně zastavět a ne se neustále držet toho, že prý to je náměstí ať už se zrovna nazývá jak chce. Tam v tom místě u vjezdu do centra mělo být podzemní parkování a ne za katedrálou…

    To se mi líbí 23 To se mi nelíbí 7
  • Lukáš G 27.12.2024  ●  12:36

    Když vidím to množství dlažby tak se modlím, aby tu zakázku konečně vyhrál někdo s kvalifikovanými dělníky… Ostudy s chodníky v centru bylo dost. https://www.rajce.idnes.cz/elgesko/album/chodniky-v-ostrave

    To se mi líbí 29 To se mi nelíbí 0
  • Jan 27.12.2024  ●  14:33

    Jsme.v Ostravě, nestačil by mlat? Ten alespoň nezkazí tak jako dlažbu.

    To se mi líbí 12 To se mi nelíbí 5
  • petrK 27.12.2024  ●  18:33

    Jan: v duchu ostravských tradic spíš vysypat štěrkem a udělat z toho parkoviště

    To se mi líbí 7 To se mi nelíbí 3
  • David 27.12.2024  ●  20:24

    už se těším až si tam udělám selfíčko s tím červeným stožárem to je totiž asi nějaký módní prvek, určitě velmi funkční :) a třeba se mi do něj zaplete i pan Witosz díky kterému celý projekt vzniká jako všechny ostatní v Ostravě :D

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 10
  • Michal 27.12.2024  ●  22:57

    To je ale jen dočasná úprava, než se tam začne stavět přesná replika Německého domu.

    To se mi líbí 6 To se mi nelíbí 6
  • Mx 28.12.2024  ●  12:45

    Pevně věřím, že nevykácejí ty stromy ještě před opravou zbytku Ostravice. Je to nejškaredější fasáda a hrůzń pohled v Moravskoslezském kraji a pokud by byla zcela odkrytá (nyní zakryto vzrostlými stromy), máme tady na dlouho dost ohyzdnou záležitost. Teď to plně zakrývají stromy. Jsem zvědav, jak to dopadne.

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 0
  • Evžen 28.12.2024  ●  20:16

    Lukáš G: Jo, před cca 10 dny jsem viděl, jak dělali tihle vysoce kvalifikovaní dělníci rovnání pokřivené (a totálně zmrvené) dlažby na nové zastávce u Krajského úřadu. Dřevěná kláda, která pokryje 4 dlaždice najednou, na to velké bumbum velkým kladivem. Výsledek: dlažba se sice dorovnala (respektive vždy 4 dlaždice jsou ve stejné výši), ale zároveň se i odrovnala, protože je popraskaná a domlácená. Bravo všem, včetně těch, kteří ten výsledek takto převzali :-DDDDDD

    To se mi líbí 16 To se mi nelíbí 0
  • Milan Palák 29.12.2024  ●  09:26

    A sousoší Komunistického marasmu ergo Památník revolučních bojů tam opravdu zůstane…?

    To se mi líbí 7 To se mi nelíbí 6
  • David.Witosz 29.12.2024  ●  09:47

    Milan Palák: Zdravím.

    Cituji z encyklopedie města Ostravy.

    Sousoší trojice horníků vyzařujících přesvědčení, odhodlání a bojovnost vznikalo již od roku 1951 a původně bylo koncipováno jako památník připomínající hornickou stávku z roku 1894, který měl být instalován u jámy Trojice (původní architektonické řešení Josefa Bláhy). Nakonec však bylo pro umístění sochy zvoleno tehdejší náměstí Vítězného února (architektonické řešení Ivo Klimeš). Zřejmě se tak stalo z ideologicko-propagandistických důvodů, čemuž nasvědčuje i významový posun v pojmenování památníku, které jej bez hlubších souvislostí spojovalo až příliš s komunistickým režimem.

    Takže jáma Trojice a rok 1894. Takže už nedělejme radost komunistům. Stávka nebyla jejich akce, nebyla v jejich režii a oni si to jen neprávem přivlastnili.

    Hezký den a úspěšný rok 2025.

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 7
  • Radovan Burkovič 29.12.2024  ●  18:15

    Stávající úprava zahrnuje opravdu park, ne náměstí pro manifestace a kolotoče. Tzn. je zde i tráva, vzrostlé stromy a snad jediné broukoviště široko daleko. I s popisem funkce. V návrhu vidím, že poté, co v rámci hlásané biodiverzity se hmyz konečně zabydlí a snad zadělá na další generaci. broukoviště zmizí. Nahradí ho dlažba a mlat a pár živořících nových stromů v dlažbě, kd ekolem dokola bude mříž.
    A co je nejhorší, opět vyrobíme brutální tepelný ostrov dovnitř města. Který přes den krásně nachytá teplo a přes noc ho bude do okolí vyzařovat. Vážně je tohle cesta?
    Ne, takto opravdu ne.

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 3
  • Radovan Burkovič 29.12.2024  ●  18:17

    A k těm dalším parkovacím stáním – kolik z nich bude osazeni jednoduchým nabíjecím sloupkem, tedy modul nejlépe umístěný v sousedícím stožáru osvětlení? Když už se to bude celé rozkopávat?

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 6
  • Cyril 30.12.2024  ●  16:54

    Tam patří dům…
    Jsme v centru.

    To se mi líbí 11 To se mi nelíbí 1
  • liii 04.01.2025  ●  14:21

    Opravdu je v centru města nejdůležitější prvek broukoviště? Divím se, že to v tom případě nemají na Staroměstském náměsttí v Praze o nějakém Trafalgar sq v Londýmě nemluvě…
    Nicméně představa města o koordinaci s dostavbou proluky by mě zajímala. Nebo to město bere tak, že dostavba je v praxi nereálná?

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.