Revitalizace Černé louky

Prostranství kolem pavilonu A na Černé louce projde proměnou.

V současné době probíhá příprava revitalizace prostoru před pavilonem A, kterou pro ČERNÁ LOUKA S.R.O. zpracoval Atelier ZAKA22 spolu s Místní architekti. Jedná se o komplexní rekonstrukci veřejného prostranství, který je využíván nejen návštěvníky výstav, ale také běžnými občany. Prostor běžně navštěvují studenti z blízkého kampusu, ale také návštěvníci divadla Antonína Dvořáka nebo Divadla loutek, který s výstavištěm přímo sousedí.

V rámci rekonstrukce se počítá s úpravou zpevněných ploch, výsadbou nové zeleně i umístění nového mobiliáře. V prostoru bude vytvořeno posezení s atraktivními prvky k sezení i relaxaci. Přibudou okrasné trvalkové záhony a nové herní prvky. V projektu se počítá také s umístěním veřejných toalet, stojanu pro kola a pítka na vodu.

První etapa revitalizace Černé louky bude dokončena už v roce 2020. Předpokládané náklady na revitalizaci budou kolem 4,5 mil. Kč vč DPH. Projekt je finančně podpořen ze strany statutárního města Ostrava.

zdroj: fajnova.cz

Související články


Komentáře

 1. Rado :

  A podle vizualizací zase ve velkém zámkovka. 3x sláva :-) Myslím to samozřejmě sarkasticky. Je hezké, jak Ostrava umí myslet v malém…

  Thumb up 12 Thumb down 4
 2. robert :

  A teď, který výkres/vizualitaci mají brát občané vážně? https://www.msstavby.cz/nova-ulice-pivovarska-26-03-2020/

  Thumb up 5 Thumb down 2
 3. Mx :

  Co je to za “šolich” s vizualizací? Je ten koridor k hlavní budově z žuly nebo zámkovky upravené ve Photoshopu nějakými barvičkami? Co je to za grafické barevné a jiné kreace??

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.