Rezidence Foerstrova – vizualizace

Byly spuštěny webové stránky projektu novostavby rezidence Foerstrova v Ostravě. D9ky tomu je známe aktuální podoba záměru.

O projektu informujeme již od roku 2011. Plány na novostavbu bytového domu již několikrát změnily podobu. Poslední informace k plánované stavbě jsme publikovali v listopadu roku 2025, kdy došlo k oplocení pozemku v místě výstavby a skrývce půdy. Dle našich informaci však další práce neproběhly. Pokud ano, prosíme čtenáře, aby nás opravili v komentáři pod článkem.

pramen: rezidencefoerstrova.cz

Související články

Komentáře

  • Tom 02.06.2026  ●  06:45

    Asi tomu nerozumím, ale postavit rezidenční bydlení jen na konceptu 2+kk? Takže zcela unifikované bydlení jen pro páry? Na vizualizaci hrající si rodina s dětmi – asi tím pádem jen návštěva prarodičů. :-D

    To se mi líbí 15 To se mi nelíbí 2
  • Dan 02.06.2026  ●  10:57

    @Tom: Protoze dnes se proda vse.

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 0
  • Crazym 02.06.2026  ●  11:56

    To je fakt na hlavu, jen 2+KK 🤦‍♂️ Přitom „Nabízíme byty 1+kk až 3+kk s promyšlenými dispozicemi“ 🤣 Ta promyšlenost je vidět na první pohled, záchod v koupelně a kuchyň v obýváku 🤣 Ale lokalita je to super a klidně by to sneslo ještě dvě patra, tohle je plýtvání prostorem. Tady bych do toho asi už šel, akorát asi ne v přízemí a s dětmi. A tady kde už je aspoň ten záchod samostatně https://www.rezidencefoerstrova.cz/vyber-bytu/byt-cislo-3-03/ bych si už asi nějak poradil https://screenshot.cz/FD/FD09A/snimek-obrazovky-2026-02-25-v-9.41.40.png , protože to už vychází metrově skoro jako moje 2+1 🙂

    To se mi líbí 11 To se mi nelíbí 5
  • Roman 02.06.2026  ●  12:16

    @Crazym: A co se vám nezdá? :D 2+kk je přesně mezi 1+kk až 3+kk :D :D

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 1
  • PetrK 02.06.2026  ●  12:26

    nějak se nám rozmohl takový nešvar…existuje nějaká novostavba, kterou by developer nepojmenoval jako „rezidence“?

    To se mi líbí 15 To se mi nelíbí 1
  • Crazym 03.06.2026  ●  11:26

    A teď se dívám, že jsem jim křivdil. Na přání upraví dispozice a můžete mít to 3+KK a možná i více, asi záleží na kešeni 🤣 Takže neváhejte a kontaktujte, kdo dříve přijde, ten dříve mele a ještě možná navíc zbyde nějaké to sociální 1+KK 🤣 https://screenshot.cz/A5/A50H6/snimek-obrazovky-2026-06-03-111845.png
    Sakra, zase jsem zaváhal, mohl jsem koupit celé patro a udělat si na terase minigolf 🤪

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 3
  • bapi 03.06.2026  ●  18:49

    Tohle snad bude slouzit jen jako investicni byty, airbnb a jako pronajem pro VS studenty. Deti hrajici si na ty 2m siroky zahrade, to fakt pobavilo aneb nebylo tam puvodne takove to betonove hriste na micove hry?

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 7
  • Crazym 03.06.2026  ●  20:05

    @bapi: To jako fakt? Dva metry široká zahrada? Trochu ti to zvětším ať to přečteš, zkus to pochopit a zkus to znova 🤣 https://screenshot.cz/HP/HPM1M/snimek-obrazovky-2026-06-03-195150.png
    A to ještě mají k dispozici pro všechny komunitní zahradu o velikosti 875 metrů čtverečních 🤦‍♂️

    To se mi líbí 6 To se mi nelíbí 2
  • Hans 03.06.2026  ●  21:01

    @Crazym: Souhlasím, že dvme patra navíc by tomu slušely a lokalitu by to nijak nepoškodilo.

    To se mi líbí 9 To se mi nelíbí 4
  • Petr 04.06.2026  ●  09:05

    @Hans: Dvě patra navíc by teda lokalitu poškodilo hodně. Ten dům je zcela nesmyslně postaven ve vnitrobloku s příjezdem z už tak ucpané 28. října. 10 let jsme bojovali o úplné zastavení stavby, tak jsme vybojovali aspoň právě ty snížení o dvě patra.

    To se mi líbí 6 To se mi nelíbí 12
  • bapi 04.06.2026  ●  09:26

    @Crazym: Ano, dva metry. Myslim to zcela vazne.

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 7
  • bapi 04.06.2026  ●  09:32

    @Petr: To je uplne bizarni, ta potreba vsechno zastavet. Jedno z mala plusu, co ta Ova ma, je mnozstvi zelene.

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 10
  • Crazym 04.06.2026  ●  13:42

    @Petr: Tak to jste vy s tím NIMBY syndromem 🤣 Hele zajímalo by mě z jaké ulice byste si to představoval, že by to měli napojit? Jako, že třeba z té Foerstrovy? To klidně mohli, protože tohle všechno jim tam patří 😂 https://screenshot.cz/1T/1TVOX/snimek-obrazovky-2026-06-04-133107.png Jo a i kdyby tam byly ty dvě patra navíc, stále by to nebylo větší než ty baráky u 28.října, jste spokojení prudiči? Žádnou komunitní zahradu ale parkoviště bych vám tam udělal. Na truc 🤪

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 8
  • Petr 04.06.2026  ●  14:24

    @Crazym: Ano, využíváme všech zakoných prostředků, aby nevznikl bytový dům ve VNITROBLOKU.

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 6
  • bapi 04.06.2026  ●  15:41

    Me fascinuje vyvoj toho narativu v Ove… Nejdriv se brecelo o dostupnem bydleni. Kdyz Ostravaci akceptovali, ze v MSK je jedno z nejlevnejsich v republice, tak se preslo na nejake nove a moderni bydleni. Pak uz ani tohle nebylo ok a pridalo se na zacatek „kvalitni“. No a ted kdyz to tady posledni 2-3 roky otevru, tak se hafo lidi navzajem ujistuje, ze zateplene byty v ghettu za 100-130K m² jsou strasne super nabidka, „co bys jeste chtel“ a „ja bych tam bydlel hned“. A samozrejme vsude zastavet kazdy metr. Co na tom, ze nektery casti Ovy se nerozviji desitky let a ten pocit ze jde pouze o shluk obci a ne jedno mesto se nijak nemeni. A nakonec zastupci vladnouci koalice zacnou v unoru do medii rikat, ze bez rychlovaku za bambilion bude Ova upadat, protoze za 10 let budou v Brne furt lepsi mista za vic penez, ale dat se tam dojet za 40 min vlakem, tak lidi muzou delat tam a zit v levnejsi Ove. No, je tam peknej bizarek. 🤔🤔

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 14
  • Rohlík 04.06.2026  ●  16:37

    @bapi: Tak a teď Váš komentář určitě všem otevřel oči a budou Vám tleskat. Děkujeme za zhodnocení situace. 😂

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 1
  • bapi 04.06.2026  ●  19:24

    @Rohlík: Tak to jsem ani necekal. :) Kdyz ma nekdo deset moznosti, tak nikdy nevis jiste, jak se rozhodne. Kdyz ma ale jen jednu… 😉 To jsou lidi, co budou vzdycky zit v Ove, at se deje cokoliv, tak jasne ze si to vse nejak oduvodni, obhaji. Tuplem ti podivnejsich typu. :)

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 3

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.