Renovace katedrály Božského Spasitele

Sundané lešení poodhaluje novou, barevně jemnou, podobu fasády katedrály Božského spasitele v centru Ostravy.

Fotografii zaslal čtenář. Děkujeme!
katedrala

Objekt se vrací ke svému historickému vzhledu.
katedrala

Související články


Komentáře

 1. balde :

  ten parking je tam fakt humus okolo

  Thumb up 16 Thumb down 0
 2. Luděk :

  Tak snad už to i zateplili jak dělali novou fasádu, na půlnoční tam byla vždycky taka kosa.

  Thumb up 6 Thumb down 5
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Luděk: Tvl :D :D :D :D :D

  Thumb up 11 Thumb down 1
 4. balde :

  Luděk: budou vyhrivane lavice

  Thumb up 5 Thumb down 1
 5. zerdě :

  hezka barva fasady,mnohem hezci nez ta puvodni

  Thumb up 9 Thumb down 1
 6. Jiřík :

  Naproti divadla kašnu a pěší zónu a bude to nádhera !

  Thumb up 9 Thumb down 1
 7. aggu :

  Jiřík: Bez nových, podzemních parkovišť v centru to nepůjde. Přitom je ideální doba na jejich výstavbu. Plochy (ještě) jsou, ceny ve stavebnictví jsou (ještě) dole. Jenomže město uvažuje s obnovou centra (jehož je parkování aut součástí) asi tak, že se buď udělá sama nebo zadarmo. Příkladem je „slavná“ rekonstrukce pěší zóny na 28. října, která se avizuje v superlativech jako spása pro centrum. Přitom příspěvek města je (pouhých) 7 milionů a obvodu dokonce jen 2 miliony. To jsou cifry jak někde na vesnici. A jaký byl asi příspěvek města na obnovu nejvýznamnější památky v Ostravě – katedrály?
  Bez dotace není město schopno udělat vůbec nic. Respektive je, ale někde jinde. Stamiliony do Vítkovic v tomhle světle svědčí o tom, co ostravské politiky zajímá víc. Fotka s Boltem v tom lepším případě. Jak by se asi projevilo vložit do centra jen „půlku stadionu“ – půl miliardy, když nejdůležitější tepna v pěší zóně stojí město 10 mega?
  Buď bude oživení centra opravdová priorita, a pak se to projeví v rozpočtu města, a nebo se to neprojeví, a zbydou nám debaty a kulaté stoly.

  Thumb up 13 Thumb down 2
 8. dan :

  aggu: z internich informaci z radnice: mesto nema jakykoli zajem na tom, aby centrum slo nahoru. Maji zajem presne opacny, srazit centrum definitivne do kolen, vylidnit ho, znicit obchody co tam jeste jsou a tim donutit majitele domu k prodeji za nizke ceny. Az majitele domu s cenou pujdou dolu (nebo na dno) pak se strhne boj dvou skupin developru, kteri si centrum rozdeli za pakatel. Vypada to ze s tim nic neudelam, neb zrejme vubec nezalezi kdo na radnici sedi. Smutne.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 9. Crazym :

  dan: Hihi, ti zlí developeři nemají šanci, já jim svoje neprodám, budou muset počkat s tou svojí diverzní akcí až zatřepu bačkorama :DDD Jediné co by to mohlo zhatit je další vítězný únor ale pssst, plebsu je tu dost aby jim to zas nějaký Kléma nevysvětlil a to by byl průser jak na Donbasu :DDD

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. thvari :

  aggu: to s tou fotkou je příznačné. z marketingové politiky hnutí ANO mi není moc dobře, viz stránky typu BO – Ostrava na FB vedená ambiciózním panem Králem. Propagace, hezké fotky, ale skutečně se toho děje pomálu :-(. Hlavně zpropagovat Ostravu takovou, jaká je, aby si snad někdo nevšiml, že se věci musí rozvíjet.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 11. dan :

  Crazym: to vas chvalim, je otazkou kolik vas bude. Protoze jak jde cas, tak cedule v centru se zmenily z „K pronajmu“ na „K prodeji“. Nicmene byl jsem v kontaktu s majitelem asi nejvetsi realitky na severni morave a ptal jsem se ho na centrum ostravy jak vidi budoucnost atd. Jeho odpoved byla ze v centru koupil dum a mysli si ze to pujde nahoru. Ja si to take myslim, lae bude to trvat jeste roky. Nakonec to muze dojit k tomu co jsem nastinil v predchozim prispevku.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Oasis :

  +článek: „Katedrála se svléká z lešení a sítí. Termín slavnostního otevření už je znám“ na moravskoslezsky.denik.cz: http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostrava-katedrala-se-svleka-z-leseni-a-siti-20150726.html

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.