Rekonstrukce Domu služeb v Hrabůvce

Provozovny které zůstaly byly otevřeny a nyní probíhá výstavba bezbariérového přístupu k nim.

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  Že to ale trvalo, než je tam napadlo vybudovat výtahy do patra.. Jedny jsou sice v Poliklinice, plus v každé hospodě jsou taky, ale mohli by tam ještě udělat i WC pro zákazníky. Někdo sice namítne, že Polikliknika je hned vedle, ale když člověk nutně potřebuje tak je nejlepší je mít co nejblíž.

  A taky škoda, že se nenašel developer který by tohle OC vybudoval celé znova i s tolik potřebnými parkovací místy (v podzemí).

  Thumb up 3 Thumb down 6
 2. aggu :

  Proč proboha budovat znova? Stačilo vrátit do původního stavu, dodat kvalitní povrchy a očistit od všeho vizuálního smogu, který se tam za poslední 2-3 dekády nakydal.
  Na nic z toho nemá místní radnice inteligenci, takže to tam po té velké a slavné a drahé „rekonstrukci“ vypadá úplně stejně tragicky jako předtím. Feeling: ruské maloměsto.
  K tomu dodám, že radnice za další miliony nafoukla vzadu u polikliniky parkoviště (=holoplocha se zámkovkou, jak jinak), takže už tak velký provoz na obslužné komunikaci za tím GUMem ještě zhoustl na level insane s chaoticky pobíhajícími chodci a školáky mezi auty. Jako bonus navíc kvalita vozovky která už vozovku nepřipomíná ani omylem.
  Totálně nezvládnuté řešení rekonstrukce i veřejného prostoru.
  Rykala si samozřejmě jede to svoje ajdontker a starosta dělá to co mu řekne Rykala.
  Jestli velice rychle Jih nebude mít gramotného starostu/ku a Radu, tak půjde do sraček. Už dnes hraje vedle centra a Poruby třetí housle. Právem. Radnice nechává Jih ladem.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 3. aldik :

  aggu: Já to myslel kvůli tomu podzemnímu parkovišti, které by zvedlo počet parkovacích míst i pro lidi ze sídliště.. Jak jinak chcete budovat podzemní parkoviště pod již stojícím objektem? :D

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. aggu :

  aldik: Jinde než stojící objekt :D

  Thumb up 1 Thumb down 3
 5. aldik :

  aggu: A kde takové místo v Hrabůvce je? Navíc šoupnout ho pod OCčko by bylo docela logické.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. aggu :

  aldik: Když už mám hledat to místo, nemám rovnou sehnat i peníze?

  Thumb up 4 Thumb down 4
 7. Jp :

  O co, že ten popsany a polepeny obklad u schodiste nikdo cistit nebude ?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. unikátní schodiště :

  Škoda toho schodiště, vypadalo uníkátně :(

  Thumb up 5 Thumb down 1
 9. Tomas T. :

  aldik: Ukažte mi developera ktery by tam vybudoval podzemní parkoviste a nechal by v nem parkovat lidi z okolnich domu :-D a jeste pokud mozno zadarmo :-D
  Kdyby tam podzemni parking udelali, tak by to bylo jiste systemem ze kdyz date uctenku z obchodu mate dve hodiny parkovani zdarma, jinak zaplatite parkovne. A na noc se garaz zavira….

  Thumb up 1 Thumb down 1
 10. aggu :

  Tomas T.:
  Tím investorem by samozřejmě mělo být Město Ostrava.
  To vůbec není o nějakých obchodech a parkingu ala Karolina, ale o vyřešení parkování ve městě vůbec. Místa pro rezidenty + volatilní místa pro ty co si jezdí autem pro rohlíky, na úřad, na kafíčko… Máme tohle ve městě vyřešené?
  Veřejné podzemní parkoviště přece není žádné scifi – stačí si na netu vyhledat jak to dělají jinde – hned první co na mně vypadlo bylo chorvatské město cca velikosti Frístku: parkoviště 2 podzemní patra – rok a půl stavba – uprostřed historické zástavby! – 450 míst – cena 8M EUR = 200M CZK.
  Pitomých 200M. O čem se tu jako bavíme…. Má Ostrava na to dát každý rok 200M? Pravděpodobně ano. Pokud bychom neměli na radnici užvaněné mátohy, tak můžeme každý rok postavit jedno podzemní parkoviště a za 10 let máme vyřešený druhý největší problém ostravských občanů (ten první je samozřejmě příliv po zuby ozbrojených islámských rodin s dětmi – a ten se dá řešit podáváním vývaru z třezalky, sympatizanti SPD v kombinaci s Neurolem).

  Thumb up 10 Thumb down 1
 11. adélka :

  aggu: No pokud vím tak se připravuje posun v parkování v Ostravě a to plánování sítě parkovišť P+R, a to pod záštitou zde tolik oblíbeného pana Semeráka…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 12. Martin [msstavby.cz] :

  adélka: Bohužel pan Semerák nechápe význam a to, kde mají být tato parkoviště umístěna. Poslední záměr umístit parkoviště za Černou loukou v centru k Ostravici je projevem nevedomosti. To není P+R, která se staví na okraji měst u přestupní uzlů. To je betonový plácek lákající auta do centra…

  Thumb up 6 Thumb down 1
 13. adélka :

  Martin [msstavby.cz]: Ono nic se neudělá samo a hned, sama jsem zvědavá co z té koncepce parkování vypadne a jak bude vypadat.

  Předpokládám, že vytipované lokality pro P+R byly na základě nějaké analýzy potřebnosti i s ohledem na výkupy parcel. Tohle je ovšem budováno pro lidi, kteří do Ostravy dojíždějí převážně za prací, aby rezidenti mohli mít parkovacích míst více, tzn. posun v tomhle jednoznačně vidím, o Černé louce mi není známo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. JP :

  adélka: V tom případě je problém v tom, že se nikdo – včetně p. Semeráka – neobtěžuje tu koncepci vysvětlit. Konkrétně… Já třeba jako hrabůvecký rezident nevidím smysl v P+R Kolonie Jeremenko, zvlášť v místě, kde se od FM nedá ani najet. A zase – na tomhle konkrétním případu jde vidět, že město se s vysvětlováním svých strategií moc hlavu neláme… Proč zrovna Kolonie Jeremenko ? Je to v rámci nějaké hlubší strategie té oblasti ? Jaké bude připojení na to parkoviště ? A kdy se bude stavět ? Co dávno vyprojektované MÚK Moravská/Místecká s kruhovými objezdy – bude/nebude ? Hraje v tom nějakou roli v UP zanesené prodloužení Moravské k NHáčku ?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 15. aggu :

  JP:
  Zas OT ;)
  Nic nevysvětlovat neřkuli obcházet veřejnost je v Ostravě taková ta tradice už od doby zpracování a schvalování Územního plánu, kterou k dokonalosti dovedl Vltavský, který se s připomínkováním ÚP veřejností vyrovnal velice svérázně a v podstatě veřejnost podvedl. Samozřejmě striktně dle litery zákona, to mu slouží ke cti. Na ducha ovšem nějak „zapomněl“. Nebo dostal rozkaz zapomenout… Velice si tím na ÚHA ulehčili práci, to chápu.
  V tomto smyslu mi třeba existence projektu Fajnova připadá jen jako „omluva“ nového vedení radnice vůči občanům… To jim taky slouží ke cti, ale už se bavíme o úplně jiném měřítku problémů.
  Tohle je vůbec strašně široká matérie. Není to jen o parkování, je to o dopravě jako celku. To jsou třeba městský okruh velký/malý, zdá se, že Ova má takřka hotovo, ale nemá, v detailu jsou to kusy salámu, budované jak historie dovolila, tu a onde a ve výsledku to nefunguje, zejména Frýdecká a Místecká se svými MÚKy, které mají naprosto katastrofický dopad na historické centrum, a hlavně směr Z-V okolo centra. Tam má Ostrava/KÚ/ČR obrovský budoucí dluh ve investicích.
  A do toho chaosu vlepovat P+R…. Z logiky věci, pokud kdokoliv navrhne P+R uvnitř, říkejme tomu pracovně Velký městský okruh (Rudná-Frýdecká-Bohumínská-Muglinovská-Mariánskohorská-Plzeňská) je diletant.
  P+R by měly ležet vně a pokud možno blízko VMO a blízko tram. Blízko znamená minutu pěšky. Ale třeba na Místecké, která má jen 2 pruhy by měl být už dřív, už u křižovatky s Dr. Martínka, kde se jasně nabízí přetnutí haldy a napojení na Frýdeckou – mnohem inteligentněji, než přes hustě zastavěnou Moravskou. Ale kdy naposledy sezval ÚHA lidi na kafe do Pantu a poreferoval o tom jaké jsou plány, které se jich bytostně dotýkají? Mé rodině třeba tenhle úřad ještě za komunistů vzal barák právě když se stavěl průtah Moravská. Která dodnes vypadá jako nepromyšlený a nedodělaný zmetek…
  Jsou projekty o jejichž užitečnosti nepochybuje ani malé dítě (jako třeba tramvajové tratě, třeba k Duze), ale tohle je jiná káva.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 16. adélka :

  JP: aggu:
  Manýry p. Vltavského neznám, nechám se poučit. Nerozumím velkému/malému městskému okruhu. Když se podívám na mapu Ostravy vidím několik hlavních tahů, které se někde protínají. Pokud jeden z nich je dočasně mimo provoz – jako dnes směr z Rudné na Havířov a Karvinsko, kolabuje doprava ve špičce v objízdných trasách i na Místecké a návazných komunikacích, nenazvala bych to okruhem. Z logiky věci mi nepřijde divné umístit P+R u hlavních tahů v návaznosti na MHD, které zde je v rozumné docházkové vzdálenosti.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. adélka :

  JP:
  Příjezd na parkoviště ze směru FM bude jistě vyřešen, jinak to nemá smysl. Na Vaše otázky neznám odpovědi, jen po letech, kdy se parkování neřešilo vidím posun k lepšímu.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. Hynek [msstavby.cz] :

  adélka: pokud nejsi prihlasena, tak je antispam trochu hloupy a nehlasi, ze je post zadrzeny ke kontrole (pokud ho vyhodnoti jako podezrely), netreba psat znova, jen pockat na schvaleni… nejak to budu resit, zatim jsem neprisel na to jak.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. adélka :

  Hynek [msstavby.cz]: OK, díky za info, myslela jsem, že se to nějak omylem smazalo

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Jp :

  Aggu: Zase záchvat grafomanie ? ;-) někdy je lepší klukům poslat fotky či odkazy, než se dokolečka vypisovat ze svých stesků Aggu… ja to tak delam pravidelně, nebo se o to snazim, možná to zkus :-)
  Adelka: jojo ja to chapu, jenom jsem na tomhle pripade chtel ukazat, že i jedno celkem nepodstatné místo dokaze vnest nejistotu do tvrzeni, ze maji koncepci parkovani :-)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 21. davidb :

  aggu:
  Udělat prodlouženou Dr. Martínka na Kunčice, tak se nemusí stavět prodloužená Mostní.
  Kdyby to ústilo vedle OZA, tak se to dotkne 1 domu, na rozdíl od Mostní.
  A škoda myší díry na Mariánskohorské- to je jediný dvojpruh na celém okruhu.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 22. davidb :

  Jinak jsem teda fest mimo téma :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Martin [msstavby.cz] :

  adélka: https://www.hlidacstatu.cz/Detail/6306003?Q=architekt%2C%20ostrava%2C%20simona

  Respektive se jedná o záchytné parkoviště. To ale neřeší problém města. Většina parkoviště je v centru po skončení pracovní doby a o víkendech prázdná.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Pepper :

  Martin [msstavby.cz]: Jsem jediný, koho při zmínce o ateliéru Simona jímá děs a hrůza?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 25. Martin [msstavby.cz] :

  Pepper: Ne :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. adélka :

  Jp: Chápu Váš pohled, ale myslím, že to nebude jedno místo…. Jeremenko, DOV, Českobratrská, Hlučínská, parkovací dům u nemocnice a myslím, že budou přibývat další

  Thumb up 1 Thumb down 0
 27. adélka :

  Martin [msstavby.cz]: Zajímavé, zhotovitel nejdříve navrhnul areál OU a okolí a teď se dodatečné lepí záchytné parkoviště ?!?

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.