CPIT TL3 VŠB-TU Ostrava

V porubském kampusu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava bude zahájena výstavba budovy CPIT TL3.

Technická univerzita Ostrava příští týden slavnostně zahájí stavbu unikátní budovy, jejíž součástí bude digitalizovaná výuková výrobní linka, tzv. Smart Factory, dále prostory biomedicínského inženýrství pro Home Care a moderní laboratorní zázemí pro elektromobilitu. Poklep základního kamene proběhne v pondělí 24. 9. 2018 ve 12 hod. v porubském kampusu VŠB-TUO vedle tenisových kurtů.

„Z pohledu investiční výstavby naší univerzity se jedná o nadčasovou laboratorní platformu pro praktickou výuku moderních studijních programů z oblasti Průmyslu 4.0, Home Care a Automotive. Jde o jedinečný investiční počin s rozpočtem přesahujícím částku 160 mil. Kč,“ shrnuje výjimečnost nového komplexu dr. Petr Šimoník z Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO.

Budova bude plná nejnovějších technologií: sofistikovaný building management systém, možnosti sledování a řízení energetických toků a mnoho dalších. S integrovanou rozsáhlou sítí rozmanitých technologií senzorických systémů bude nový komplex součástí struktury budov umožňujících vysoko objemové datové přenosy a ukládání velkých dat.

Stavba spolu s koexistující infrastrukturou je koncipována jako komplexní a otevřený výukový testbed neboli zkušební polygon Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO, který bude také platformou pro mezifakultní spolupráci a dále spolupráci s významnými univerzitními partnery, především VUT a ČVUT.

„Jako jednu z mnoha zajímavostí lze u nové budovy CPIT TL3 vybrat byty pro Home Care, tedy pro praktickou aplikaci nových technologií biomedicínského inženýrství,“ doplňuje dr. Šimoník. Bude se jednat o byty se stálými obyvateli, kteří budou monitorováni při běžných denních činnostech a výsledkem tohoto projektu budou nová řešení právě díky biomedicínskému inženýrství, např. nové aplikace unikátních senzorických systémů pro domácnosti s návaznou výukou nadčasových metod a algoritmů pro zpracování, přenos a ukládání dat velkých dat s respektováním kritérií tzv. kybernetické bezpečnosti. Laboratorní komplex s označením CPIT TL3 bude realizován v rámci projektu „Platforma nových technologií Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO CPIT TL3“.

zdroj: vsb.cz

Související články


Komentáře

  1. Mx :

    Warum nicht? :-) bylo by ro osvezeni architektury. Jen aby to dopadlo podle obrazku, i s umeleckymi díly a specialni designovou fasadou

    Thumb up 6 Thumb down 0
  2. Rado :

    Ne že bych chtěl do toho kecat, ale nestavěla se nová budova FEI proto, aby bylo vše na jednom místě a pod jednou střechou?

    Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.