Rekonstrukce ulice Repinova

V centru Ostravy prošla rekonstrukcí ulice a na parkovací místa zde bylo přeměněno více než 10 vzrostlých stromů.

Související články


Komentáře

 1. adam :

  Výsadba je spatně, kácení je špatně, nová parkovací staní jsou špatně, požadovat je po nových stavbách v podzemí taky. Když se nerealizují rekonstrukce je to špatně stejně jako když se rekostruuje. Vaše kritika je už trapně monotematická. Se spojení s určiitou neznalostí legislativy občas směšná, každopádně podjatá a nekostruktivní…

  Thumb up 17 Thumb down 11
 2. Xavier :

  Auta jsou stromy nového tisicílení. Teď ještě zlikvidovat Komenského sady, místo každého stromu jedno auto…
  Co s tím, když se pomalu stává ideálem pro čtyřčlennou rodinu vlastnit čtyři auta, že…

  Thumb up 7 Thumb down 4
 3. FM :

  adam: Zajímavé jaké emoce je schopna vyvolat věta: V centru Ostravy prošla rekonstrukcí ulice a na parkovací místa zde bylo přeměněno více než 10 vzrostlých stromů.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  adam: zato tento post nam moc pomohl, diky :)
  takze neco k ulici Repinova?

  Thumb up 6 Thumb down 4
 5. MM :

  Chodím i jezdím tam k zubaři. Jen připomenu, že tato ulice se opravovala snad dva roky. Nekonečné problémy. Parkovací místa OK, ale ani jeden strom. V létě se to tam pořádné rozpeče. Upozorním, že v místě výjezdu na ulici Mánesova je špatně instalován kanál po levé straně, respektive je cca 5-10 cm pod úrovní nové silnice. Nerozumím, že to tak nechali.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 6. Martin [msstavby.cz] :

  adam: Kde uvádíme, že je výsadba špatně? Pokud se nejedná o náhodilou výsadbu v místě, kde jiný úřednický útvar plánoval strategický projekt.

  Kácet se má jen tam, kde to vyžaduje stav stromů, nebo jsou pozemky určené k zástavbě a docelení/navázání městské struktury. Ne kde vzniknou pouhá parkovací místa. Je tak těžké zakomponovat parkování mezi stávající vzrostlé stromy nebo vytvořit novou ulice kde jsou stromy i parkování? Myslím že ne.

  Dále v jakých případech tvrdíme, že jsou rekonstrukce špatné? Prosím také uvést příklady. Snad jen Bazaly. To je doslova přestřel. Co má legislativa společného s tím, že se neumí navrhnout pořádná ulice?

  Thumb up 9 Thumb down 5
 7. Moon :

  Podle mě je to docela povedený, určitě změna k lepšímu :) Nejedná se o žádný výstavní bulvár, takže provedení mi přijde tak akorát.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 8. rasta :

  Ten mini traktor tam musel udělat dobře těm novým obrubníkům a dlažbě. Zas to chtěl mít někdo rychle z krku:(

  Thumb up 0 Thumb down 3
 9. Permonik :

  rasta:

  Ten traktor na působí na podloži maximalně 3x větším než člověk. Což ti tvrdím jako konstruktér zemní a stavebnich strojů. Škoda že fotka nemá vetši rozlišení, dalo by se to i přesně spočitát.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Rasta :

  Permonik: já zase jako člověk z praxe ti řeknu, že pokud s ním přejede po novém obrubníku který má určitě „obrovské“ lože z prostého betonu, a oporu v dlažbě tak ho odrovná. Nemluvím o otáčení na zámkovce. Stroj za to nemůže. To jen lidí kteří ho tam nasadili. Určitě se tak malá plocha dala kultivovat šetrnější mechanizací

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Permonik :

  Rasta: Tak to máš lepší přehled jak já. Ale shodném se že jsu i menší stroje a vhodnější. Jenže která firma si v dnešní době dovoli mít kompletní strojový park a ještě k tomu vhodně odstupňováný podle výkonu (pracovního). Pak mít dobře zorganizované nasazení stroje apod. A taklhe mužem pokračovat k samotnému řidiči, který se otočí na dlažbě bez pořádného lože.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. kdojekdo :

  To je ale krávovina…prý, že…dotyčný traktor působí na podloží max. 3x více než člověk…….a znáš snad to podloží, jsi ten traktorista, zhotovitel….. beton je B20, jaký štěrk ? Další místní demagog.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 13. skelet :

  říká se tomu měrný tlach na plochu

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. skelet :

  oprava: měrný tlak na plochu

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Permonik :

  kdojekdo:
  Doporučuji dříve než reagovat slovy kravina si přečíst co kdo piše a navštivit základní školu, kde se učí co je to tlak :-). Jinak jsem od dva příspěvky vyše napsál, že to tvrdím jako konstruktér zemní a stavebnich strojů.

  Jen doplním skeleta je to střední měrný tlak na plochu (pudu, podloži).

  A tudiž je jedno jaké je podloži, tlak je vyvozený od váhy a velikosti plochu na kterou působí. :-) Nějaký další argument na smetení?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. Crazym :

  Náhodou mě se ten měrný potlach líbí, aspoň tu není nuda :DD

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. Tim :

  Fotky již nejsou aktuální, místo vykácených vzrostlých stromů již zasazeny nové, místo desek zakrývající díry v chodníku již záhony. Když se tam podíváte dnes, ulice působí příjemným dojmem. A nemusela by tady vzniknout taková diskuse, kvůli jedné ulici, kterých se v OV rekonstruuje spousta.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 18. Hynek [msstavby.cz] :

  Tim: ted asi nechapu co se zmenilo na tom, ze se tam vykacely vzrostle stromy..? jinak martin to myslim vysvetluje logicky, proc je v clanku ta poznamka: martin [msstavby.cz]

  druha vec je, ze neni zadny duvod pro to, aby k necemu nevznikala diskuze. to uz tady myslim bylo a moc se to nikomu nelibilo!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Tim :

  Hynek [msstavby.cz]: Změnou jsem myslel to, že zde nezůstalo pouze u nových parkovacích míst, ale že byla doplněna také zeleň. Alespoň náhrada něco za něco. A samozřejmě diskuse může vznikat, dokonce je potřebná, akorát nechápu, že se takhle diskutuje o ulici a ne o jiných důležitějších věcech – jen můj názor.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.