Babylon – nové vodárenské muzeum

Na partnerském webu Patriot magazín byly zveřejněny informace o novém muzeu v areálu vodárny v Ostravě – Nové Vsi.

Pověst města, které se může chlubit řadou unikátní technických památek, si Ostrava zase o něco vylepšila. A to díky nedávnému otevření zrekonstruované odkyselovací stanice „Babylon“ stojící v areálu úpravny vody v ostravské Nové Vsi.  V památkově chráněném areálu tak bude veřejnosti od dubna zpřístupněna další architektonická perla. Vodárenská věž, která od roku 1933 sloužila účelu odkyselovací stanice. To však trvalo pouze pět let a následně v ní byl zřízen sklad. V minulém týdnu byla v objektu zvaném „Babylon“ oficiálně otevřena nová expozice o historii dodávek vody v Ostravě, která ji uvedla v nový život díky úzké spolupráci se společností Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK). Rekonstrukce, během které byla opravena střecha či fasáda věže, stála celkem čtyři miliony korun a město na ni přispělo částkou 2,9 milionu.

„Úpravna sama o sobě je jedním z architektonických skvostů Ostravy a díky průběžné modernizaci neustále plní svůj účel. V posledních letech se podařilo v úzké spolupráci s městem areál zkrášlit. Investice do expozice o historii vodárenství byla našim poděkováním Ostravě a našim vodárenským předkům,“ uvedl generální ředitel společnosti Petr Konečný.

Myšlenka otevřít v Babylonu expozici ostravského vodárenství se poprvé objevila již v roce 2007, avšak až po deseti letech se podařilo ji realizovat. Tedy proměnit památku v malé muzeum, které bude přístupné (nejen) ostravské veřejnosti.

Jak informovala společnost OVAK, lidé se budou moci na expozici přijít podívat pouze po předchozí rezervaci, která bude možná od dubna na jejích webových stránkách. „Lidé si budou moci přes rezervační formulář zajistit prohlídku každý třetí čtvrtek v měsíci v 15.30 nebo 17.30 hodin,“ doplnila tisková mluvčí společnosti Radka Vanková.

zdroj: patriotmagazin.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.