Rekonstrukce ulice Kostelní

Situace návrhu rekonstrukce ulice Kostelní v centru Ostravy.

Rekonstrukce ulice bude provedena v úseku od Masarykova náměstí po ulici Biskupskou. Budou použity kvalitní materiály jako kamenná dlažba či žulové kostky. Úroveň vozovky a chodníků bude v jedné výškové úrovni. Bohužel se nepočítá s rekonstrukcí ploch v okolí kostela sv. Václava, jak jsme například uváděli ve studii na tuto lokalitu od ateliéru Kuba & Pilař architekti.

kostelni kostelni

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Petr :

  OK, tak další místa k bezplatnému parkování jsou pryč :/

  Thumb up 2 Thumb down 18
 2. mJožka :

  Petr: Kde tam byly bezplatné parkovací stání?
  Vzhledem k lukrativnosti pozemků v centru měst, osobně nevím, proč by využití pozemků ve vlastnictví obce/obvodu mělo být bezplatné. Jestli v tom není ten zakopaný pes jménem „nedostatek parkovacích stání v centru“ – řidičům se nechce za odstavení vozidla (a zabrání pozemku) platit :)

  Thumb up 17 Thumb down 3
 3. Petr H :

  To je jenom dobře, když chci jezdit autem do centra, kam míří veškeré mhd, tak musím počítat s tím, že mě to něco bude stát. Upřímně bych zrušil veškeré ty debilní rezidentní karty, a nechal všude automaty na parkování. V ústavě jsem totiž nikde nenašel, že každý má právo ve svém bydlišti na parkování svého auta

  Thumb up 6 Thumb down 2
 4. riltr :

  Je už znám termín realizace?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 5. Jan :

  Bezplatné parkování v centru? Proč? Osobně bych vjezd do nejužšího centra kolem náměstí zakázal vůbec.

  Thumb up 19 Thumb down 5
 6. balde :

  tak ještě nechat předlážit 70% centra včetně nově udělané Nádražní, zrušit parking u katedrály a předláždit a možná to tam bude vypadat i k světu

  Thumb up 21 Thumb down 4
 7. Crazym :

  Hmm, kolik z Vás chytráku co by furt něco zakazovali a rušili v tom centru něco vlastní a hlavně žije tam? A taky kolik z Vás platí za to, že může používat veřejné komunikace, platí za to, že možná najde místo k zaparkování, platí za to, že vůbec něco vlastní a podobné „vymoženosti“?
  A když už čtete tu ústavu, našli jste tam taky něco o přístupu k majetku jen v době od 18 do 10 hodin? :-)
  Přejí vám šťastnou a pěknou cestu tím MHD do centra z těch periferií a zpět za dotovanou cenu, taky vás nechodím otravovat na sídliště :-)

  Thumb up 9 Thumb down 8
 8. Michal :

  Koukám, že tady pro mnoho lidí automobil rovná se Zlo!
  Škoda, že vám nejde předláždit mozek.

  Thumb up 5 Thumb down 8
 9. thvari :

  Michal: To si nemyslím. Pokud by někde v centru byl k dispozici velký parkovací dům, mohla by se pak doprava a parkování v některých ulicích omezit a dát větší prostor chodcům-lidem, přičemž by byl zachován pohodlný dojezd do centra. Případně nabídnout původní a dnes přeplněná parkovací místa lidem, kteří tam skutečně bydlí. Je to o tom, snažit se něco vytvořit (prostor pro lidi, pohodlné parkování přímo v centru na jednom místě, atd.), ne a priori omezovat. Pokud máte nějaké návrhy, jak dopravní situaci v centru řešit (a myslím, že nebudu jediný, kdo s ní není tak úplně spokojen), hoďte je sem též!

  Thumb up 8 Thumb down 1
 10. Adam :

  thvari: Nejjednodušším řešením by bylo, kdybyste přestali vyrábět problém tam, kde není. Na dopravní situaci v centru není momentálně, kromě parkování, problematického nic. Žádné kolony, žádné konflikty rychle jedoucích vozidel s početnými skupinami chodců, žádná místa denodenních nehod. A aby to nebylo málo; represivními omezeními, které navrhujete, nevyřešíte nic, ani když problém existuje.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 11. thvari :

  ještě k samotné realizaci. není to trošku polovičaté tím, že se to neřeší hned společně s těmi parkovišti? nebo tam by mohla raději vyrůst nějaká stavba, což?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Tady nejde o 100% vymýcení aut, ale naleznutí kompromisu mezi individuální a pěší dopravou. Také o vytvoření hodnotné ulice v centru města propojující náměstí s nábřežím. Dnes auta v lokalitě parkují dost “ na divoko“. Po rekonstrukci vzniknou sofistikovaná parkovací místa ( před Minikinem). Samotná ulice po reko. bude přívětivější pro samotné chodce.

  Takže bych se zdržel lobotomii blízkým komentářům.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 13. Nimrod :

  Petr: Chudáčku, tak si zaplatíte dvacku a dáte si k tomu párek v rohlíku. Z jakého důvodu by to mělo zůstat bezplatné (pokud to tedy až do teď bezplatné bylo, o čemž pochybuji)?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Crazym :

  Tak se nám to pomalu vylupuje http://www.imagehosting.cz/?v=pa164443.jpg

  Thumb up 4 Thumb down 0
 15. Summerboy :

  Crazym: Super fotka, diky! Stihnou to do zimy?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Tano :

  Crazym: Tím, že se v těchto místech moc nepohybuji, tak nevím, jestli ta šedá budova na levo je lékÁRNA, kavÁRNA, nebo tovÁRNA :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. thvari :

  Tano: to je miniKINO! :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Crazym :

  Tano: Hlavně je to drbÁRNA :DD

  Thumb up 1 Thumb down 0
 19. Crazym :

  Jde vidět, že se i pracuje, porovnáte-li to s fotkou výše, tak za ten týden něco udělali :-) http://www.imagehosting.cz/?v=pa234497.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.