Rekonstrukce podchodu pod ul. Místecká

Projekt rekonstrukce podchodu u zastávky Dřevoprodej pod ulicí Místecká v Ostravě-Hrabůvce je ve fázi územního řízení.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. acdlcia [msstavby.cz] :

  Zasypání části podchodu? A proč?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. aggu :

  acdlcia [msstavby.cz]: Protože schody budou jen na jednu stranu?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Rdm :

  Ono to fakt vznikne? Takže na relativně bezvýznamných zastávkách bude mít unikátní designovky, kdežto na těch frekventovaných bude amatérský hnus (hotelový dům Hlubina)?

  Thumb up 15 Thumb down 2
 4. Jan :

  Hlavně, že to vznikne. Věřím, že časem dojde i na další. Významnost zastávek je relativní. Pro město a dopravní podnik to je repre záležitost prezentace před návštevníky DOVu. S tím souhlasím. Doma si taky přednostně zrekonstruujete místa, kde vodíte návštěvy :-)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. Ostravan :

  Tak, a teď ještě zastávku na Hlubině:-).

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. Rdm :

  Jan: ale to je zastávka Dřevoprodej, ne DOV…

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. David :

  Jan:
  Haha, takze zatimco DOV je nejnavštěvovanější mimopražská atrakce v ČR a stavajici zastavka je vic nez ostuda pro mesto, tak my budeme vyhazovat penize na Ostravaky nepouzivanou zastavku.
  Me by opravdu zajimalo kdo zpracovava „Priority“ mesta a ktery vul vubec prisel s napadem delat souteze na zastavku ktera stoji mimo cely obvod Ostrava-Jih…

  Thumb up 12 Thumb down 0
 8. aggu :

  Rdm: Dřevoprodej není bezvýznamná zastávka. Je tam zastávka tram, bus a meziměstský bus. A podchod je ve strašném stavu.

  Thumb up 13 Thumb down 3
 9. aldik :

  Ten podchod sice rekonstrukci potřebuje, to bezesporu, ale.. na takovém nevýznamném místě stačilo něco obyčejného.. Stejně, jak už to tak tady bývá, tak se zanedbá údržba a to nové bude zachvíli ve stejném stavu :(

  Thumb up 6 Thumb down 4
 10. Rdm :

  David: ta zastávka rekonstrukci potřebuje, ale imho ne takovou jaká se plánuje. Zastávka u DOV se taky plánuje https://www.msstavby.cz/rekonstrukce-podchodu-dul-hlubina-22-09-2017/

  aggu: nepopírám, že ta zastávka rekonstrukci nepotřebuje, ale nemyslím, že si „zaslouží“ takovou designovku. Podle mne není tak využívaná jako třeba zastávka u Benziny, ale řada dalších zastávek, které by si takovou „péči“ zasloužily mnohem více.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. David :

  aggu:
  je bezvyznamná pro nás Ostraváky. Kolik Ostraváku se tam proboha během toho roka dostane? Ja tam na te zastávce stál za celý svuj život asi třikrat…. Ta zastávka slouží jen pro cestujici z Havířova a Frýdku. V Ostravě jsou mnohem vyznamnějsí zastávky které by si zasloužili Design a kdyz chce Ostrava-Jih přijít s něčím nadčasovým – proč nevypsala architektonickou soutež na zastávku u Naměstí Jihu? Hodili tam znovu hnědé kachle… Kde je vypsana architektonicka soutěž na Kotvu, Obchodní Centrum, Sport Arénu! To jsou podstatné mista na Jihu u kterych se estetika předpokláda, ale Dřevoprodej urcite NE!

  Thumb up 13 Thumb down 1
 12. Crazym :

  Tak významnost zastávek je fakt zajímavý a relativní pojem, já třeba v tom podchodu a na tramvajové zastávce nebyl ani jednou v životě a to jsem v mládí vlastnil síťovku a MHD hojně využíval a na zastávce pokud si pamatuji jsem jen parkrát někoho vyhazoval z auta takže to tam pro mě je naprosto bezvýznamné :-) Ale pro někoho kdo tam bydlí je třeba důležitá a používá ji každý den. Takže když to tam dají do kupy a začne to být pěkné, čisté, bezpečné a bezbariérové a nějakou dobu to zase vydrží bude to jen dobře ale vypisovat na tohle architektonickou soutěž a pak tam realizovat nějakou designovku co to vyhrála je zase cesta z extrému do extrému :-) Snad jedině, že ta desingovka by byla nejlevnější ale to pochybuji…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 13. Martin z Ostravy :

  Zastávku jsem v minulosti využíval i několikrát do týdne, dá se říci pravidelně.
  Stojí tam dost příměstkých autobusů směr F-M, Krmelín. Pokud se nepletu je tam možný i přest z tramvaje na bus směr Hrabová, potažmo prům. zóna. A i jako vyzvedávací/vykládací místo je dost využívána.
  Každopádně podobně moderně řešeny podchody by si zasloužila určitě i Hlubina a další zastavky přímo v obvodu.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. balde :

  jinak zajděte se podívat jak se Ova-Jih stará o zrekonstruované podchody na poliklinice, Dubině, atd. špína hnus, opadávající omítka, pravidelná údržba nula.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 15. Martin z Ostravy :

  Ano, to nakonec zabije sebepovedenější dílo. Provoz a údržba je nejnáročnější část péče o veřejný prostor. Bohužel stále, nejen v Ostravě, poddimenzovaná, mimo větší zájem politiků, ale co je zvláštní i veřejnosti.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 16. acdlcia [msstavby.cz] :

  aggu: No jo ale proč zasypávat něco co už tam je a nahrazovat to o řád horším dopravním řešením. Mimoúrovňové křížení je vždycky lepší než úrovňové.

  Thumb up 3 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.