Rekonstrukce podchodu Dolní, ul. Plzeňská

Městský obvod Ostrava-Jih plánuje rekonstrukci podchodu k tramvajovým nástupištím Dolní, které se nachází na ulici Plzeňská. Byla vypsána veřejná zakázka na dodavatele stavebních prací.

Předmětem veřejné zakázky je uzavření smlouvy o dílo na realizaci a odborné vedení stavby rekonstrukce tramvajového podchodu Dolní, ul. Plzeňská, Ostrava-Jih“, spočívající v kompletní rekonstrukci stávajícího podchodu v rozsahu projektové dokumentace zpracované společností KAPEGO projekt s.r.o., IČO: 29395933, název: „Rekonstrukce tramvajového podchodu Dolní, ul. Plzeňská, Ostrava-Jih“.

Bez jakékoliv debaty je jisté, že stávající stav je nevyhovující. Nově má být umístěna i rampa a plošina, které pomůže bezbariérovosti stavby. Bohužel, stávající keramický obklad bude nahrazen omítkou. I když s anti-graffiti nátěrem, nemůže se omítka vyrovnat vlastnostem obkladů, které se do takto exponovaných míst umisťují. Keramické obklady lépe odolávají mechanickému opotřebení. Působení vody a vlhkosti. Nebo patologickým jevům spojených se sociálně vyloučenými skupinami. Proč jsou lepší v těchto prostorech obklady jsme popsali v článku Zásadní změny v Ostravské MHD, kdy jsem zmapovali stávající stav několika zastávek.

Stávající stav

zdroj: zakazky.ovajih.cz

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  A to ti vocasi to nemohli udělat najednou když opravovali nahoře ty zastávky? :-D

  A nejlépe se ty zastávky, i s podchodem mohli přemístit na opačnou stranu s výstupem k Lidlu. To by mohl klidně na to přispět Lídl, když by měli zákazníci snažší přástup od tramvaje shora.

  Thumb up 7 Thumb down 6
 2. balde :

  podchod u haly, tam zadny antigrafitti nepomuze, nechapu proc to nenechaji pomalovat od umelcu, nebo to nechat jako volnou plochu pro grafitti

  Thumb up 5 Thumb down 1
 3. David :

  Mě hlavně baví, že to skončí bílým nátěrem, který bude do roka opět špinavý a ozdoben grafity. Přece když tohle řeším tak už aby to mělo nějaký nápad a stejně tak i vzhled… místo kde se vyskytuje velká část lidí hlavně během sportovních akcí, koncertů. Tohle skončí jen v bílé omítce?
  Opět se ptám – kteří blbci vypisovali tuto veřejnou zakázku? Plánuje se i úprava protější strany pod tím mostem..? Takový display kdy přijíždí tramvaje by se tam taky hodil u vstupu ať mi to neujede když budu šlapat po schodech… prostě detaily!
  PS: Ještě by mě vůbec nepřekvapilo kdyby to tam začali dělat během hokejového šampionátu aby to prskalo na kolemjdoucí davy :))

  Thumb up 6 Thumb down 3
 4. Ambry :

  1. kde je řečeno, že omítka bude bílá
  2. termín realizace je 06-11/2024
  3. budou tam kamery

  Thumb up 1 Thumb down 1
 5. marie :

  Termín realizace 06-11/2024, termín MS 10.-24.6.2024.
  1) začnou na začátku měsíce, takže v průběhu MS budou probíhat práce
  2) začnou až po skončení MS, no a to bude pro zahraniční hosty pokoukáníčko!

  Thumb up 2 Thumb down 5
 6. David :

  href=’https://www.msstavby.cz/rekonstrukce-podchodu-dolni-ul-plzenska-08-11-2023/#comment-137292′>marie:
  a jsme u toho – radní snad nevěděli, že je šampionát v květnu 2024? Proč to nevypsali dříve tak ať je hotov před zahájením?
  Opravdu je to jen idiotismus těch co tam pracují a zadávají tyto projekty…. ostuda, že tohle podcenili.
  Ambry: <a
  Bílá omítka nebo světlá lze vyčíst z předního pohledu, vzhledem k tomu že se jedná o velmi laciný koncept s nulovým nápadem tak asi ta bílá/světlá je maximum toho "díla"
  Kamery – fajn, hlavně aby byl podchod dostatečně osvětlen. Stále mi tam chybí ten Display s odjezdy tramvají

  Thumb up 1 Thumb down 4
 7. marie :

  marie:
  Á, chybička se vloudila, MS je o měsíc dříve. Takže se začne opravovat až po MS.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 8. HANZ-i :

  Ostrava je jedno z mála měst, které má městského inženýra. Proto se nejdříve dělají cesty, pak se to rozkope, protože je třeba udělat chodník a nakonec se začnou dělat sítě, takže se není čemu divit

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.