Rekonstrukce objektu Zeyerova

Ve vnitrobloku mezi ulicemi Zeyerova, Biskupská, Kostelní a 28.října byla zaháje rekonstrukce opuštěného objektu.

Jednou z posledních informací je, že by zde měly vzniknout byty.

zeyerova

Rekonstruovaný objekt se nachází v tomto vnitrobloku:
zeyerova

Související články


Komentáře

 1. jrov :

  viděl jsme ten objekt i uvnitř a bude docela složité do něj umístit schodiště, kdysi se jednalo o křídlo navazujícího domu a jsou tam zazděné přístupy ze společné chodby…nehledě na to že vnitroblok patří jinému majiteli (Gavlas) a jediný schůdný přístup byl tak možný z pozemku MOaP, který je pronajat jako parkoviště…

  PS. a jako bonus tam má ČEZ možná už nefunkční trafostanici :-)

  Palec nahoru za tu odvahu ten dům opravit …

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. názor :

  Mně osobně se takovéto štíhlé domy velmi líbí, umí roztříštit i oživit městský prostor, zaplnit i zdánlivě neřešitelné malé proluky. V některých zemích se proto nově staví, hlavně tedy pro nedostatek místa, i 20- a vícepatrové domy tohoto typu, protože pokud na sebe mají „nalepeny“ i jiné domy, člověk rozdíly příliš nevnímá. Vnitřní dispozice bytů samozřejmě nemusí být zcela příznivé, či mohou být atypické, pokud si ovšem majitel neřekne přemrštěnou cenu a rekonstrukci neošidí, nebo ji nezkazí unifikovaným „polystyrenovým polepem“, pak se nemusí obsazení obávat. Dům je dle mého na velmi slušné adrese, stačí byty alespoň částečně orientovat na západ, upravit dvůr, a může to být docela útulné bydlení, možná ještě lepší než na „prestižní“ Karolině, kde za pro běžného mladého Ostravana sotva dosažitelné 2 a více milionů v králíkárně 2 + kk koukáte při orientaci na západ akorát tak na obchodní dům a lidi naopak koukají z terasy na vás. Proto tleskám takovýmto projektům, protože jestli si někdo myslí, že jen ta sotva tisícovka obecních bytů (a to pouze v případě, že by se je podařilo zajistit všechny pro účely bydlení, což se stejně nestane) centrum města oživí, tak se plete. Do centra prostě byty patří a čím více, tím lépe.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.