Rekonstrukce náměstí v Budišově nad Budišovkou

Vizualizace rekonstrukce náměstí v Budišově nad Budišovkou.

1.ETAPOU je rekonstrukce hlavní komunikace a přilehlých chodníků podél Halaškova náměstí. V komunikaci budeodstraněn středový pás zeleně, horní souvrství asfaltu bude provedeno zcela znovu (skladba S1) a bude zakončenoobrubníky podél kterých bude položena nová velkoformátová betonová dlažba chodníků (skladba S2). Pouze chodníkpodél parku před kostelem, jenž navazuje na nárožní objekt na náměstí bude proveden z žulových kostek 50 x 50 mm(S3). Podél podélného parkovacího stání je navrženo stromořadí.

2.ETAPA navazuje na rekonstrukci komunikace (S1) při severní straně náměstí. Chodníky budou provedenyv betonové dlažbě (S2), pouze chodník podél západní strany náměstí bude v návaznosti na předchozí etapu provedenze žulové kostky (S3). Středová plocha náměstí je oddělena komunikací, avšak ze strany nároží budou obrubníkyv návaznosti na přechody sníženy. Plocha bude vydlážděna opět ze žulových kostek rastrována bílými betonovýmipásky (S5), které budou v horní části náměstí přecházet v lavičky (P2). Diagonála bude provedena z břidlice (S4).

3.ETAPA představuje zejména možnost dostavby objektů kolem náměstí a pokračování zádlažby ze žulových kostek(skladba S3 a S6). Blok mezi náměstím republiky a Halaškovým náměstím je důležitým prvkem vymezující historickécentrum města, které se nachází kolem solitéru radnice. Tato bloková zástavba byla narušena asanací obou nárožníchobjektů, které utvářely prostor náměstí. Jejich nová dostavba přispěje ke zlepšení architektonického výrazu území.Nárožní objekty by měly být regulovány výškou římsy sousedních objektů, dostavba směrem ke kostelu by kroměstejného výškového omezení měla být navržena tak, aby parter zůstal volný. Prostor by tak umožňoval rozšířeníobchodních nebo kulturních akcí dále do centra a byl by vhodným doplněním nově navržené budově, které by měla býtponechána funkce občanské výstavby.

Celou prezentaci projektu si můžete prohlédnout ZDE.

zdroj: budisov.eu

Související články


Komentáře

 1. Marián Kyral :

  Tohle vypadá docela dobře. Záleží na realizaci.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. aggu :

  Krok č. 1: Etapa č. 1 až 3, nabídnout parcely, polidštit bolševické bytovky.
  Krok č. 2: Kvalitní a rychlá vlakotramvaj v rozumném taktu do Suchdolu/OVA. Půl hodka do Suchdola, 20 min do Ostravy.
  Krok č. 3: Lidi se o bydlení v BnB poperou. Je to sice in the middle of nowhere, ale za to fantastická krajina.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 3. pompo :

  To je Budišov nad Budišovkou ne – Budišov troulové

  Thumb up 1 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.