Rekonstrukce hřiště ZŠ Ostrčilova

V centru Ostravy, při ZŠ a MŠ Osstrčilova, započala rekonstrukce hřiště. Bohužel si stavba vyžádala pokácení mnoha vzrostlých stromů. Nově na části hřiště vzniká také parkoviště…

Oprava zpevněných ploch včetně venkovního vstupního schodiště v MŠ, dále pak rekonstrukce centrálního hřiště ZŠ (rozšíření běžeckého oválu a rekonstrukce povrchu vnitřního hřiště), rekonstrukce vjezdu pro zásobování kuchyně (oprava brány, rekonstrukce vjezdu do areálu pro zásobovací auta, odvodnění komunikace, parkovací stání pro vedení školy a jídelny, oprava venkovního vstupního schodiště do jídelny a přístupového chodníku), vybudování multifunkčního hřiště, vybudování parkoviště, posunutí chodníku a úprava oplocení u multifunkčního hřiště, vybudování hřiště pro plážový volejbal, rekonstrukce zpevněné plochy na hřiště pro badminton, oprava tribun.


Situace budoucího stavu:
zdroj: moap.cz

Související články


Komentáře

 1. 123@122.com :

  Ostrčilova

  Thumb up 6 Thumb down 0
 2. PetrP :

  Dnes ráno při výkopových pracích nalezena puma z 2. Světové války…

  Thumb up 3 Thumb down 4
 3. Michal :

  Odstrčilova? Tak určitě.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 4. aggu :

  Michale, jsi hrdina. Upozornil si správce webu na chybu.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Otakar_Ostrčil

  Thumb up 1 Thumb down 2
 5. Michal :

  Bomba z druhé světové a děcka stojí hned před školou? Naprostý nesmysl, to by byla evakuace půlky centra.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Rdm :

  Jen nádrž bombu připomínající https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/bomba-z-druhe-svetove-v-centru-ostravy-evakuovali-skolu-20180615.html

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. O. :

  Mohli pod tím hřištěm udělat podzemní garáž.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 8. MM :

  O.: Absolutní souhlas. Celá lokalita trpí nedostatkem parkovacích ploch. Měli příležitost celé to hřiště na ulici Slavíčkova „vybagrovat“ a udělat podzemní parkování s tím, že horní část by zůstala částečně jako park a částečně jako hřiště. Ten park by tlumil hluk. Ono se to nezdá, když tam někdo hraje basket tak se zvuk odráží od jedné budovy do druhé.

  Problém je, že podle mého město nebo obvod absolutně rezignuje na cokoli složitějšího. Maximem je rozšíření parkování o část zeleně (soukromníkovi samozřejmě stejný postup zamítnou). To pak může sedět na radnici kdokoli.

  Třeba takto vypadá v Barceloně parkoviště pod zemí, která slouží jako odtah pro policii a další složky. Místo aby měli auta na slunci, šoupli to pod zem a udělali tam park. Je to super. Mimochodem toto není v žádném centru. Přikládám foto:

  http://www.imagehosting.cz/?v=parkingbar.jpg

  Thumb up 4 Thumb down 0
 9. Danek :

  MM: O tech podzemnich parkovistich jsem psal pred nekolika lety…pod zem dostanu daleko vice aut…nejsou tam prepazky…a za me je to relativne levne…jeden vjezd a vyjezd…nad parkovistem muze byt parkova uprava,hriste.nebo vest cesta chodniky atd…kdysi jsem to navhoval do Poruby jak je Monty skola..idealni pro toto.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. kdojekdo :

  V Česku to máme jinak. Občan neplatí do městské kasy nic, kromě pokut a kom.odpadu, které stejně projí policajti a skládkování, město tedy kasíruje hlavně z přerozdělení daní, kdy průměrná daň z výplaty je cca 140€, a trochu z nájmů a poplatků. Z čeho má tedy město platit tyhle naivní vize občanů? Např. 300 park. míst za platbu 1000-, Kč měsíčně je 3,6 mil ročně minus provozní náklady cca 40%. To bude stavbu a ještě navíc s hřištěm na střeše financovat nějaká bezedná charita nebo nadace? Kolik těch garáží bude?
  Český občan by chtěl ale parkovat zadarmo……to je socializmus.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. MM :

  kdojekdo: O parkování zadarmo nepadla řeč. Pokud město udělá servis s parkováním, jsem ochoten si zaplatit. Ostatně na Jihu parkovací domy existují a obyvatelé je využívají. Stojí tuším 600,- Kč měsíčně. Já bych tuto částku zaplatil, klidně i tisícovku. Problém nejsou daně, problém je, že peníze se vždy utrácí v megalomanských projektech. Na rozumné věci peníze nejsou, ale postavit lanovku za miliardu, žádný problém (ano, zatím u ledu). Určitě by bylo lepší mít více peněz, ale myslím si, že se dají využít rozumněji ty, které máme teď. Bez investic do obyvatel můžete na živé centrum zapomenout. Lidé se odstěhují za lepším, tedy ti, kteří na to mají a jejich místa zaplní ti, kteří na to nemají. To znamená úpadek.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 12. Adam Cerv :

  MM: lidé už se za lepším odstěhovali a peníze se neinvestují ani do megalomanských ani do „rozumných“ projektů. Jinak souhlas, je zapotřebí investovat hlavně do lidí, vzdělání, výzkumu. Hezké baráky a prostranství ještě město nedělají.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 13. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Podzemní parkování je to nejvíce nákladné, jaké může být. Překážky tam jsou největší. Spodní voda. Sítě.

  Čímž, ale nepopírám, že by byly nejvhodnější. Ne však nejlevnější.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: myslím v porovnaní 2var. nadzemní nebo podzemní….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Anna T. :

  To jsou úplně vyhozené peníze, už o předchozí hřiště, které nebylo až zas tak staré a muselo stát miliony, se škola vůbec nestarala – zarůstalo plevelem, barvy oprýskávaly, lavičky a odpadkové koše se rozpadaly… Jak je možné, že není nijak ošetřena údržba a případně dohled nad jejím vykonáváním????

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Crazym :

  Ale že jim to parkoviště trvá, s.rou se s tím jak malé děcka, počasí jim zatím vychází :-) Stav z dneška: http://www.imagehosting.cz/?v=pb017550.jpg

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. Crazym :

  Tak parkoviště už je zprovozněno ale podle značek asi na divoko :-)http://www.imagehosting.cz/?v=pb187759.jpg A podle připravených drátů k závoře to vypadá, že brzy bude jen pro někoho nebo za poplatek :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.