Rekonstrukce haly v DOV

Fotky dokončené fasády haly lemující nově otevřenou prodlouženou ulici Ruskou.

Související články


Komentáře

 1. Tano :

  Joo to už jsem tady nedávno někde viděl, to jsou ty nakreslené cihly, že? ;-)

  Thumb up 1 Thumb down 6
 2. Pavel :

  Tyto nejsou nakreslené, je to celé znovu vyzděné.
  Akorát cihly se vozily až Litvy – české z Cihelny Polom (původně byly v projektu), neměly dostatečnou mrazuvzdornost….

  Thumb up 3 Thumb down 2
 3. Rýša :

  Pavel: Tak to mne podrž! Až z Litvy! Cihla přece musí mít dostatečnou mrazuvzdornost a je snad jedno jestli to je česká nebo litevská cihla. To spíše vypadá na něco jiného – tedy to, že se cihly „musely“ dovézt až z tak daleka!!!

  Thumb up 1 Thumb down 7
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Tomu se říká paranoia.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 5. vasatko :

  za mě musím říct že je to nádherné

  stačí rekonstrukce (tedy vyměnit staré materiály za nové – bez architektonických úprav) a vypadá to úžasně (tenkrát se umělo stavět)

  dnešní opláštěné krabice jsou hnusné a to nejen pro lidi z venku ale i zevnitř (mám osobní zkušenost s tím když se celá firma přesune z pěkných prosklených prostor v pěkném prostředí do uzavřené krabice bez oken v průmyslové zóně – lidé jsou více podráždění a práce je méně baví)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 6. Rýša :

  vasatko: Ano, je to nádherné a máte pravdu, že kdysi uměli stavět. A také to, že pracující v tzv. krabicích bez oken, celý dne jen u umělého světla jsou více podráždění a podléhají více stresovým situacím. jen mne překvapilo, že cihly – obyčejné cihly, které se dají vypálit v normální cihelně, se musejí dovézt na opravu až z Litvy. Vždy´t Vítkovice mají cenné stavby z velké části jen z cihel a pochybuji, že by tehdy byly cihly ze zahraničí. Cihelna je za rohem Ostravy.Ale hlabvně že se všude říká, že máme podporovat české firmy, českou ekonomiku a my si pitomé cihly necháme dovézt z Litvy!
  A proto mne udivuje, že když jsem napsal nad tímto podiv, bylo mi odpovězeno :Tomu se říká paranoia

  Thumb up 2 Thumb down 2
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Tvůj příspěvek působí jako označení z korupce,nemyslíš? „To spíše vypadá na něco jiného – tedy to, že se cihly „musely“ dovézt až z tak daleka!!!“
  O oknech, prosvětlení a stresovitosti člověka v práci jsi nepsal nic.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 8. Nimrod :

  Rýša: Rýšo máte to marný, nevyznáte se v komplikovaném systému veřejných zakázek. Když to platíte z veřejných peněz, nemůžete si vybrat, že cihly bude dodaávat cihelna, která je za rohem. Pokud cihla splní všechny potřebné parametry, je jedno zda jsou z ČR nebo z Litvy.A když jsou levnější, tak proč taky!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Pavel :

  Nimrod: Přesně o tom to je, v Česku se Klinker cihly které mají Mrazuvzdornost F2 vyrábějí jenom v závodu WCP v Číčenicích, ale ti si zase nechají platit za značku POROTHERM, takže nakonec vyšla ta Litva levněji, ekologickou stopu nikdo neřešil..
  Dodávku cihel jsem s Realizační firmou řešil od 09/2012 a dodávalo se cca od 03/2013 – Pleskot měl v projektu uvedeno CL-O (Cihelna Polom):-)/mrazuvzdornost F1/, ale vzhledem k předpokládanému ostřiku solankou, trval realizační projektant na F2, Cihelna Polom to řešila i s TaZÚS.
  Ta Litva vyšla na cca 20,-Kč proti CL-O Polom za cca 10,50 Kč a WCP by vyšlo na cca 30,- Kč….

  Thumb up 5 Thumb down 0
 10. Rado :

  Tak zrovna ekologickou stopu bych neřešil vůbec. Pokud chce někdo začít, může začít u potravin, tam je pole neorané. Nevím, možná měl p. Pleskot důvody pro F1 a ne pro F2. Možná zná vlastnosti cihly, její trvanlivost, a když se podívám, kolik dodnes cihlových staveb, které tady jsou desítky let, stojí, tak zrovna tu mrazuvzdornost bych ani tak neřešil. Péče o dům nebo stavbu je kontinuální činnost a dobrý vlastník se o to své vždycky rád postará. A jak se tady zmínil Rýša o údivu, že se jedná o cihlu z Litvy? Z jedné strany to chápu, je naše (česká) blbost, že to ve výběrových řízeních nepožadujeme, resp. že to nepožaduje naše legislativa.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. thrpst :

  A k čemu je to dobré?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 12. Johanes :

  Ja jsem hlavne rad, ze na fajront natreli ty plynove trubky na cerno. Vsystko gralo, az na ty trubky, ktere tam byly jak pest na oko.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.