Rekonstrukce haly v DOV

Fotky dokončené fasády haly lemující nově otevřenou prodlouženou ulici Ruskou.

Související články


Komentáře

 1. Tano :

  Joo to už jsem tady nedávno někde viděl, to jsou ty nakreslené cihly, že? ;-)

  Thumb up  Thumb down
 2. Pavel :

  Tyto nejsou nakreslené, je to celé znovu vyzděné.
  Akorát cihly se vozily až Litvy – české z Cihelny Polom (původně byly v projektu), neměly dostatečnou mrazuvzdornost….

  Thumb up  Thumb down
 3. Rýša :

  Pavel: Tak to mne podrž! Až z Litvy! Cihla přece musí mít dostatečnou mrazuvzdornost a je snad jedno jestli to je česká nebo litevská cihla. To spíše vypadá na něco jiného – tedy to, že se cihly „musely“ dovézt až z tak daleka!!!

  Thumb up  Thumb down
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Tomu se říká paranoia.

  Thumb up  Thumb down
 5. vasatko :

  za mě musím říct že je to nádherné

  stačí rekonstrukce (tedy vyměnit staré materiály za nové – bez architektonických úprav) a vypadá to úžasně (tenkrát se umělo stavět)

  dnešní opláštěné krabice jsou hnusné a to nejen pro lidi z venku ale i zevnitř (mám osobní zkušenost s tím když se celá firma přesune z pěkných prosklených prostor v pěkném prostředí do uzavřené krabice bez oken v průmyslové zóně – lidé jsou více podráždění a práce je méně baví)

  Thumb up  Thumb down
 6. Rýša :

  vasatko: Ano, je to nádherné a máte pravdu, že kdysi uměli stavět. A také to, že pracující v tzv. krabicích bez oken, celý dne jen u umělého světla jsou více podráždění a podléhají více stresovým situacím. jen mne překvapilo, že cihly – obyčejné cihly, které se dají vypálit v normální cihelně, se musejí dovézt na opravu až z Litvy. Vždy´t Vítkovice mají cenné stavby z velké části jen z cihel a pochybuji, že by tehdy byly cihly ze zahraničí. Cihelna je za rohem Ostravy.Ale hlabvně že se všude říká, že máme podporovat české firmy, českou ekonomiku a my si pitomé cihly necháme dovézt z Litvy!
  A proto mne udivuje, že když jsem napsal nad tímto podiv, bylo mi odpovězeno :Tomu se říká paranoia

  Thumb up  Thumb down
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Tvůj příspěvek působí jako označení z korupce,nemyslíš? „To spíše vypadá na něco jiného – tedy to, že se cihly „musely“ dovézt až z tak daleka!!!“
  O oknech, prosvětlení a stresovitosti člověka v práci jsi nepsal nic.

  Thumb up  Thumb down
 8. Nimrod :

  Rýša: Rýšo máte to marný, nevyznáte se v komplikovaném systému veřejných zakázek. Když to platíte z veřejných peněz, nemůžete si vybrat, že cihly bude dodaávat cihelna, která je za rohem. Pokud cihla splní všechny potřebné parametry, je jedno zda jsou z ČR nebo z Litvy.A když jsou levnější, tak proč taky!

  Thumb up  Thumb down
 9. Pavel :

  Nimrod: Přesně o tom to je, v Česku se Klinker cihly které mají Mrazuvzdornost F2 vyrábějí jenom v závodu WCP v Číčenicích, ale ti si zase nechají platit za značku POROTHERM, takže nakonec vyšla ta Litva levněji, ekologickou stopu nikdo neřešil..
  Dodávku cihel jsem s Realizační firmou řešil od 09/2012 a dodávalo se cca od 03/2013 – Pleskot měl v projektu uvedeno CL-O (Cihelna Polom):-)/mrazuvzdornost F1/, ale vzhledem k předpokládanému ostřiku solankou, trval realizační projektant na F2, Cihelna Polom to řešila i s TaZÚS.
  Ta Litva vyšla na cca 20,-Kč proti CL-O Polom za cca 10,50 Kč a WCP by vyšlo na cca 30,- Kč….

  Thumb up  Thumb down
 10. Rado :

  Tak zrovna ekologickou stopu bych neřešil vůbec. Pokud chce někdo začít, může začít u potravin, tam je pole neorané. Nevím, možná měl p. Pleskot důvody pro F1 a ne pro F2. Možná zná vlastnosti cihly, její trvanlivost, a když se podívám, kolik dodnes cihlových staveb, které tady jsou desítky let, stojí, tak zrovna tu mrazuvzdornost bych ani tak neřešil. Péče o dům nebo stavbu je kontinuální činnost a dobrý vlastník se o to své vždycky rád postará. A jak se tady zmínil Rýša o údivu, že se jedná o cihlu z Litvy? Z jedné strany to chápu, je naše (česká) blbost, že to ve výběrových řízeních nepožadujeme, resp. že to nepožaduje naše legislativa.

  Thumb up  Thumb down
 11. thrpst :

  A k čemu je to dobré?

  Thumb up  Thumb down
 12. Johanes :

  Ja jsem hlavne rad, ze na fajront natreli ty plynove trubky na cerno. Vsystko gralo, az na ty trubky, ktere tam byly jak pest na oko.

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.