Rekonstrukce Grossmannovy vily

Aktuální fotografie rekonstrukce Grossmannovy vily na ulici 28.října v Ostravě.

Související články


Komentáře

 1. Luděk Onderka :

  Zase bude ulice 28. října o něco pěknější. Jenom sem zvědavý jako dlouho tam vydrží ty měděné okapy. Malá vzpomínka, ten barák ve mě vždycky vyvolával zvláštní emoce, jako dítě na mě působil trochu hororově.

  Thumb up 11 Thumb down 3
 2. Ivan :

  Já jenom doufám, že ty mříže z přízemí pujdou pryč.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. Jana :

  Ostrava zase hledá památky, kde nejsou. Takových vilek je v Čechách na Moravě a ve Slezsku habaděj, o některých pražských čtvrtích ani nemluvě. Problémem Ostravy je, že se v ní mísí hra na velkoměsto s totální arogancí a fest plebejstvím. Fotky jsou pěkné, oprava bude rovněž dobrá, ale kde jsou dnes Katovice apod.

  Thumb up 8 Thumb down 24
 4. tom :

  Jana: Dlouho jsem se těšil na Váš pozitivní komentář. Nezklamala jste! Ano. Ostrava opravdu nemá mnoho památek, takže je super, že se opravují ty které jsou. Samozřejmě, že v Praze jsou takové celé čtvrti, to ví každý. Katovice jsou teď opravdu n vzestupu, ale zkuste jít mimo centrum a uvidíte, že i tam to není růžové. Našla byste na plebejské a arogantní Ostravě něco pěkného?

  Thumb up 20 Thumb down 2
 5. Ambry :

  Jano, vy jste neskutečná h..a. Srovnávat Ostravu s Prahou v počtu památek je ta samá kravina jako srovnávat Prahu s New Yorkem v počtu mrakodrapů. Nechápu co v Ostravě ještě pohledáváte. Jeďte se podívat do Katowic i Krakowa a zajeďte trochu mimo centrum a hlavní cesty. Je to tam báječné. Fasády, na které se nesáhlo od novostavby, pouliční světla sotva svítí, chodníky tak krásné, že naše zámková dlažba je ještě v pohodě.

  Thumb up 14 Thumb down 2
 6. Vladimír :

  Dobrý počin.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 7. Jana :

  tom: tom:Já jsem nehovořila pouze o Praze, ale abych odpověděla na Vaši otázku. Ne, Ostrava se mi nelíbí. A nehovořím pouze o architektuře.

  Thumb up 3 Thumb down 16
 8. Vítek :

  Je zajímavé sledovat rozdíl mezi soukromou části vily a obecní. Soukromá část je celou dobu využívána. Obecní asi 20 let nevyužitá, nyní nákladná oprava. Uvidíme co bude v budoucnu.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 9. thvari :

  Vítek: V Ostravě bych to klišé mezi soukromým a veřejným nevytahoval, neb tu začneme jmenovat Jindřich, Polský dům, Bachner a těch asi tisíc dalších neaktivních soukromých vlastníků nemovitostí v děsivém stavu v celém širším centru…

  Thumb up 9 Thumb down 2
 10. Vítek :

  Thvari: je otázka příčin tohoto stavu. Jednou z nich je dotační systém. Jakmile se začaly dotovat opravy soukromých významných nemovitosti z různých zdrojů, je logické, že ostatní majitelé bez dotaci také opravovat nebudou. Další věc je, že je dostatek relativně levných pozemků prodávaných městem. Tak je trh velmi deformován.

  Thumb up 1 Thumb down 9
 11. thvari :

  Vítek: Come on, to že Bachner nebo Jindřich desítky let chátrají fakt není otázka existence dotací nebo toho, že je někde volný pozemek ke koupi. :)

  Thumb up 10 Thumb down 1
 12. Mx :

  Super, že se to rekonstruuje. Nicméně ocenil bych vkusné a nepřeháněné barevné členění fasády. Mnoho domů v centru takto prokazuje jednoznačně vyšší úroveň výsledku. Neboť v opačném případě se nesmírně hodnotné štuky poněkud ztrácí. Naprosto všude v Česku dominuje zvýrazňování štuků, nebuďme opět papežštější než papež a nevymýšlejme vymyšlené.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 13. fiho :

  Jana: Jana:
  Jano, Ostrava nemůže za Váš posraný život

  Thumb up 18 Thumb down 2
 14. Jana :

  fiho: Nerozumím.

  Thumb up 1 Thumb down 15

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.