Rekonstrukce domu Poděbradova 34

Na budově byla vyměněna střecha. O pokračování prací však zatím informace nemáme.

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  Snad to dopadne lépe než ten buransky zmordovaný dům vlevo.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 2. KK rodák :

  Ano, je žádoucí zachovat původní design budovy.
  Přidávám něco k lepšímu, jak se staví v ubohé indonesií. Povinně by se měla podobná videa pouštět pánům architektům v UHA, před každou „směnou“, aby se vzpamatovali, jinak zde turisty a výzkum nepřitáhneme. Ddoufám, že alespoň na Karolině se postaví před Forum ten věžák.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Pavel :

  KK rodák:
  Drobná korekce pro férovost – hotel Marina Bay Sands se nachází na adrese 10 Bayfront Avenue, Singapore, takže žádná chudá Indonésie, ale jeden z nejbohatších ministátů světa. Pokud chceme podobnou architekturu do Ostravy dostat, musíme přesvědčit nějakou firmu formátu Petronas, Gazprom, Petrobras, apod., aby sem přestěhovala svoje sídlo. Bojím se, že ani vodní přístav na Zemanově velekanálu Odra-Dunaj do Ostravy tyhlety investory nepřivede. Takže bych se spokojil aspoň s architekturou, kterou můžeme vidět v Porúří v Německu. Myslím, že na to máme a nějaké kroky už jsou vidět. https://www.novinky.cz/cestovani/evropa-a-stredomori/nemecko/335721-strukturalni-zmeny-v-poruri-aneb-tak-trochu-jine-pamatky.html

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. aggu :

  offtopic:
  Pavel:
  Na tom článku je zajímavá ta časová osa – jak dlouho trvá cesta Porúří/Ostravy z nudné umouněné noclehárny pro fabriky v něco sofistikovanějšího:
  50. léta: krize
  60. a 70. léta: začalo se s infrastrukturou
  90. léta: konec navlády těžkého průmyslu
  2001: Unesco pro Zollverein

  cca 50 let.

  Tak. A teď si vemte, že v Ostravě změna začala v roce 1994. Myslím, že tady to jde dopředu mnohem rychleji. Což je s podivem, protože lze předpokládat, že německý vláda Porúři neignorovala.
  Asi ten ostragen ;)

  Thumb up 6 Thumb down 3
 5. KK rodák :

  Pavel:
  Také jedno upřesnění – nepostřehl jste, že výraz ubohá indonezie, byl myšlen v kontextu ironicky ! A k otázce peněz uvedu, že pokud jsou a účelně se využíjí, pak je vyhráno.(ovšem jde to i jinak ) Jak ale uvádí p.aggu, na vše je nutné se dívat v časové ose. V Ostravě mohlo dopadnout také vše jinak, nebýt některých uhlobaronů a dalších hamižníků, kteří zlikvidovali nejen doly, ale prakticky většinu velkých podniků v okolí Ostravy.Vrcholem všeho pak je ostravské letiště, kdy v době rozhodování a zájmu leteckých společností létat do Ostravy rozhodli krajští končelé a předvedli frašku s tuzemským „dopravcem“. To jsme ovšem někde jinde. Současné vedení letiště se snaží napravit chyby a velmi jim fandím .

  Thumb up 0 Thumb down 3
 6. Pavel :

  KK rodák:
  Pardon, ironii jsem fakt nerozpoznal.
  Já taky občas sním, kde jsme už mohli být, kdyby třeba: se bývalo nerozpadlo Rakousko-Uhersko, nedošlo k 2. světové válce, nedošlo k sovětské kolonizaci ČSR po válce a následně k obsazení v r. 1968, nebyly zničeny základy podnikatelského ducha našimi horlivými bolševiky, proběhla mnohem dříve a razantněji restrukturalizace těžkého průmyslu, generace průmyslníků v 90. letech měla nějaké zkušenosti s opravdovým podnikáním, atd., atd., atd. Jenže to jsou zbytečné sny, historie nezná kdyby. Prostě to tak blbě bylo a hledejme jak se současnými možnostmi a zdroji z toho ven. Tak hledejme osvícené jedince a volme je do radnic, zastupitelstev, parlamentů. Budete kandidovat?

  Thumb up 9 Thumb down 2
 7. Eli :

  Zezadu to vypadá úplně katastrofálně.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.