Bytový komplex Poděbradova

V místě plánovaného bytového komplexu na Poděbradově ulici v centru Ostravy byla pokáceny náletové dřeviny.

Vizualizace záměru
Autor: Tomáš Bindr, spoluautoři Martin Struhala, Pavel Malček / Ateliér 38

Související články


Komentáře

 1. Vojtěch :

  Jsou někde bližší informace např. o roku zahájení/dostavby?

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. Rdm :

  Vojtěch: v souvisejících článcích máte odkazy na starší články, kde jsou i nákresy. A když začali kácet, tak bych řekl, že se stavba právě rozjela.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 3. paulos :

  Uff… centrum Ostravy a další betonová střecha a místo vnitrobloku se stromy, asfaltové parkoviště? Stačí kouknout na letecký snímek a vidět „levne“ činžáky a celý blok plánování před 90 lety. Pokrok! Kur*a, czesko zemně betonowa! 🙈🤐

  Thumb up 8 Thumb down 21
 4. Karlos :

  Lukrativním bydlením pro příznivce kolejí
  Bydlet blízko frekventovaného nádraží a tramvajového depa vozovny Křivá na pobytových parcelách 1495/2 a 1495/3 k.ú Moravská Ostrava se má stavět lukrativní bydlení pro příznivce tramvají a železnice, což je skvělé.
  Pouhých 140 metrů od zamýšlené výstavby je původní tramvajová vozovna v Moravské Ostravě zprovozněná 5.prosince 1929. Vozovna má kapacitu 100 vozů a v trojlodní hale je celkem 10 kolejí, každá o délce 100 m.

  Thumb up 5 Thumb down 16
 5. Aleš Kuběna :

  Nelíbí. Vůbec se to nehodí do okolní zástavby.

  Thumb up 7 Thumb down 17
 6. riltr :

  totální pi***ina tento projekt, zde měla zůstat zeleně jako budoucí zelený parčík okolní zástavby, která na sousedních pozemcích snad někdy vyroste…To je urbanistický šlendrián !!!

  Thumb up 5 Thumb down 24
 7. Petr :

  riltr: Jasně, protože každý investor a developer, co vlastní pozemek, na něm chce dělat parčík, to je nejlepší byznys.

  Thumb up 20 Thumb down 2
 8. vojta :

  Vsadil bych se, že většina z těch, co tady brečí, jsou petenti a zarytí starousedlíci z okolních domů, kteří nemohou vystát, že jim před okny vyroste něco nového. Přesně takovým bych před okny stavěl povinně mrakodrapy. Je to Váš pozemek? Není. Žijete dobrovolně ve městě, kde je normální, že se něco buduje. Je na investorovi, co a kde si postaví, pokud mu to předpisy a zákony dovolují.

  Thumb up 24 Thumb down 6
 9. Karlos :

  Nová výstavba prospěje stávající výstavbě na Gorkého ulici v Moravské Ostravě příznivým odrazem slunečního svitu a zabrání před severními větry. Spíše stávající výstavba na Gorkého ulici, bude bránit v oslunění na jaře a na podzim nové plánované výstavbě na soukromém pozemku parcely 1495/3 . Hodnocení proslunění budov podle ČSN EN 17037 , podrobnosti http://jdem.cz/fg5b93

  Thumb up 4 Thumb down 1
 10. Riltr :

  Petr: investor musi respektovat uzemni plan,ten tvori mesto…tak sai tak,Peto

  Thumb up 4 Thumb down 1
 11. Janko :

  Bydlím kousek od plánované výstavby komplexu. Jsem příznivcem stavby. Nikdy jsem si nevšiml, aby si šel nekdo sednout pod stromy a nebo aby si tam hrály děti. Město má tvořit ucelený celek a od daného mista není daleko k udržované zelené ploše, parku.

  Thumb up 25 Thumb down 0
 12. Nuny :

  Tak a teď ideálně navázat co nejrychleji naproti a postavit dalsi BD misto toho parkoviště.

  Thumb up 14 Thumb down 0
 13. Petr :

  Riltr: Výborně, takže se shodnem, je to plocha k zástavbě. V územním plánu jsou parky na Moravské v podstatě jen Husův, Komenského, a Milady Horákové… možná ještě Denisovy sady, tam si nejsem jist.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 14. PavelM :

  Myslím, že důvodem odporu některých lidí vůči zastavění tohoto místa je právě to, že nejbližší park kde vyvenčit psa nebo si je tak oddechnout je až Komeňák.

  Thumb up 1 Thumb down 14
 15. davidb :

  PavelM:
  Nejbližší dům, ze kterého šlo asi nejvíce křiku proti této výstavbě, má ve svém dvoře 3.400 m2 zelené plochy pro venčení psa.
  https://mapy.cz/s/pagafajahe

  V okolí je více takových travnatých ploch (do 500 m).

  Kdyby si každý ztěžoval, že vedle sebe musí mít park, tak se asi nebydlí nikde v centru!

  Thumb up 17 Thumb down 1
 16. Janko :

  Fuj, pejskaři, pochcané rohy domů, posraný travnik. Tuny zbytečně zabitých jiných zvířat, jen pro potěšení lidi co musí mít psa a ještě budou bečet, že nemají kde venčit.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 17. talage :

  PavelM: „Choďte sr*t s vaším psem před váš dům.“

  Thumb up 11 Thumb down 0
 18. Riltr :

  Petr:ano shodnem se,ze je to urbanisticky slendrian,mohl zde zustat parcik,nebo vzniknou piazetta napr. S vodnim prvkem,proste neco mestotvorneho,nejaka pridana hodnota…a ne tyto krabice…ma kritika nesmeruje na investora,tomu jdr prece v prve rade o byznys l,coz je pochopitelne,kritiku smeruji na odpovedne za uzemni plan,tady se muze omylat modro zelena infrastruktura a takove veci nejsou podchyceny…v likalite nebydlim,takze to neni nic osobniho,jen to vnimam jako promarnenou prilezitost…

  Thumb up 6 Thumb down 10
 19. Karlos :

  Stejný Atelier , jen v jiném městě – Cesta na úřad
  https://www.archiweb.cz/b/cesta-na-urad-landscape-festival-krnov-21

  Thumb up 1 Thumb down 0
 20. davidb :

  Riltr:
  Ne nemohl tady zůstat parčík.
  Je to prakticky centrum města a to je třeba zastavět a zahustit.
  Mrkněte se, tam je ale zastavěno co?
  https://mapy.cz/s/nejozebada, https://mapy.cz/s/mozodaruca a klidně si najděte i další.

  Thumb up 8 Thumb down 4
 21. Riltr :

  Davidb:skoro centrum mesta je treba zastavet a zahustit?kdo to tvrdi,kde je to psano? Pane, Davideb a rika Vam neco slovicko urbanismus?mesto prece neni jen nahodila zmet budov,nebo se mylim?

  Thumb up 3 Thumb down 6
 22. Hans :

  davidb: Vy si ale pletete příčinu a následek. Města typu Milan jsou hustě zastavěná, protože v nich v dané době chtělo bydlet velké množství lidí. V Ostravě je problém opačný, a to že zde nikdo bydlet nechce. Proto máme možnost zastavovat trochu s nadhledem, třeba i vzdušněji a s nižší hustotou. Osobně si myslím že zelený (pseudo)parčík je poslední vhodné místo k zástavbě v obrovských rozlohach „zubatých“ ostravských proluk. Máme možnost si opravdu dobře rozmyslet kde chceme a kde nechceme mít zástavbu vzhledem k tomu že nás netlačí žádná bytová krize a nikdo se do Ostravy nehrne.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 23. balde :

  Hans: i o ty zelené plochy je třeba se starat a jak ukazala realita tato plocha nikomu za udržbu nestála. Síly by se měli napnout do hlavních parků, které jsou v tragickém stavu.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 24. Karlos :

  balde:
  Lovci mamutů nevěděli, že archeologický výzkum zaplatí kdo bude mít zisk..
  Od Lovců mamutů – Dějiny českého národa https://www.youtube.com/watch?v=s4P12GnNCb4&list=PLnplwgXmL676ZF4XY6BrbKpRFABnZExbv

  Těším se na ty poklady, které zde mají být zakopané, proto se zde ještě nestavělo.

  Provádění archeologických výzkumů se řídí zákonem v níž se říká: „Je-li stavebníkem právnická osoba nebo fyzická osoba, při jejímž podnikání vznikla nutnost záchranného archeologického výzkumu, hradí náklady záchranného archeologického výzkumu tento stavebník; jinak hradí náklady organizace provádějící archeologický výzkum.“ Z uvedeného vyplývá, a tak se také v praxi postupuje, že právnická osoba platí náklady archeologického výzkumu vždy, fyzická osoba jen tehdy, když je činnost narušující archeologické památky v zemi součástí její podnikatelské činnosti.
  https://www.archeologienadosah.cz/o-archeologii

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Vítek :

  Zahájení není moc šťastné. Kácení se táhne a dlouhou dobu tam doteď leží kmeny stromů a štepka. Pak se investor nemůže divit, že obyvatelé v okolí se bojí a jsou proti stavbě.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 26. Crazym :

  Vítek: Čeho se bojí? pokácených stromů a štěpky na cizím pozemku? V tom případě by to asi chtělo se zamyslet nad všeobecným volebním právem nejen takových jedinců 🤦🏻‍♂

  Thumb up 6 Thumb down 2
 27. vojta :

  Crazym: neasi lol, fakt za takové myšlenky bych jim před barák stavěl koksovny schválně, jak už sem tu psal :D

  Thumb up 0 Thumb down 1
 28. Vítek :

  Crazym: bojí se toho, jak bude probíhat samotná stavba. Jestli takto pomalu a s velkým nepořádkem probíhá obyčejné kácení, nevědí co je čeká při výstavbě.

  Thumb up 4 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.