Bytový komplex Poděbradova

Bytový komplex na ulici Poděbradova v centru Ostravy získal územní rozhodnutí.

V únoru roku 2020 jsme také sepsali článek k petici, která vznikla ze strany obyvatel protilehlých stávajících domů. V úvodu článku jsme psali, že autorům a podepsaným v patici schází selský rozum. Autoři petice měli totiž jako jeden z důvodů, proč jsou proti plánovanému objektu ten, že dům bude stínit. Nutno podotknout, že plánovaný objekt se nachází severně od stávající zástavby.

Proč jsme zvolil „selský rozum“ v textu předešlého článku. Snad každý si někdy všiml odrazů slunečního světla oken v zástavbě na protějších budovách. Slunce se odráží o sklo objektů a ty reflektují sluneční svit dále. Snad k tomu již jen příspěvek od Adama Gebriana na jeho instagramovém profilu:

zdroj dokument: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. rasta :

  Už jen pro posílení přínosné části obyvatelstva takové projekty tato lokalita potřebuje…

  Thumb up 32 Thumb down 1
 2. Crazym :

  Jj, to znám, bydlím v centru v ulici Zámecká a protože mám naproti prosklenou stěnu obchoďáku, tak mi tu to slunko leze ráno z obou stran současně, jak z východu, tak ze západu, není se kam schovat a je to až nepříjemné jak je otravné a budí mě v devět ráno :-) Já kupuji rolety a lidi si stěžují na zastínění, to nasere :-)

  Thumb up 26 Thumb down 0
 3. Johnny :

  Novou zástavbu tahle lokalita potřebuje jako sůl a konečně v Ostravě můžeme být rádi, že tady nějací developeři vůbec chtějí stavět, ale nalijme si čistého vína, tenhle projekt svými kvalitami příliš nepřevyšuje architekturu normalizačních sídlišť. Z urbanistického hlediska pak blok vytváří jen naoko (zazděním dvora) a s komerčním parterem nepočítá vůbec (byť by tam byla jenom jedna jednotka, přece by se to počítalo!).

  Thumb up 28 Thumb down 4
 4. Fanda :

  No,vida jak se nám ty proluky v centru pěkně zaplňují.Snad i další proluky v centru se zastaví.Je k tomu dobře nakročeno.Jen ještě takové menší zprávičky, které souvisejí s dostavbou proluk v centru města.Zajem o projekt Nové Lauby projevilo deset privátních investorů, takže v březnu příštího roku by se mohlo stavět.Dostavet skelet vedle Veolia má zájem původní investor.Ale kdy je ve hvězdách.

  Thumb up 22 Thumb down 1
 5. vojta :

  Tak snad už stavbě nic nezabrání.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 6. Fanda :

  Vojta:No, to už by asi nemělo,i když by byly nějaké problémy, tak to dostaví město.Tech deset privátních investorů, řekněme,je záruka že to město prodá ze více,a privátní investostor dohledné na to,aby ta stavba byla kvalitní.Jsem rád, že to vidíte pozitivně.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 7. vojta :

  Fanda: Myslel jsem stavbu Poděbradova, nicméně v zásadě to platí na všechny:)

  Thumb up 6 Thumb down 0
 8. Fanda :

  vojta:Tak to jsme si trochu nerozuměli,ale máte pravdu,v zásadě to platí pro všechny.Urcite máme všichni zájem,aby se zastavěli všechny proluky a vytvořil se kvalitní veřejný prostor.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 9. Tomáš :

  snad se to rychle postaví

  Thumb up 5 Thumb down 0
 10. Mx :

  Že se tam staví dům: 10 palců nahoru. Kvalita vzhledu: těžké 80ky. Když se podívám opravdu pozorně na vzhled domu, kolem kterého půjdu nebo pojedu, neuvidím Jako kolemjdoucí na domě opravdu vůbec nic, co by to odlišilo od panelákové zástavby, která se tady dělala. Nebo v čem je rozdíl?

  Thumb up 4 Thumb down 7
 11. Mx :

  To jediné oživení: nástavba na střeše – stejně nebude vidět a aspoň trochu zajímavé balkóny jsou uvnitř atria. Takže fasáda těžké nové nic v centru města. Za mne promarněná šance

  Thumb up 3 Thumb down 8
 12. 109 :

  Bohužel, za mě mínus. Stačilo pár úprav a nemuselo to vypadat jako betonový solitér obehnaný zdmi a s parkovištěm uprostřed.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 13. S200 :

  V prostoru probíhá kácení stromů.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Crazym :

  Tak skoro vyrubáno, momentální stav:
  https://screenshot.cz/V0R0M/
  https://screenshot.cz/SB8TS/

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.