Rekonstrukce býv. ředitelství ČD

Delší dobu prázdný objekt ředitelství Českých drah v centru Ostravy, na ulici 30. dubna, prochází rekonstrukcí. Vzniknou zde byty.

Související články


Komentáře

 1. thrpst :

  Existuje k tomu nějaký projekt?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. thvari :

  doufam, ze to patri nekomu jinemu nez Residomu…

  Thumb up 3 Thumb down 7
 3. MareK :

  thvari: Residomo žádané lokality revitalizuje poměrně slušně. Tahle budova byla dlouho opuštěná, cca před rokem tam začali bydlet „černí“, takže trochu obava, aby z toho nevznikla ubytovna. Pokud dojde na pořádnou rekonstrukci, bude to jen dobře, ale spíše to vidím a obávám se, že dojde jen k úpravě kanceláří na byty, aby se podpořil obchod s chudobou. :-/
  jinak majitelem je: https://nahlizenidokn.cuzk.cz/ZobrazObjekt.aspx?encrypted=WSOQTIf2UfRlK0KGGeuDIYhddT3wACZByqYTOY8l52-2tGncbqXNvVh0VSmY84UuY66QHdNQ-7rZNzUCTDBDVPZY2ZzVPdRX0qdJ4V0iA0o80oSYHXWV9W0gu7ukqM6I

  Thumb up 7 Thumb down 3
 4. Martin [msstavby.cz] :

  MareK: Ne, ubytovna z toho nebude…

  Thumb up 10 Thumb down 1
 5. MM :

  Tak majitelem je skupina, které patří víc nemovitostí a má i developerské aktivity a pokud vím, ubytovny neprovozují. Navíc ten dům nestál pár korun, takže by to nedávalo smysl. Místo je to perfektní a na byty přímo ideální. Opět to přitáhne nové obyvatele a podpoří centrum, takže paráda.

  Thumb up 20 Thumb down 0
 6. Zvědavost :

  Rekonstrukce super. Jen by mne zajímalo, kde budou ti nájemníci/vlastníci parkovat. Už tak je tady s tím velký problém…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Zvědavost: I když nechápu potřebu mít parkování pod okny, když jsou byty v centru města v docházkové vzdálenosti všeho, tak se uvažuje (pár pánů povídalo) s jakousi patrovou konstrukci ve dvoře.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 8. Rado :

  Martin [msstavby.cz]: A když chcete jet třeba na výlet s rodinou? Bez auta se v dnešní době obejde málokdo, spíše jen hrstka jedinců, jinak je auto nutnost, pokud chcete překročit práh města, kraje, republiky.

  Thumb up 6 Thumb down 11
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Rado: Vezmu ho z garáže, která nemusí být nutně na dvoře (i ty dvory by mohl sloužit k odpočinku pro obyvatele) a přistavím ho před barák.

  Thumb up 14 Thumb down 4
 10. marie :

  Rado: Celý život jsem bez auta a jde to. I výlety se 2 malými dětmi mimo republiku. Jen to chce nebýt pohodlný a udělat pár kroků k MHD. Pravda, auto jede kdykoliv, nemá jízdní řád, ale zase vlakem dojedu např. do Nýdku a zpět jedu z polské Wisly. Tohle s autem nedokážete.

  Thumb up 12 Thumb down 5
 11. Jája :

  marie: To já raději budu pohodlný a budu tam rychleji a levněji i se započítáním peněz za servis a pojištění.
  Zkoušel jsem cenu za dva dospělé a tři děti na trase, kterou bychom jeli a vlakem i se slevovou kartou, kterou nemáme, to vyšlo dráž a byli bychom tam za delší dobu. Nehledě na to, že bychom táhli vše v rukách a museli bychom počítat ještě s cenou za dopravu na nádraží a s cenou v daném místě od nádraží na místo určení.. A to se vyplatí. Bez té karty, kterou nemáme, protože bychom jí nevyužili, tak s tou cenou se mohli jít rovnou vycpat.
  Naposledy jsme kvůli dětem jeli do Brna, bylo to sice dražší, trvalo to déle, byly výluky, ale děti měly radost.
  Mě to za to nestálo.
  Ale pokud jezdíte v nevytížené časy a víte dlouho předem, že pojedete tehdy a tehdy, tak se nějaká koruna ušetřit dá, ale kolikrát se stalo, že prostě v noci nebo rano byly děti nemocné a jelo se víte kam.

  Thumb up 5 Thumb down 9
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Jája: Tak samozřejmě žít v centru města znamená jezdit každý den po půlce republiky…

  Thumb up 9 Thumb down 5
 13. O. :

  Nechal bych na vkusu kazdeho svepravneho jedince, jaky dopravni prostredek preferuje, opravdu neni treba ostatnim vnucovat sve preference. Nekomu muze vice vyhovovat vlak, jinemu auto.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 14. Jája :

  Martin [msstavby.cz]: No a představte si, že u hodně firem je firemní auto i pro osobní potřebu.
  Prostě projede půlku republiky každý pracovní den a o víkendu druhou půlku republiky v rámci výletu.
  Nechte to na každém čím bude jezdit.
  Svět není černobílý.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 15. Jája :

  Rado: Mínusy k popisu cesty s dětmi dává někdo, kdo děti nemá a zatím ty děti nemusí mnohdy tahat na hrbu včetně jejich věcí :D.
  Nebo jsou tady kusy, které dávají mínusy jen podle nicku, který u příspěvku je :D.

  Thumb up 5 Thumb down 9
 16. Martin [msstavby.cz] :

  Jája: Pokud člověk potřebuje k práci auto. Nebo cestuje mimo město, kde je špatné spojení ( já také autem). Tak ano. Ale tady řešíme parkování u již stojícího objektu v centru města. Tam člověk nepotřebuje, aby mu auto stálo ve dvoře (protože se jinak současný stav řešit nedá) , kde by si jinak mohly hrát děti. Protože se dá předpokládat, že pokud ve městě bydlí, bude i v něm pracovat.

  Thumb up 9 Thumb down 2
 17. Jája :

  Martin [msstavby.cz]: Tak zrovna u tohoto objektu je uzavřený oplocený dvůr s parkováním a s nějakou přístavbou, kde jsou asi garáže a nějaká dílna. Vjezd je tam široký z ulice.
  Pokud se něco řešit chce a ne se vymlovat, tak tady v tomto případě udělat zastřešený jednopodlažní objekt na půdoryse té přístavby a dvora se zelenou střechou, kde by si nahoře hrály děti a dole parkovaly auta, udělat jde. Ale nevím jak to budou řešit tady, asi si nechají jen tu parkovací plochu s vjezdem.
  Doteď si tam prostě taky žádné dítě hrát nemohlo, protože to bylo oploceno.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 18. Jája :

  Martin [msstavby.cz]: A to je co za věta „Protože se dá předpokládat, že pokud ve městě bydlí, bude i v něm pracovat.“ ?
  To je hodně zjednodušené a zkreslené vidění světa. V dnešní době máte práci a zítra jí nemáte nebo najdete lepší práci jinde a znám lidí, kteří jezdí za prací za Ostravu i do míst, kde pomalu lišky dávají dobrou noc.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 19. O. :

  Martin [msstavby.cz]: „Tam člověk nepotřebuje, aby mu auto stálo ve dvoře“ To uz tady bylo, ze soudruh rozhodoval, co clovek nebo lid potrebuje. A moc se to neosvedcilo. Fakt bych to nechal na kazdem svepravnem jedinci, aby si to osefoval sam, cim bude jezdit a kde bude parkovat. A snad nikdo, kdo potrebuje, nebo chce parkovat sve auto v miste kde bydli, tak neni takovy kreten, ze se nastehuje nekam, kde to neni mozne.

  Thumb up 9 Thumb down 3
 20. Martin [msstavby.cz] :

  Jája: Moc nechápu na co reaguješ. Doteď si tam žádné dítě nehrálo, protože to byl soukromý pozemek přiléhající k administrativní budově.

  O.: Pokud chce mít někdo místo zeleného vnitrobloku parkoviště, ať si ho klidně má.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 21. Jája :

  Martin [msstavby.cz]: Reaguji na tohle: „Ale tady řešíme parkování u již stojícího objektu v centru města. Tam člověk nepotřebuje, aby mu auto stálo ve dvoře (protože se jinak současný stav řešit nedá) , kde by si jinak mohly hrát děti.“
  Bohužel z praxe projektanta slovní spojení „řešit nedá“ znamená: „chceme mít, co největší vývar z investice s co nejmenšími náklady“ a taky obrazně řečeno: „Chceme mercedes, ale prosím čtyři kola k trabantu k tomu.
  Na té zelené střeše by stačil trávník, nějaký povrch pár průlezek, houpačka a pár odolných kytiček a keřů.
  Na pozemku otočeném na severovýchod, který je krytý od slunce objektem ani ty stromy není potřeba.
  Ano doteď to byl soukromý pozemek a stavbou se stav nezmění, pořád to bude soukromý oplocený pozemek. Nebo si myslíte, že by tam někdo někoho pustil na soukromý pozemek?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 22. Martin [msstavby.cz] :

  Jája: Upřímně, kolik by to stálo, aby na každý byt byly dvě (dnešní společenská norma) parkovací stání?

  A k tomu dojíždění. Troufnu si říct, že saldo migrujících lidí za prací bude převážně do Ostravy, než z Ostravy. Natož z Ostravy po půlce republiky.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 23. David :

  S potrebou aut v tomto miste to neni zase tak zhave. Bydlim naproti tohodle baraku a ve vnitrobloku nam cca 40 bytu (2 vchody po 6 patrech) parkuje cca 6-8 aut. 3 dalsi sousedi maji auta zaparkovane jinde v garazi. Ostatni byty auta nemaji.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 24. Jája :

  Martin [msstavby.cz]:A kdo kde píše o dvou místech na byt? Nebo obkud jste to vzal?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 25. David :

  Uz si muzete pronajmout byt.

  https://reality.idnes.cz/detail/pronajem/byt/ostrava-30-dubna/6087eb4d57633922963a0cb3/?s-et=flat

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.