Rekonstrukce bytového domu Tolstého 1809/12

Aktuální fotografie stavebních úprav bytového domu na ulici Tolstého. Objekt v majetku obvodu Moravská Ostrava a Přívoz prošel kompletní obnovou.

Stav před stavebními pracemi

Stavebními úpravami prochází rovněž sousední objekt.

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  Je tam pět 1+1, čtyři 3+kk a 18 milionů to spolklo…

  Thumb up 3 Thumb down 8
 2. jlname :

  Crazym:
  A to je dobře nebo špatně?
  9 bytů za 18 milionů je špatně nebo dobře?

  Thumb up 7 Thumb down 1
 3. Vítek :

  Jiname:to se uvidí. Podobně opravil obvod sousední dům na poslední fotce, pronajal byty, které byly rychle zdevastované. Pak přes 10 let chátral a následně ho prodal.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Crazym :

  jlname: Musíte si uvědomit, že to není 9 postavených bytů ale 9 opravených bytů,které už tu byly…

  Thumb up 1 Thumb down 2
 5. David :

  Crazym: pred 6 lety jsem rekonstruoval byt a stalo me to cca 600 000kc. Ale jen interier. Zde se delal i exterier, nejspis chodby, schody,…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. balde :

  však v té ceně je stopro i zateplení ne-li oprava střechy + společné prostory

  Thumb up 2 Thumb down 1
 7. bapi :

  9 bytu za 18 mega… No, sila. Jakou teda budou mit hodnotu, po oprave a jakou meli pred ni? Netvrdte mi, ze ted to budou garsonky za 2.5-2.8 mega kazda…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. David.Witosz :

  bapi: Zdravím.

  Jak bylo psáno, jsou tam 4 byty 3+1 o výměře nad 80 m2 a 5 bytů 1+1 kolem 50 m2. Dům prošel kompletní renovací, zjednodušeně krom zdí vše nové. Tedy komplet nová okna, koupelky, rozvody, způsob vytápění, střecha atd. Nevím zda jste si vědom kolik dnes stojí novostavba, ale věřte že za 2 miliony Kč na jednotku toho dnes fakt moc nepostavíte.

  Druhá věc je Vaše uvažování o „rentabilitě“ této renovace. Hned raději píši, že tohle není vůči Vám výčitka, ani Vám to nemám za zlé. Jen chci upozornit, že to jak uvažujete Vy, tak takhle město uvažovat nemůže a ani nesmí.

  Pokud byste takovou rekonstrukci dělal Vy jako soukromá osoba pak je jasné, že princip zisku je u Vás buď v rovině prodeje (s provizí) nebo dlouhodobý pronájem. Město neopravuje svůj zanedbaný majetek proto aby jej pak s provizí prodávalo. Zároveň pokud má město majetek, majetek nás všech který chátrá, pak je jasné, že takto město o tento majetek přichází (dnes ještě možná renovace a možný profit, v budoucnu ruina a max náklady na demolici).

  Další věc je, že města v ČR dostávají prostředky na chod v rámci rozpočtového určení daní (RUD). A RUD je z velké části postaveno na kritériu počtu obyvatel v dané obci. Pokud tedy se například někdo přistěhuje do Ostravy a začne zde bydlet, na jednu osobu je částka z RUD pro Ostravu cca kolem 40 tisíc Kč. Tedy když se Vám do jednoho bytu nastěhuje 4 členná rodina a začne bydlet v Ostravě, pak to je pro město z jedné strany příjem z nájmu, ale taky příjem cca 160 tisíc ročně v rámci RUD. Pokud by se do tohoto domu nastěhovali čistě jen lidé z venčí, tak při modelovém příklad (4 osoby*4 + 1 osoba*5) je to nárůst příjmů města v rámci RUD o 840 tisíc Kč ročně. Jen v rámci tohoto jednoho domu.

  Stejně tak nárůst obyvatel znamená větší poptávka po službách a tedy více prostředků pro rozvoj obchodu a služeb v dané lokalitě.

  Moravská Ostrava a Přívoz v roce 2018 měla necelých 39 tisíc obyvatel. Dnes má přes 40 tisíc obyvatel. A ne, není to jen válkou na Ukrajině a uprchlickou vlnou. V MOaP roste konstantně počet cizinců a jako příklad v posledním kvartále narostl i počet občanů ČR.

  Každá nová bytová kapacita, která se v rámci MOaP objeví, přispívá k tomuto nárůstu. Snad jsem Vám pomohl objasnit jaký je rozdíl mezi cíli soukromého investora a správce obecního majetku.

  Hezký pátek a víkend.

  PS Zajímavostí je fakt, že Ostravě jako celku počet občanů ČR v posledním kvartále taky narost. Naposledy se toto stalo před 17 lety !!!

  Thumb up 9 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.