Rekonstrukce budovy menzy, VŠB-TU

Fotografie dokončeného rekonstrukce budovy Menzy v areálu VŠB-TU v Ostravě-Porubě.

Fotografie zaslal čtenář Jakub Kotzot. Děkujeme!

Proběhlo zateplení fasády, zateplením střechy, vč. výměny oken a dveří, rekonstrukce stávajícího ústředního vytápění, včetně regulace.

1. Johnny :

Na vizualizacích to vypadalo daleko hůř, takže ve výsledku jsem vlastně potěšen.

2. O. :

Pekne, povedene. Jeste by to chtelo neco udelat s tim popraskanym asfaltem pred budouvou, at to vypada kvalitne jako celek.

3. Michal :

Tak studenti, budete obědvat ve tmě! Žaluzie na Vás!

4. Mx :

Není to śpatné, ale předprostor to opravdu degraduje, nedodělání je mírně nepochopitelné z hlediska celkové investice, ale možná je v plánu v dalším kroku

5. Raptor :

„Venku huj, uvnitř fuj…..“ Zato vnitřní instalace jsou v původním, katastrofálním stavu.

6. Jana :

Raptor: Nezlobte se, ale obojí je jedno velké FUJ!!! Tohle je škola, která má akreditovaný studijní program, který končí v magisterském studiu titulem „Ing.arch.“?! Jen na okraj, škola má zákonem stanovený název Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, ale na menze je pouze VŠB. (Osobně si myslím, že škole název VŠB z dlouhodobého hlediska škodí.)

7. PetrP :

Jana: Snad asi poprvé s Vámi, tedy aspoň částečně, co se týče názvu, souhlasím.

8. Michal :

Palcujte, ale stejně budete jíst po tmě, bando pokrytecká :P

9. aggu :

Tak to je kruté….

10. xxx :

Jana: Oni ten název asi vnímají jako součást tradice a proto se ho nechtějí zbavit, ale souhlasím s Vámi, že to není ideální. Ještě horší je jejich oficiální anglický název „VSB-Technical University of Ostrava“. Tam to „VSB“ vyloženě nemá co dělat – v angličtině to neznamená vůbec nic, je to pro cizince akorát nesmyslný a matoucí.

11. EvaŠ :

Milá Jano i ostatní, nápis na menze je od grafika a designéra Aleše Stanovského z roku 1987, tedy z období, kdy se ještě i nápisům na budovách věnovali umělci a ne kdokoliv. Osobně si nemyslím, že je potřeba označení budovy s výtvarnou úrovní zlikvidovat jen proto, že univerzita má dnes upravený název nebo má někdo pocit, že by jiný název mít měla. Jsem ráda, že se povedlo přes úpravy fasády nakonec nápis ponechat na jeho původním místě a v původní podobě.
    Dvě informace na okraj:
    Mezi stavebními projekty, které univerzita provádí, a existencí výuky oboru architektura tamtéž není žádná souvislost a bylo by na dlouhou debatu, jestli by tam souvislost být měla nebo ne a jak byste si ji představovali.
    Na projektu a provedení úpravy interiéru budovy menzy se již pracuje.