Rekonstrukce administrativní budovy 28.října

Na křižovatce ulice 28.října a Nádražní v centru Ostravy byla zahájena rekonstrukce administrativní budovy, ve které sídlí Česká Pojišťovna.

28. rijna centrum

28 rijna centrum

 

Další poměrně velká rekonstrukce probíhá na ulici Žofínská, ve vnitrobloku bývalého hotelu Palace. centrum rekonstrukce

 

Související články


Komentáře

 1. Ac :

  Myslím si čím dál víc, že v Ostravici by mohlo vzniknout néjaké pěkné kasino, s tím, že ve zbytku centrálního obvodu by se hazard hodně omezil. Něco podobného udělali v Olomouci. Tohle jediné Ostravici zachrání.

  Thumb up 4 Thumb down 9
 2. Tan :

  Ostravice je fascinující tím, jak se o ní zajímá veřejnost, sepisují petice, navštívil ji Stanisla Křeček, pře se o ní město s majiteli, děje se kolem ní tisíc dalších věcí, ale to podstatné, aby ta budova byla opravena a fungovala, to ne.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 3. Balde :

  konečně, další jizva zacelena, na to se fakt nedalo divat

  Thumb up 11 Thumb down 1
 4. aldik :

  Vida, první část z nevzhledného trojúhelníku ‚Ostravica – Palace – pojišťovna‘ se mění, teď ještě ten zbytek. A bude tam ČP pořád, nebo zmizí vedle na Karolinu jako spořitelna?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 5. jura5 :

  Nechápu ten jásot nad pojišťovnou. Ono se ví co se bude dělat a jak to bude vypadat? Umyjeme okna, přeleštíme konstrukci a jedeme dál.

  Thumb up 3 Thumb down 6
 6. Gorodet :

  aldik : nemyslím si že zmizí, není tam jen ČP, ale i dceřinné pobočky jako ČPI a myslím i zázemí nějakých samostatných poradců jejich… často přispívají na nájem, na karolínu by neměli si myslím.
  A myslím, že to bude vypadat jako oprava u zastávky Revirní br. pokladna na slezské

  Thumb up 4 Thumb down 0
 7. Julius :

  Nesselrothovy domy – onen roh domů o kterém se bavíme nepřežil bombardování hodně slepých Američanů za 2. světové války. Roh byl v pravém úhlu, tramvajový oblouk byl ostřejší. Pozdější zkosená vestavba se povedla, je to praktičtější a nevypadá to z architektonického pohledu vůbec špatně! Jen kdyby se o to za ty roky někdo vůbec staral a nenechal to dojít do stádia rozpadlosti.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. Crazym :

  Ten barák ve vnitrobloku se v krátké době rekonstruuje už podruhé a ten z ulice stále chřadne. Kdysi v něm bydlel spolužák a vždy jsem si říkal, že má super dispozice, vlastní vjezd do dvora, parkovaní, garáže a lokace taky není k zahození, všude blízko a po dokončení Karoliny pár kroků na nákupy. Je s podivem, že majitel není schopen toho využít. Co bych dal za činžák s takovými možnostmi…

  Thumb up 2 Thumb down 2
 9. Martin [msstavby.cz] :

  jura5: Nevím, ale když si myju okna, tak si nedám na oplocení budovy „ZDE STAVÍ“ a název firmy. Ale i kdyby šlo jen o očištění prosklené konstrukce a opravení omítek, dle mne nevadí. Budova patří mezi ty povedené.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 10. aldik :

  Gorodet: Když se mohla spořitelna odstěhovat z vlastního do nájmu na Karolíně, tak by to pojišťovna utáhla jistě taky. ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Martin [msstavby.cz] :

  aldik: Jojo, všechno se přestěhuje do Karoliny……

  Thumb up 3 Thumb down 3
 12. kdojekdo :

  Realitou je to, že budova už mnoho let nepatří pojišťovně ale developerské CPI Radovana Vítka, která ji vlastní prostřednictvím jiné firmy. Budova je samozřejmě také zastavena bankám, protože se jednalo v čase o mnohamiliardový balík nemovitostí, které Vítek odkoupil jednorázově od PPF.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Luděk :

  Jak vypadá rekonstrukce budovy ČP v současnosti? Abych se přiznal jel jsem kolem cca 14 dní zpátky tramvají, ale vůbec sem si neuvědomil nějakou změnu. Takže ani nevím, jestli se tam něco změnilo.

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.