Rodinný dům na Opavsku

Autor: ATELIER 38 s.r.o. | Tomáš Bindr, Lucie Mohylová 
Hlavní inženýr projektu: Vojtěch Šimčík
Trojice skupin bříz: Lubomír Rychtar
Projekt: 2011
Realizace: 2012-14

Rodinný dům stojí v zahradě stávajícího rodinného domu a stává se novodobým „výměnkem“ navrženým pro současné potřeby.
Mírně svažitý pozemek se nachází v západní části obce, na hranici zastavěného území, bez jednotného charakteru stávající zástavby.
Hlavní obytný prostor má optickou vazbu na stávající rodinný dům – vazba rodinná, na kostel – identita k místu a na krajinu – nekonečnost a nespoutanost.
Kompaktní břidlicový hranol je prolamovaný dřevem obloženými nikami, které bude možno uzavřít skládacími stěnami. Kontrastní k antracitovému exteriéru je bílý interiér. Pojítkem interiéru a exteriéru je dřevo. Prostřídání bílé a černé pokračuje v zahradě výsadbou trojice skupin bříz.
Dům je vyzděný z cihelných tvarovek v kombinaci s ocelovými sloupy. Konstrukce střechy je provedena z lepených dřevěných vazníků. Střešní krytina a obklad stěn jsou břidlicové. Terasy a obklady nik jsou dubové. Topení je teplovodní podlahové, zdrojem je kondenzační plynový kotel.

rd opavsko

rd opavsko

rd opavsko

rd opavsko

 

celý článek: archiweb.cz

Umístění projektu není uvedeno…

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Marek :

  Ty kočičí hlavy se mi moc líbí, lepší než betonová zámkovka. Použití břidlice i jako obkladu rovněž super. Ovšem koncepce/dispozice… nevím, z dostupných fotek nic moc.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 2. Crazym :

  Toš takový vejminek bych si nechal taky líbit, mě se to líbí, sice nemám rád ten moderní trend kuchyně v obytném prostoru ale nějak bych to zkousnul kdyby mi to cpali :-)

  Thumb up 1 Thumb down 2
 3. jih :

  extrémně elegantní bungalov valbového typu :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Meghan :

  Vypadá to zajímavě, i když střecha mi tam úplně nesedí. Ale hlavně bych si odpustila ten břízový plevel, zničí si celou zahradu. :D Škoda, že není vidět ten „původní“ dům.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.