Psychiatrický pavilon FNO

Na partnerském webu Patriot Magazín byly zveřejněny informace o plánované novostavbě psychiatrického pavilonu v areálu Fakultní nemocnice Ostrava.

Stavba by mohla být dokončena v příštím roce a výrazně by měla posunout kvalitu péče o psychiatrické pacienty, řekl dnes novinářům primář psychiatrického oddělení FNO Petr Šilhán. „Ta změna, která nás čeká, bude obrovská, protože my v tuhle chvíli v podstatě nedokážeme uspokojovat vůbec poptávku ze spádového území oblasti Ostravy a přilehlého okolí,“ uvedl Šilhán. Pacienti jsou zčásti odesíláni do Psychiatrické nemocnice v Opavě. Podle primáře je to sice kvalitní zdravotnické zařízení, ale je vzdálené a zpřetrhávají se tak vazby pacienta s rodinou.

„My bychom měli konečně získat tři lůžkové stanice na místo jedné, což je pro nás velmi důležité, protože psychiatričtí pacienti jsou velmi rozdílní a každý z nich potřebuje něco jiného. Budeme schopni diferencovat režimy tak, aby ta péče byla mnohem více šitá na míru každému jednotlivě,“ řekl Šilhán.

Díky novému pavilonu podle něj navíc vznikne poměrně rozsáhlé centrum pro dětskou psychiatrickou péči. „Ta je dnes velmi poptávaná a velmi nedostatková. Kromě toho, že posílíme ambulantní služby, tak zřídíme i úplně novou službu denního stacionáře pro děti. Bude nějakou alternativou u těch menších dětí právě k hospitalizaci na lůžkových odděleních,“ uvedl Šilhán, který se osobně podílel i na budoucí podobě objektu psychiatrie.

„Pavilon bude komfortní už z toho důvodu, že je to nová stavba, která odráží nové trendy v psychiatrii. To znamená, nejsou to žádné mříže, všechny pokoje jsou vybaveny sociálními zařízeními. Pacienti na uzavřeném oddělení budou mít zajištěnu možnost vycházek do atria budovy, kde budou vzrostlejší stromy. Samozřejmě je myšleno i na ty dětské pacienty, takže je tam připraveno také dětské hřiště,“ řekl Šilhán.

Nemocnice na vybudování pavilonu získala evropskou dotaci, výstavba by pravděpodobně mohla začít v létě či na podzim a dokončena by mohla být zhruba za rok. Nemocnice letos plánuje celkové investice za 600 milionů korun, přibližně 350 milionů korun by měla hradit z vlastních zdrojů.

zdroj: patriotmagazin.cz

Související články


Komentáře

 1. kdojekdo :

  I na tomto webu najde tato budova nové klienty.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 2. Fillip :

  kdojekdo: Potrefená husa se vždy ozve? :)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. Rado :

  Proč to zase hraje všemi barvami? Kdy už konečně na poli architektury vykročíme do 21. století?

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. Moon :

  Rado: Myslím, že jako psychiatrie je to takhle ok. :)

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.