Železniční cargo Ostrava Mošnov

Zatímco s ovacemi ohlašované čínské investice stále do lokality letiště a průmyslové zóny v Mošnově nedorazily, německá společnost DB Schenker začala s výstavbou logistického centra.

Práce byly zahájeny pokácením náletových dřevin a skrývkou ornice.

Vizualizace projektu:

Související články


Komentáře

 1. Danek :

  jen upozornim,ze cinska investice v mosnove byt mohla v podobe pneumatikarny…cca.3000prac.mist,ale vedeni kraje ji nechtelo…takze informace neni tak uplne pravda.

  Thumb up 9 Thumb down 5
 2. Archerr :

  Danek mate pravdu mist vsak melo byt jen 1500 s pripadnym rozsirenim 2000 …..kde ta gumarna skonci buh suď …nejlip ny byla barbora protoze navazne investice by zaplnily mensi zony

  Thumb up 3 Thumb down 2
 3. Archerr :

  Ale tady jde videt krasna “ spoluprace“ kraje , mesta a czechinvestu…. Hejtman tu gumarnu na mošnove odmitl ale zastupci mesta s czechinvestem cinany provazi po mošnově….. Btw hejtman preci informoval o investorech z usa a koreje…tezko rict co tam bude

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. PetrP :

  Gumárnu ať si strčí do….to tady nepotřebujeme, fabrik je tady dost. To už je lepší ta logistika. Chtělo by to nějakou firmu z leteckého průmyslu…

  Thumb up 13 Thumb down 1
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: 3000…. ty hodnoty zase lítají.

  Bylo toho více. Například se mluvilo i o vstupu do letiště jako společnosti takové. Upřímně nemyslím si, že pneumatikárna je ten hightec průmysl a výzkum, co potřebujeme….

  A bylo toho více https://ostrava.idnes.cz/penize-cina-investice-v-kraji-dju-/ostrava-zpravy.aspx?c=A160617_2254101_ostrava-zpravy_woj

  Ale tak hlavně že vlajky na Evropské vlály.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 6. Danek :

  Archerr: pokud jsem trochu mystifikoval s temi prac.misty u te pneumatikarny..tak se omlouvam..server domagog by mi dal.cilem bylo spis poznamenat ze o nejake investici vime a co se tyka prac.mist ne mala…jak kolega poznamenal chce to sam.investice. s pridanou hodnotou….ja si myslim,ze Ostrava jako mesto by se mela soustredit na sluzby..vystavbu kancelarskych budov primo ve meste…kdyz uz mu spadne do klina ta Karolina..o Skanske,Amsterdamu..se radeji nezminuji.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 7. Danek :

  PetrP: diky za pripomenuti,firmy u letectvi zam byli ohlaseny snad 3 zatim nic.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 8. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Martas ty si ses do me zamiloval?dneska uz druha pripominka u meho prispevku.a koukam ze i kdyz je informace z vetsiny pravdiva…tak si cekal,ze jsem rekl spatny pocet zamestnancu…jak jsem psal server demagog by se me mel radost.ten taky cekal az president Zeman neco rekne a pokud bylo v jeho odpovedi jen z procenta neco spatne..oznacil les celou odpoved…je to trapne.

  Thumb up 2 Thumb down 10
 9. PetrP :

  Danek: Já vím, proto mě to štve. na co zase gumárnu, práci už nemá jen ten, kdo nechce, takové firmy nepotřebujeme… kanceláře, Hitech a pod. je to, co nutně potřebujeme!!

  Thumb up 4 Thumb down 1
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Víš, diskuze je o tom, že diskutují dvě a více osoby… Náklonost v tom opravdu nehledej.

  Jsi vážně vtipný, přestřelil jsem počet zaměstnanců o 1000m ale v poho, zbytek je možná blízko reality.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 11. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Omluvil jsem se….jde o to ze vetsinou si to pamatuji…bohuzel pro sebe jsem si to neoveril.Treba si pamatuji ze u Amsterdamu melo vzniknout cca.1500prac.mist ale nic se nestavilo,takze ten novinar od ktereho jsem si clanek precetl je taky lhar…skoda ze tu neni smajlik.

  Thumb up 3 Thumb down 6
 12. Archerr :

  Na Mošnov ta gumarna je nevhodna jak z požadavku investora( moznost rozsireni) tak z moznosti letiště ( měl by byt podporovan prumysl pokud možno letecky nebo elektrotechnicky- tim nemyslim lupř montovnu televizi) …na druhou stranu musim oponovat odpurcum gumarny a to několika vecmi ..1 ) pocet novych mist i navaznych by byl jiste velky 2) gumarenstvi neni zdaleka špatne ohodnoceno ( v continentalu prumerna mzda 37-38 tisic zdaleka vic nez hyundai) 3) soucasti 13 miliardove investice ma byt i vyzkumne a vyvojove centrum ( na idnesu byla zminka o bytech pro zamestnance ) …a argument “ kdo praci chce…“ damy a panove kouknete se nekdy na urad prace….dokud budou nabidky typu stant manufacturing od 15 brutto apod…či za to jde uživit rodina? Proste vetsi konkurence mezi zamestnavateli by byt mela….jeste bych mel otazku na arr.cz mi vyjela zona TOSAN park, horni tošanovice …na nas kraj celkem velka plocha cca 67 ha…divim se ze se o tom nemluvi …moc infa jsem na netu nenasel nevite nekdo vic?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 13. Archerr :

  Jinak ješte si trošku neodpustim dodatek o tom co je high tech ( nikoliv hitech ani hightec) … Nemusi to byt hned vyroba letadel či robotu muze to byt sofistikovana vyroba cehokoliv vcetne pneumatik samotny linglong zkousel vytisknout pneumatiku 3d tiskem….tudiz by zapadal do predstav tech hovoric o high tech vyrobe….jinak prumyslove zony jsou draha sranda proto by se kraj mesta i stat mel snazit je naplnit co nejdriv protoze hlavně z Ms kraje lide utikaji, zaroveň nova mista jsou nutnosti i pres probihajici konjunkturu páč nic netrva vecne a pripadna krize nebo nastup robotizace posle hodne lidi na Úp…. Taky bych rad podotkl ze od roku 2014 prisel a zamestnal lidi pouze Mobis…. Maestoso spoleha jen na dotace a tady to logistice centrum se hybe velmi pomalu …zaroven doplnim ze dle informaci z netu schenker nic nestavi ale stavi developer… Schenker nezverejnil jakou cast si vubec pronajme

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. PetrP :

  Archerr: Moc se omlouvám, že jsem si dovolil napsat high tech zkratkou hitech. A stojím si za tím, že kdo práci chce si ji najde. Ano neříkám, že nabídky například na UP jsou kdoví co, ale jestli má už ten člověk rodinu, tak je určitě lepší dělat za 15 hrubého a hledat si novou a lepší, než sedět na prdeli doma… Samozřejmě souhlasím, že ten plat je směsný.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 15. Archerr :

  PetrP ja to nemyslel jako urazku ani to nemyslim nejak ofenzivne….samozrejme ze prace je dost to vim , Vy to vite … Bohuzel tim to hasne samozrejme ze lepsi je pracovat za minimum a hledat si neco i v tomhle souhlasim….ale pro lepsi platy a nabidky musi byt konkurence zamestnavatelu….i tim se dosahne hlavne zaplnenim podnikatelskych ploch….ale jak jsem rikal zatim se vic mluvi nez kona…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Danek :

  Ja bych si představoval(stačilo by i na twitter),že Primátor a Hejman si sednou a napiši nám v jakém stadiu jsou investoři z leteckého prumyslu o kterých se psalo…Stačilo by ze čtyř firem jsme pokračujeme v jednaních ze dvěmi…s toho jedna je ve finalní fazi.To same investoři Anglie,Koreje nebo odkudkoliv mají zajem nemají zajem atd.U Karoliny jsme + centra proluky jsem taky hledali investory…taky to jde ve zkratce napsat.Pokud má někdo Twitter..napište jim.Nebo na co máme msdeník nebo Patriota Magazín…Novináři činte se.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 17. Rdm :

  Danek: investoři většinou průběh jednání nechtějí komentovat a zveřejňovat, takže primátor ani hejtman nemohou jen tak něco říct, mohou pouze obecně něco zmínit, ale to je většinou k ničemu

  Thumb up 3 Thumb down 0
 18. Danek :

  Rdm: Já někde psal, že chceme vědět jmeno firmy nebo něco podobného?Ve zkratce uvést tak jak jsem psal.

  Thumb up 0 Thumb down 6
 19. aggu :

  Danek: O stadiu jednání s investory nikdo nikoho informovat nebude. To je věc investorů, koho informovat, zda vůbec a kdy.

  Ale abys Danku neřek, tak firma z Michiganu právě staví fabriku v Kunčičkách.

  Chassix Plans to Establish Greenfield Plant in Ostrava, Czech Republic
  Mar 15 17
  Chassix announced plans to establish a greenfield plant in Ostrava, Czech Republic, expanding its manufacturing footprint into Eastern Europe. The facility, which will cast aluminum chassis and powertrain components for passenger cars, will be operational in early 2018 and accounts for an investment of about $50 million. The Chassix Ostrava facility will cover 140,000 square feet to be filled with the high rated machinery and equipment. It will be the company’s first casting foundry, and third plant in Europe, further vertically integrating the Chassix manufacturing footprint in each of the key automotive regions. Although initially built to provide aluminum castings, the plant has been designed to support future growth in the lightweighting automotive market, as many international OEMs are located near Chassix Ostrava. The Ostrava facility will be built in accordance with Chassix’s world class manufacturing standards and will initially focus on aluminum casting operations, as well as, machining and assembly operations. Chassix Ostrava is expected to generate approximately 350 skilled jobs in the region.

  http://www.manufacturing-today.com/sections/profiles/2068-chassix-2

  Thumb up 5 Thumb down 0
 20. balde :

  Jinak co se týče udržení stávajících míst, tak by se mělo prý už tento týden oznámit, že do Vítkovice heavy machinery vstupuje nový investor, má se jednat o Rakouskou firmu, která tam nalije 30 mil. euro, na profinancování výroby, za které má dostat podíl ve VHM.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 21. Danek :

  aggu: Abys netekl, o teto firme ja vim odhadem tak 1.1/2 az 2roky….to balde je jina.o investorovi taky vim,ale nevedel jsem ze se jedna o firme z A…a jaky je kapital…za me super.uz jenom proto,te tam pracuje kamarad…pres zimu se moc nevidime…tak nemam info z prvni ruky….ale poslouchat od managmentu ze zakazek je dost,ale neni na prov.funancovani..zamestnancum nepridalo.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 22. kdojekdo :

  Komentáře některých zde jsou opravdovými psychoperlami. A kdopak má většího pindíka?

  Thumb up 2 Thumb down 7
 23. Martin [msstavby.cz] :

  kdojekdo: Velmi výživný komentář.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 24. D-r :

  U nás se jen mluví, v Polsku koná http://www.letejmezostravy.cz/clanek/97-u-nas-se-jen-mluvi-v-polsku-kona

  Thumb up 1 Thumb down 0
 25. Anna Kučíková :

  měla bych velký zájem pro tuto společnost pracovat,zkušenosti mám

  Thumb up 0 Thumb down 3
 26. Jirka :

  Anna Kučíková: ok bereme vás. Máte své pracovní rukavice a smeták?

  Thumb up 3 Thumb down 2
 27. Archer :

  A pak že nejsou lidi, hala ještě ani neni dostavěná a pracovnici už se hrnou :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.