Komentáře

 1. balde :

  kdyby to náhodou postavili rovně tak by jim všichni nadávali, protože všichni na Dubině milujeme ty zákruty a nerovné cesty kde se parkuje v zatáčkách a je to taková menší rally, kde platí právo silnějšího a rychlejšího a zrcátka aut se tetelí blahem že potkávají kolegy z jiných aut na milimetry :D

  Thumb up 8 Thumb down 2
 2. Vojtech :

  Balde vidim, ze po ranu je pro tebe problem zapojit mozek, nez neco napises. Na tomhle useku se urcite parkovat nebude a pokud zapojis mrsku sedou kuru mozkovou tak ti mozna dojde, ze to je klikate z duvodu omezeni rychlosti.

  Thumb up 3 Thumb down 9
 3. Lukáš :

  S Vámi musí být sranda na párty

  Thumb up 2 Thumb down 2
 4. Crazym :

  Vojtech: No jo, jenže stavění dobře vypadajících a romanticky kroutících se silniček zabírajících zbytečného místa které by bylo možné využít v době kdy v lokalitě je akutní nedostatek parkovacích míst mi nepřipadá zrovna jako báječný nápad a přitom to propojení těch ulic považuji za přínos. Co tak být trochu pragmatičtější při využívání místa ve městech a přestat dělat z motoristů nepřítele co je ho třeba někam vymístit pokud ne rovnou zlikvidovat? Nehledě na zbytečné prodražování takových staveb. Takže jak jsem na tom se svým mozkem po ránu já? :-)

  Thumb up 5 Thumb down 2
 5. skelet :

  klikacení je z důvodu snížení rychlosti? Tyhle poloměry zatáček? Jako fakt? :-))
  na snížení rychlosti jsou dobré leda retardéry a optická zúžení. V tomto směru to mají dobře uděláno na ulici Matěje Kopeckého (mezi Urxovou a Čs.exilu). Auta přes retardéry mohou jet plynule bez zbytečného zpomalování a zrychlování (tedy vytáčení motoru a třískání podvozku) a silnice navozuje dojem úzkosti, by´t je krásně široká. Ale bohužel to nejde všude, protože tamní projektant používal to.. no honem.. moc se to nepoužívá.. mozek.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  Vojtech: :) to je skoro na sazku s tim parkovanim.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. aggu :

  Mě by jen zajímalo, kdo dává k těmhle skopičinám podnět. Mám za to, že projektant obecně projektuje jen to, co je mu zadáno. Kolik zatáček je třeba na snížení rychlosti o 10km/hod?
  No, na Dubině se to ztratí, tam je nesmyslné skoro všechno. A není to jen dílo bývalých komunistů, ale i stávajících mentálních gigantů na místní malé radnici.
  Nedávno jsem se potřeboval něco odvézt autem od Venuše na Tlapákovu. Vzdušnou čarou 200 m, „za rohem“. Ale protože nějaký oranžový sociální inženýr trvale zablokoval ulici, cesta autem narostla na 1.3 km. A to je Hrabůvka, ta je domrvená méně ;)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. thvari :

  Crazym: Z motoristů nikdo nepřítele nedělá, jen asi řešíme dost jednoduchou a pragmatickou věc: je nás strašně moc… :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Vojtech :

  Hynku, klidne se muzem vsadit. Ja si myslim, ze tam zakaz stani bude.

  Panove pokud vam opravdu tak vadi, ze ta cesta je klikata, tak bych vam pridal praci, abyste nemeli cas myslet na kraviny.

  Thumb up 0 Thumb down 5
 10. acdlcia [msstavby.cz] :

  Opravdu nevím kde jste přišli na to že je to klikaté kvůli snížení rychlosti. Je to klikaté proto že bylo potřeba se vyhnout pozemku firmy Sempronemo která zde postavila parkoviště a všechny parkovací místa pronajímá.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 11. SpinJ :

  Vzhledem k tomu, jak to udělali klikaté mi přijde že mohli natáhnout nový koberec na původní trasu a vyšlo by to nastejno. Už vidím, jak tam hasiči s Denisem kličkují, to bude podívaná :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. Hynek [msstavby.cz] :

  Vojtech: ja nemyslel zakaz, ale stani :) ja teda tuhle lokalitu neznam osobne, ale znam treba fifejdy a centrum, oboji je bud prospikovane zakazama, anebo jde o zonu s parkovanim jen na oznacenych mistech, ale praxe je takova, ze se parkuje *vsude*.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. Vojtech :

  Hynku ja to tak nejak pochopil co myslis, ale psal jsem to tak s tim zakazem kdyby ses fakt chtel vsadit :D Je mi jasne ze dneska se vyuzije kazde misto na zaparkovani a tahle cesta nebude vyjimka

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Radim :

  TAak ten zákaz stání tam vzhledem k potřebě rychlého průjezdu záchranných složek nepochybně bude.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. SpinJ :

  Radim: Tady si dovolím rýpnout do „rychlého průjezdu“ záchranných složek. Kdo lokalitu zná, ví, že projedou možná rychle touhle ulicí, ale po 50m je zastaví zaparkovaná auta a úzká cesta. Už jsem musel několikrát kvůli průjezdu hasičského vozu s autem na chodník, aby vůbec projeli.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 16. acdlcia [msstavby.cz] :

  SpinJ: To se dá velice jednoduše vyřešit zónou zákazu stání mimo vyznačená parkovací místa jako v centru.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 17. Pedro :

  …a děti budou do školy lítat,neboť široko daleko není jediný přechod pro chodce.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. SpinJ :

  acdlcia [msstavby.cz]: Myslím, že tady pomůže jen nová spojka na Plzeňskou a Krmelínskou, ideálně vyhrazená pouze pro IZS.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 19. LoLec.CZ :

  SpinJ: Nová spojka ano, tou měla být celá výstavba budovy podmíněná. Ale proč mít prosím Vás spojku vyhrazenou???

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Crazym :

  Už to tam vypadá jak těsně před otevřením http://www.imagehosting.cz/?v=p5085004.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Pedro :

  Podle toho co vidím z okna,zóna 30 nikomu nic neříká.Zejména chacharová pizza,kde řidiči jezdí i po chodnících nectí žádné značky či omezení.Budu trvat na retardérech i formou petice.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Hynek [msstavby.cz] :

  Pedro: tak zalezi, o jake retardery by slo.. takova ta plastova klasika se da taky prejet plnou rychlosti a pocitam, ze zavoznikum pizzy jsou tlumice sluzebniho auta docela ukradene..

  Thumb up 4 Thumb down 0
 23. Davidb :

  Pedro:
  Oni to snad mají ve smlouvě, neviděl jsem ty auta ještě ani jednou jet normálně podle předpisů.
  Předjíždějí riskantně, jezdí jak hovada.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Pedro :

  Aha,tak už to chápu.Stejně jako u všeho,i zde se čeká až se stane nějaké neštěstí.Pak se zajisté jako zázrakem objeví zázračný a účinný systém.Czech standard…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.