Úprava křižovatky Poděbradova / Stodolní

Na křižovatce ulic Stodolní a Poděbradova byly zahájeny stavební úpravy.

Úpravy spočívají ve vzniku křižovatkového prahu, který uvede do stejné nivelační výšky křižovatku ulic Stodolní a Poděbradovou. Celá ulice Stodolní bude tak v jedné výškové úrovni. Toto řešení je velmi přínosné. Problém je však v umístění „mobilní zeleně“, v ostravských podmínkách květináče, podél křižovatky tak, aby chodci byli doslova vedeni jak stádo na přechody.

Ulice Stodolní se může označovat mnoha neoficiálními názvy a přízvisky, ale pořád to je ulice, kde se hlavně v pátek a v sobotu večer/noc pohybuje obrovský počet pěších. Hlavně v letních měsících, kdy jsou chodníky zabrány zahrádkami restaurací a barů se z částí jednosměrné ulice pro automobily stává pěší magistrála po celé své délce od Nádražní ulice po Porážkovou. Umístění květináčů do prostoru křižovatky jen vytvoří zbytečný špunt pro pěší a bude vytvářet kolizní situace, než zlepšení situace.

 

V situaci je mobilní zeleň označena fialovými obdélníky:

Fotografie současného stavu od čtenáře:

zdroj dokumentů: moap.cz

Související články


Komentáře

 1. Hynek [msstavby.cz] :

  uprostred te krizovatky chodec nema co delat, spunt nespunt. pokud ho trknu truhlikem, muze byt, alespon si tam zapomnetlivci neurvou naraznik, jak pojedou z toho obrubniku :)

  jak lepe se to melo resit?

  Thumb up 7 Thumb down 0
 2. aggu :

  Hynek [msstavby.cz]: Bez truhlíků. Normální člověk nepotřebuje vést za ručičku / za volant, když se pohybuje po ulici. Politici si asi myslí opak.

  Thumb up 5 Thumb down 7
 3. Hladnovák :

  Pisateli článku, kdyby jsi studoval, hned tě trkne, že oficiální přechody pro chodce mají pro svou existenci své normy a svá pravidla pro zřizování, aby byly bezpečné, neboť chodec na nich má přednost. Proto v tomto směru v místě „míšení chodců a automobilů v jedné přímce na ulici Stodolní zde dává tzv. mobilní zeleň smysl. Blábol typu, že v pátek a že v sobotu… je nesmysl. Právě opilce a feťáky lze navést jen tím stylem jako to „stádo prasat“ na ty přechody!!!

  Thumb up 9 Thumb down 9
 4. Crazym :

  Jen naivní inženýři a projektanti lidských duší si myslí, že ve vnitřním prostoru křižovatky ohraničeném truhlíky a přechody se nebudou chodci vyskytovat :-) Tak doufám, že v situaci kdy tam budou jasné bariéry navádějící k dvojici přechodů 15 metrů od sebe budou jindy stojící a lelkující příslušníci MP tvrdě pokutovat každého, kdo půjde prostředkem křižovatky anebo tento systém v rámci selekce pologramotů umožní řidičům každého v tom prostoru beztrestně přejet, v tom jsem systému dělajícímu z lidí ovce ochoten výjimečně pomoci :-)

  Thumb up 6 Thumb down 2
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Hladnovák: Uf. Už jsem utíkal se podívat, jestli se něco v podobném stylu neobjevilo i na FB stránce jedné místní politické strany. :o)

  Květináč není spása. Vůbec nic tvorného, co by v tom místě mělo být. Pokud tam musí být bezpečnostní prvky ( byť tahle barikadizace chodníků se děje snad jen v Ostravě ) je možnost sloupků, které jsou menší zlo. Návrh nevychází z realného pohybu chodců a vytíženosti. Neznalost řešeného místa.

  Hynek [msstavby.cz]: Nevím jestli se chápeme, ale obrubník z té žuly tam takový nebude. Zvýší se vozovka :)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 6. acdlcia [msstavby.cz] :

  martin [msstavby.cz]: No a proč tam teda ten obrubník dělají? Měli to vydláždit v kuse a Stodolní by se tak opticky propojila.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  acdlcia [msstavby.cz]: To mne taky zaráží, ale dle popisu je tam navržen křižovatkový práh. A chodníky a přechody v jedné nivelační úrovni. Ale zas nechápu přímky v místě, kde je nyní obrubník. Ale značení se zákazem odbočení u Poděbradové na Stodolní není.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  martin [msstavby.cz]: aha! to me nenapadlo. oukej. i tak mi ty truhliky nijak neprekazeji (mozna esteticky by se dalo polemizovat), ale tam za tema truhlikama nema kdo co delat, tak proc by ne? uznavam, ze pro me truhlik nebo sloupek – zadny velky rozdil.

  jako idealni by byla pesi zona a nemusime si hrat na dva prechody po stranach, ale to asi bylo prilis velke sousto. za tehle podminek truhliky za mne v poradku..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Hrdy Ostravak :

  Cyril Vltavsky je Buh, ja bohuzel pouze smrtelnik. ale i za toto jsem na Ostravu hrdy.

  Thumb up 3 Thumb down 13
 10. Lukas :

  Redakce: Nemohli byste prosím veškeré příspěvky Hrdého Ostraváka automaticky odfiltrovat? Ten člověk to tu opravdu degraduje :(

  Thumb up 7 Thumb down 1
 11. Hynek [msstavby.cz] :

  Lukas: no. za mne.. je to sice lehce monotematicke, ale porad mi prijde, ze to neni neco, co bychom meli resit az takhle restriktivne, od toho tu jsou palce, aby se tomu dala nejaka vaha.. jinak ver tomu, ze dnes zablokujem Hrdeho a pozitri se vynori jiny expert, nic moc to neresi.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 12. Hrdy Ostravak :

  Hynku, dal jsem ti palec nahoru, za to ze jsi odmitnul cenzuru. Lukas bude urcite syn Cyrila Vltavskeho.

  Thumb up 3 Thumb down 8
 13. Crazym :

  Tak včera to dodělali a po setmění to i dolajnovali, na fotkách je stav těsně před setměním, po něm s mým stařičkým mobilem by už nebylo nic vidět :-)
  http://www.imagehosting.cz/?v=2405201742.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=240520ada.jpg
  Co nasadí do těch květináčů a jak dlouho to tam vydrží uvidíme tak jako to kolik lidí bude nadále chodit prostředkem křižovatky :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. nototo :

  Práh vypadá z jedné strany jako nedávno předělaný, ale nedivil bych se, původní řešení křižovatkového prahu bylo neúčinné (kdopak to tak blbě navrhl?), lidi tam jezdili jako blázni.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. Crazym :

  Tak po necelých dvou letech konečně přišli na to, že nejen na druhé straně kde ho předělali hned byl ten zpomalovací práh špatně a nemá sloužit k poškozování vozidel a začali ho předělávat. Vivat Ostrava!!! http://screenshot.cz/Q4JTO/

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.