Propojení ulic V. Jiřikovského – Kaminského

Klikatice je vymezena obrubami, pokládají se spodní vrstvy vozovky a už je vytyčena i výsadba zeleně.

Související články


Komentáře

 1. balde :

  kdyby to náhodou postavili rovně tak by jim všichni nadávali, protože všichni na Dubině milujeme ty zákruty a nerovné cesty kde se parkuje v zatáčkách a je to taková menší rally, kde platí právo silnějšího a rychlejšího a zrcátka aut se tetelí blahem že potkávají kolegy z jiných aut na milimetry :D

  Thumb up  Thumb down
 2. Vojtech :

  Balde vidim, ze po ranu je pro tebe problem zapojit mozek, nez neco napises. Na tomhle useku se urcite parkovat nebude a pokud zapojis mrsku sedou kuru mozkovou tak ti mozna dojde, ze to je klikate z duvodu omezeni rychlosti.

  Thumb up  Thumb down
 3. Lukáš :

  S Vámi musí být sranda na párty

  Thumb up  Thumb down
 4. Crazym :

  Vojtech: No jo, jenže stavění dobře vypadajících a romanticky kroutících se silniček zabírajících zbytečného místa které by bylo možné využít v době kdy v lokalitě je akutní nedostatek parkovacích míst mi nepřipadá zrovna jako báječný nápad a přitom to propojení těch ulic považuji za přínos. Co tak být trochu pragmatičtější při využívání místa ve městech a přestat dělat z motoristů nepřítele co je ho třeba někam vymístit pokud ne rovnou zlikvidovat? Nehledě na zbytečné prodražování takových staveb. Takže jak jsem na tom se svým mozkem po ránu já? :-)

  Thumb up  Thumb down
 5. skelet :

  klikacení je z důvodu snížení rychlosti? Tyhle poloměry zatáček? Jako fakt? :-))
  na snížení rychlosti jsou dobré leda retardéry a optická zúžení. V tomto směru to mají dobře uděláno na ulici Matěje Kopeckého (mezi Urxovou a Čs.exilu). Auta přes retardéry mohou jet plynule bez zbytečného zpomalování a zrychlování (tedy vytáčení motoru a třískání podvozku) a silnice navozuje dojem úzkosti, by´t je krásně široká. Ale bohužel to nejde všude, protože tamní projektant používal to.. no honem.. moc se to nepoužívá.. mozek.

  Thumb up  Thumb down
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  Vojtech: :) to je skoro na sazku s tim parkovanim.

  Thumb up  Thumb down
 7. aggu :

  Mě by jen zajímalo, kdo dává k těmhle skopičinám podnět. Mám za to, že projektant obecně projektuje jen to, co je mu zadáno. Kolik zatáček je třeba na snížení rychlosti o 10km/hod?
  No, na Dubině se to ztratí, tam je nesmyslné skoro všechno. A není to jen dílo bývalých komunistů, ale i stávajících mentálních gigantů na místní malé radnici.
  Nedávno jsem se potřeboval něco odvézt autem od Venuše na Tlapákovu. Vzdušnou čarou 200 m, „za rohem“. Ale protože nějaký oranžový sociální inženýr trvale zablokoval ulici, cesta autem narostla na 1.3 km. A to je Hrabůvka, ta je domrvená méně ;)

  Thumb up  Thumb down
 8. thvari :

  Crazym: Z motoristů nikdo nepřítele nedělá, jen asi řešíme dost jednoduchou a pragmatickou věc: je nás strašně moc… :)

  Thumb up  Thumb down
 9. Vojtech :

  Hynku, klidne se muzem vsadit. Ja si myslim, ze tam zakaz stani bude.

  Panove pokud vam opravdu tak vadi, ze ta cesta je klikata, tak bych vam pridal praci, abyste nemeli cas myslet na kraviny.

  Thumb up  Thumb down
 10. acdlcia [msstavby.cz] :

  Opravdu nevím kde jste přišli na to že je to klikaté kvůli snížení rychlosti. Je to klikaté proto že bylo potřeba se vyhnout pozemku firmy Sempronemo která zde postavila parkoviště a všechny parkovací místa pronajímá.

  Thumb up  Thumb down
 11. SpinJ :

  Vzhledem k tomu, jak to udělali klikaté mi přijde že mohli natáhnout nový koberec na původní trasu a vyšlo by to nastejno. Už vidím, jak tam hasiči s Denisem kličkují, to bude podívaná :-)

  Thumb up  Thumb down
 12. Hynek [msstavby.cz] :

  Vojtech: ja nemyslel zakaz, ale stani :) ja teda tuhle lokalitu neznam osobne, ale znam treba fifejdy a centrum, oboji je bud prospikovane zakazama, anebo jde o zonu s parkovanim jen na oznacenych mistech, ale praxe je takova, ze se parkuje *vsude*.

  Thumb up  Thumb down
 13. Vojtech :

  Hynku ja to tak nejak pochopil co myslis, ale psal jsem to tak s tim zakazem kdyby ses fakt chtel vsadit :D Je mi jasne ze dneska se vyuzije kazde misto na zaparkovani a tahle cesta nebude vyjimka

  Thumb up  Thumb down
 14. Radim :

  TAak ten zákaz stání tam vzhledem k potřebě rychlého průjezdu záchranných složek nepochybně bude.

  Thumb up  Thumb down
 15. SpinJ :

  Radim: Tady si dovolím rýpnout do „rychlého průjezdu“ záchranných složek. Kdo lokalitu zná, ví, že projedou možná rychle touhle ulicí, ale po 50m je zastaví zaparkovaná auta a úzká cesta. Už jsem musel několikrát kvůli průjezdu hasičského vozu s autem na chodník, aby vůbec projeli.

  Thumb up  Thumb down
 16. acdlcia [msstavby.cz] :

  SpinJ: To se dá velice jednoduše vyřešit zónou zákazu stání mimo vyznačená parkovací místa jako v centru.

  Thumb up  Thumb down
 17. Pedro :

  …a děti budou do školy lítat,neboť široko daleko není jediný přechod pro chodce.

  Thumb up  Thumb down
 18. SpinJ :

  acdlcia [msstavby.cz]: Myslím, že tady pomůže jen nová spojka na Plzeňskou a Krmelínskou, ideálně vyhrazená pouze pro IZS.

  Thumb up  Thumb down
 19. LoLec.CZ :

  SpinJ: Nová spojka ano, tou měla být celá výstavba budovy podmíněná. Ale proč mít prosím Vás spojku vyhrazenou???

  Thumb up  Thumb down
 20. Crazym :

  Už to tam vypadá jak těsně před otevřením http://www.imagehosting.cz/?v=p5085004.jpg

  Thumb up  Thumb down
 21. Pedro :

  Podle toho co vidím z okna,zóna 30 nikomu nic neříká.Zejména chacharová pizza,kde řidiči jezdí i po chodnících nectí žádné značky či omezení.Budu trvat na retardérech i formou petice.

  Thumb up  Thumb down
 22. Hynek [msstavby.cz] :

  Pedro: tak zalezi, o jake retardery by slo.. takova ta plastova klasika se da taky prejet plnou rychlosti a pocitam, ze zavoznikum pizzy jsou tlumice sluzebniho auta docela ukradene..

  Thumb up  Thumb down
 23. Davidb :

  Pedro:
  Oni to snad mají ve smlouvě, neviděl jsem ty auta ještě ani jednou jet normálně podle předpisů.
  Předjíždějí riskantně, jezdí jak hovada.

  Thumb up  Thumb down
 24. Pedro :

  Aha,tak už to chápu.Stejně jako u všeho,i zde se čeká až se stane nějaké neštěstí.Pak se zajisté jako zázrakem objeví zázračný a účinný systém.Czech standard…

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.