Proměny Ostravy #84

Letecký pohled na ostravský magistrát a stadion Bazaly.

Druhá polovina 20.století
promeny ostravy

2011
promeny ostravy

Související články


Komentáře

 1. Tano :

  To vypadá, jakoby se ten panelák co je hned pod Bazalama v budoucnu rozdělil na 2 :-)
  Krásná hra stínů.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. Crazym :

  Fajné. K to mu jedna ukázka http://screenshot.cz/FUD33/ toho co na Kamenci bylo kdysi. Na starším snímku je ještě část té kolonie vidět vpravo mezi Bazalami a deskáčem. Škoda té kolonie pár kroků od centra ale holt pokrok nezastavíš :-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 3. Summerboy :

  Crazym: Tak jasně že by to bylo hezké, ale v té době bylo přednější vymýtit krysy, předpokládám, že zavést, případně napojit kanalizaci a dostat lidi z ghettoidních staveb do gezkých bytů, byť panelových. Vesnička u řeky by ale byla hezká, to uznávám :-)

  Thumb up 2 Thumb down 2
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Ostravské Bazaly slaví pětapadesáté výročí. Roky radosti i smutku“ na idnes.cz: http://goo.gl/Sc1mTk

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. jarnemec :

  Crazym: Šlo o dvě kolonie. Dole byla kolonie Kamenec z let 1871–1873 (demolice 1967) a ta co jde vidět ještě na tom snímku zde, je kolonie Jaklovec (dnes je tam autosalon a částečně mosty…) z let 1868–1873 (demolice 1978). Více Martin Jememelka (ed.): Ostravské dělnické kolonie II., Ostrava, 2012

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.