Proměny Ostravy #424

Pohled na funkcionalistickém budovu dnešního pavilonu G Městské nemocnice Fifejdy.

zdroj: FB Ostrava – střípky minulosti

Související články


Komentáře

 1. Rýša :

  Nemůžu si pomoci, ale funkcionalistická budova po dokončení vypadá velmi dobře – prostě funkcionalisticky :-), bohužel dnešní podoba budovy mi přijde jako tuctový zateplený objekt. Ničím mi už funkcionalismus nepřipomíná. Na ničení fasád a vzhledu domů jsme v Ostravě mistři!

  Thumb up 32 Thumb down 6
 2. aggu :

  Je to v podstatě zničené umělecké dílo. Ten, kdo rozhodl o „rekonstrukci“ domu je na stejné úrovni jako ta nešťastná španělská babička, která se rozhodla „opravit“ fresku Krista.
  Negramotnost, neúcta, neum.

  PS: http://www.ostravskepamatky.cz/styly/11

  Thumb up 12 Thumb down 8
 3. DRJPJR :

  Rýša: Je to humus, bohužel ani dnešní přístup není jiný v rámci nemocnice. Nejlevnější materiály, nejlevnější projekty, neschopnost mít vyšší cíle. Estetika 0. Samozřejmě to souvisí s tím, co se velice zanedbalo v minulosti. Kdo dneska navštíví např. chirurgii (ale napr i jidelnu) musí si připadat jako v 80.letech. Navíc pavilonovy systém je dneska pro běžný provoz silenost. A generel, který to mohl docela pěkně vyřešit, v ramci možnosti, je spláchnuty do záchodu (at uz na Fajnova pisou cokoliv).

  Thumb up 7 Thumb down 8
 4. kletzky :

  Tato budova utrpěla už dříve, než touto polystyrenovou rekonstrukcí. Když jsem před 20 lety dělal v MNOF, tak už ani tehdy tam nic funkcionalistického nebylo. Čímž neobhajuji, aktuální podobu.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 5. MareK :

  Funkcionalismus byl dokonale vymazán…

  ale abychom jen slepě neoslavovali doby minulé, všimli jste si, že už tedy(nevím, kdy byla první fotografie pořízena) měla stavba vady? Popraskaná/opadaná atika…

  Thumb up 7 Thumb down 0
 6. thrpst :

  Šecko zdupane.

  Thumb up 5 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.