Parkovací dům Fifejdy po roce od otevření

Nevhodně zvolené materiály se špatným konstrukčním řešením "přinášejí své ovoce". Po roce od otevření pakovacího domu u Městské nemocnice Ostrava je jeho okolí výrazně znečištěné.

Prostor po více jak roce od dokončení působí velmi zašle a rozhodně ne reprezentativně.

Štěrkové záhony fungují jako jeden velký popelník.

Související články

Komentáře

  • Marek 07.11.2025  ●  10:48

    Vysadil bych tam hortenzie, ty mají rády železo :-D..

    To se mi líbí 31 To se mi nelíbí 0
  • Garmix 07.11.2025  ●  10:57

    To ze sterkove zahony jsou jako verejny popelnik neni problem mesta, ale lidi (opic) ktere tam ty vajgly hazou, to totiz neni problem jen sterkovych zahonu, je vice mist ktere takto vypadaji. lidi jsou prasata

    To se mi líbí 54 To se mi nelíbí 7
  • Dan 07.11.2025  ●  11:23

    Garmix: A kam to tohle „prase“ hodi pravdepodobneji? Do sterku nebo do travniku ci mulce?

    To se mi líbí 9 To se mi nelíbí 5
  • Dan 07.11.2025  ●  11:34

    Garmix: Mimochodem, do sterkoveho zahonu na Muglinovske lidi vajgly nehazi, ale ten je z vetsi casti zarostly. Ale z tak pulky plevelem, co tam byt nema :D https://maps.app.goo.gl/PCKuFLF7Wu1qWvLBA

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 2
  • Adam 07.11.2025  ●  16:25

    corten je zlo … dokud bylo jeho vyuziti vyjimecnabvzacnost, tak to bylo fajn
    ale dnes? architekti ani zadavatele si uz asi neumi ani prestavit nic jineho, nechapu

    naposledy Bazaly .. to fakt nikdo neumi navrhnout nic lepsiho? Kdyz uz to jinak nejde, tak co treba vyuzit kombinace cortenu napr s nerezem nebo treba lakovanym plechem

    A to ukapavani rezave vody a jeji spineni …. to ti chlapci studovali devet let na prumyslovce a VS ze je to pro ne prekvapeni?

    To se mi líbí 18 To se mi nelíbí 2
  • Radek Ondruš 08.11.2025  ●  00:08

    Stačilo by přidat koše s popelníky a prasata by byli jen ti co vyjdou z KFC,MČ Donalda a uklízejí si auta u marketů jako by nebyly kontejnery hlavně že zachraňujou všichni planetu a zdraví tak běžte k psychiatrovi každý den to těm Grétám vysvětluji a někdy došlo i na pěstičky no chytrý pochopí blbý nikdy a bohužel je to má práce hlídat lidí a majetek hnus velebnosti

    To se mi líbí 7 To se mi nelíbí 16
  • xxx 08.11.2025  ●  07:39

    Radek Ondruš: Tak krásně napsáno. Není divu, že tě všichni berou vážně a nesmějou se ti.

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 4
  • Charlotta Bednaříková 08.11.2025  ●  09:50

    Dobrý den. Architektovi a tomu kdo tohle schválil bych naúctovala, aby při přemýšlení zapojili také přístě mozek, každé čištění chodníků , aby rezavé čáry po dešti zmizely. Asi typ zvoleného materialu co vypadá jako by tam už dům 100 let stál byla pomsta a né vylepšení. 🫣

    To se mi líbí 9 To se mi nelíbí 4
  • Martin 08.11.2025  ●  11:58

    Chybí mi zde foto chodníku u trolejbusové zastávky před parkovacím domem. Tolik kanálů pohromadě jsem ještě neviděl. Působí to až komicky, že nějak ty víka museli „spotřebovat“. :)

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 0
  • Libor 08.11.2025  ●  19:01

    Ostrava je přece rezavý skanzen, měli by jsme si už konečně zvyknout, jiné už to nebude.

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 4
  • riltr 08.11.2025  ●  20:20

    bože muj, corten prostě pouští rez…to je fakt, je to opravdu takové velké téma? Opravdu vám ty rezavé lajny na chodníku příjdou tak nevzhledné? dyť je to přirozená vlastnost toho materiálu, za mě je to v pohodě, ale samozřejmě nikomu nevnucuji…

    To se mi líbí 13 To se mi nelíbí 17
  • Liii 09.11.2025  ●  12:58

    Mně osobně přijde ten nevzhledný, neosázený štěrkový záhon plný smetí mnohem horší než rezavé stopy po cortenu. Údržba veřejného prostranství je v Ostravě k pláči. Taky je to začarovaný kruh, na neuklizeném, špinavém místě se totiž lidi chovají hůř. Na vypiglovaném náměstí s hezkou dlažbou a udržovanými záhony odhodí vajgl méně lidí než na zanedbaný štěrkový záhon, kde roste hlavně plevel.

    To se mi líbí 16 To se mi nelíbí 0
  • Vladan 09.11.2025  ●  18:58

    Charlotta Bednaříková: Corten je pěkný a odolný materiál měnící se časem, počasím.. Jen stačilo více zapřemýšlet nad detaily klempířských prvků a odkapy z fasády odvést pryč.

    To se mi líbí 9 To se mi nelíbí 0

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.