Proměny Ostravy #420

Sokolský dům v Ostravě-Přívoze, ulice Hlučínská.

1920-1939

2020

zdroj: FB Ostrava – střípky minulosti

Související články


Komentáře

 1. Brando :

  Katastrofa, jako celá Otrava.

  Thumb up 13 Thumb down 26
 2. adamous :

  Brando: Cela ne, ale asi 50% Ostravy je neobyvatelna no-go zona. Zbytek si myslim, ze je vcelku na urovni, ted jde o to, aby se tech 50% postupne umazavalo, coz pri tom nasem tempu bude tak na 2-3 generace.

  Thumb up 15 Thumb down 29
 3. Jana :

  adamous: Moc dobře nechápu proč Vám dávají palec dolů :-) Nevím kde místní čtenáři bydlí, ale oči mají neustále zavřené. Každému člověku musí být jasné, že nebudeme-li řešit Romy /Cikány (ovšem ne dosavadním způsobem, kdy je držíme na dávkách, sedí doma, množí se a obchod s fetem pouze kvete), tak se můžeme ještě dvakrát probudit a z Ostravy bude Romská metropole. Ostrava má ohromné problémy s koksovnou v Přívoze a je nadmíru jasné, že zásluhou C19 Ostrava začne opět stagnovat. Na nějaké koncertné haly, knihovny apod. zapomeňme. Ostrava bude ráda, když ufinancuje shluk někdy velmi prapodivných příspěvkových organizací – Sareza, NDM atd. apod.

  Thumb up 16 Thumb down 25
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Jana: Jo takhle, takže Romové ovládají drogový trh v Ostravě jo? 😀

  Ostrava nemá problém s Romy a menšinami. Ale s jednotlivci jakékoli barvy pleti, vyznání, nebo orientace,kteří porušují zákony, pravidla, jsou rasisti, neonacisti a podobné mentálně slabší skupiny.

  Ruku na srdce, za kriminalitou snad nestojí jen Romové ne?

  adamous: 😀😀😀
  Jakých 50%?

  Thumb up 17 Thumb down 25
 5. adamous :

  Martin [msstavby.cz]: No, mozna jsem to lehce prestrelil, ale treba takove Vitkovice, temer cely Privoz, vlastne i kdysi vystavni Hrusov tech je fakt skoda. Dokad tam bude takove mnozstvi pochybnych existenci, tak urcite nebude nejak extra zajem tam bydlet a cokoliv nejak vyrazne opravovat. Jih se svymi 12 ubytovnami, to je zase dalsi kapitola – osobni zkusenost je, ze jsem zde byl nekolikrat od techto osob jen tak, zatim nastesti jen slovne, napadan.

  Thumb up 18 Thumb down 9
 6. Crazym :

  Jano tak začni víc š.kat ať je těch bílých pracujících víc než se dvakrát probudíš a Ostrava zůstane bílou metropolí. Nebo věříš na neposkvrněné početí? :DD
  Někteří jedinci by ani neměli vylézat na ulici, co kdyby je ta neobyvatelnost a ta kvetoucí kriminalita semlela a nedejbože přejelo nějaké to zlé neekologické auto :-)

  Thumb up 6 Thumb down 23
 7. emmm :

  Ten dům vpravo je nádherný. Netušila jsem, že je tak starý, je totálně nadčasový. Vždy, když se v té lokalitě ocitnu, z něj nemůžu spustit oči. Fakt by stálo za to ho opravit!

  Thumb up 11 Thumb down 0
 8. Jana :

  Crazym: Martin [msstavby.cz]: Neovládají ale dost se na něm podílejí. Nebo si snad myslíte, že ty pomníky na slezskoostravském hřbitově a super okázalé pohřby jsou podloženy penězy z podnikání? Jen mi prosím uveďte z jakého podnikání?

  Thumb up 18 Thumb down 9
 9. Jana :

  penězi

  Thumb up 6 Thumb down 0
 10. Jana :

  Crazym: Děkuji. Na prahu osmdesátky o těch věcech moc neuvažuji.

  Thumb up 10 Thumb down 2
 11. JanDa :

  Jana: Řeknu Vám, že už radši 100 těch Romů, než 10 takových: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/hamacek-demonstrace-je-nyni-hrozna-nezodpovednost/r~a7d2852a113211eb95caac1f6b220ee8/
  Tohle už snad ani nejsou lidé… a přesto jich mezi námi chodí dost :-(

  Thumb up 4 Thumb down 16
 12. Crazym :

  Jana: Ok, tak aspoň řekni všem svým toho ještě schopným potomkům ať začnou š.kat s tím, že se kolikrát bojíš probudit do té metropole :-)
  A když už u toho budeš popros je taky ať ti trochu přispějí na nějaký ten pomník a okázalý pohřeb a třeba ti to vyjde aniž by jsi musela někomu dokazovat za co tě pohřbili :-)

  Thumb up 0 Thumb down 22
 13. thvari :

  Ostravě by pomohlo, kdyby lidi místo sídlišť a RD za městěm bydleli taky VE MĚSTĚ.

  Thumb up 10 Thumb down 3
 14. aggu :

  thvari: Lidi budou bydlet tam, kde chtějí bydlet. Investoři budou stavět tam, kde oni chtějí stavět.
  V současné době, kdy je cena RD za městem srovnatelná s cenou bytu ve městě, je míč na straně města. Jestli chce lidi uvnitř města, musí pro to něco udělat. V posledních letech je vidět změna přístupu, ale 20 let město nedělalo dost. Skoro by se dalo říct nic. A pokud něco, tak to mělo opačný efekt.

  Thumb up 10 Thumb down 4
 15. Jana :

  aggu: Souhlasím, ale jsme na prahu velké hospodářské krize. Takže je otázka, zda se najde druhý Prokeš (Macura jim není ani z jedné setiny) a hlavně zájem investorů. Jak jsem již jednou napsala. Na koncertní haly, knihovny a různé taškařice raději zapomeňme! Ostrava bude škrtat rozpočet až na dřeň.

  Thumb up 8 Thumb down 12
 16. Rado :

  thvari: Co to je proboha za názor, mám-li na to a chci-li bydlet v RD, jako že bydlím, není síla, která by mě donutila zpátky bydlet ve městě. Nevidím v tom jediné pozitivum. Od problémů s parkováním, nedostatkem zeleně, té upravené obzvlášť, možnosti volného pohybu pro děti atd atd. Je to otázka priorit. A aby byla Ostrava i městem k žití v 21. století, to se bude muset hodně snažit. Zatím těch negativ je víc než pozitiv. A covid tomuto stavu vůbec nepomáhá.

  Thumb up 15 Thumb down 2
 17. aggu :

  Jana: Jako obvykle se mýlíte. Nejsme na prahu krize. To, že si země navýšily dluhy, ještě krizi nedělá.
  Macura naprosto změnil paradigma Ostravy. Není to jen o cihlách a betonu. Co nešlo, najednou jde.
  Zájem investorů je velký. Jen je aktuálně zaměřený jinde, než by si mnozí místní přáli – do logistiky. Ostrava ještě není tak silná jako Praha, aby se tady ve velkém spekulativně stavěl i další segment – office a bytové komplexy.
  A ohledně posledního omylu – Ostrava má na ony velké investice a jejich dokončení úvěr. A ten si mohla vzít, protože na rozdíl od jiných měst se chová za Macury rozpočtově odpovědně.

  Thumb up 17 Thumb down 14
 18. aggu :

  Rado: Covid s tím nemá nic. A ohledně výsledku zápasu negativa vs. pozitiva už bych si taky nebyl tak jistý ;) Negativa v posledních letech dostávají dost na p…l.
  Zeleň? Ten nejmenší problém. Parkování? Dá se (ano, asi ne hned a přímo před dveřmi baráku). Možnosti pro děti? Radikálně lepší jsou ve městě. Už dávno neplatí, že děti chtějí po škole jít k potoku házet kamínky a do lesa sbírat šišky. Všude jinde je vy musíte dovézt a přivézt – ztráta času. Atd., atd., atd…
  Záleží hodně na věku a osobních preferencích. Pokud člověk pracuje, může si (časem) dovolit to i to. Tedy, v Ostravě si to může dovolit ;)

  Thumb up 10 Thumb down 12
 19. thvari :

  Rado: To je z vaší strany zbytečně hysterická reakce. Když se město konkrétními kroky – např. opravou a stavbou městských bytů – snaží přilákat lidi do centra, je to podle vás taky „proboha názor“? Asi ne.

  Je naprosto zřejmé, že Ostrava dlouhodobě trpí tím, že v centru a širším centru bydlí málo lidí, že je centrum nedostavěné a na některých místech dokonce zpustlé, ač se samozřejmě tento stav postupnými kroky daří zlepšovat, že v mnoha místech centrálního obvodu bydlí sociálně slabé vrstvy obyvatelstva, což způsobuje, že místo kvalitních obchodů a provozoven tam máte například zastavárny nebo prazvláštní večerky.

  Ostrava do budoucna a i do současna potřebuje ty, kteří budou ochotní svou přítomností v centru města přispívat k jeho pozitivnímu rozvoji, z kterého pak budou těžit všichni. Nakonec i lidé v RD pak díky tomu budou bydlet na okraji hezké metropole.

  Thumb up 16 Thumb down 1
 20. Brando :

  adamous: Mily Adamousi, ..i 100 let je malo. Otrava je misto (mesto), ktere se nikdy nestane velomestem ci super modernim mestem.

  Thumb up 2 Thumb down 16
 21. Rado :

  aggu: Já nevím, nebydlíte náhodou v bytě? Jestli mi chcete říct, že městská zeleň nabízí to samé co zeleň na zahradě, nejsem si jist. Parkování je kapitola sama o sobě, parkovací místa ve městě nemáte, auta jsou větší a větší a celkem standardem se stává mít dvě/dva auta v rodině. O tom, jak děti tráví čas, je to zase pohled toho, kdo co zažil. Rozhodně byl ale řekl, že trendem dnešní mládeže je sedět na lavičkách a blbě čučet do mobilu. Pohyb je za nula bodov. Tím covidem jsem myslel to, že je rozdíl být zavřený, jak jsme to poznali na jaře, ve městě v bytě nebo na baráku.

  Thumb up 7 Thumb down 4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.