Aquapark Krnov

Zastupitelé na zářijovém zasedání udělali další tři důležité kroky vedoucí k výstavbě nových městských lázní v areálu koupaliště. Schválili pořízení změny územního plánu, dále v úpravě rozpočtu letošního roku navýšili částku na architektonickou soutěž o návrh lázní na 4,2 milionu korun a souhlasili s tím, že z rozpočtových prostředků v letech 2021 až 2024 bude uvolněno 15 milionů korun na zpracování projektové dokumentace.

Důvodem pro změnu územního plánu je skutečnost, že v území stávajícího koupaliště vznikne nový soubor staveb, jenž bude zahrnovat také krytý bazén a parkoviště. To by mělo být vybudováno na ploše mezi komunikací v Petrovické ulici a areálem koupaliště. „V současnosti se jedná o plochu krajinné zeleně, na níž není umožněna výstavba. Změnou územního plánu dojde ke zvětšení plochy sportu a tělovýchovy, v níž je přípustné realizovat také parkovací stání. Rovněž je třeba upravit pro tuto lokalitu stanovené podmínky prostorového uspořádání, jako výškovou hladinu nebo koeficienty využití území, a to tak, aby umožnily výstavbu lázní,“ zdůvodnila nutnost pořízení změny územního plánu Iveta Laštůvková z odboru výstavby.  

Architektonickou soutěž o návrh nových městských lázní má město v plánu vyhlásit v příštím roce. „Jejím cílem bude nalézt a ocenit nejvhodnější řešení, které splní požadavky města, a následně zadat zakázku na zpracování navazujících projektových prací,“ uvedla vedoucí odboru veřejných zakázek Klára Hazuchová. Projektování by mělo začít v lednu 2022 a trvat dva roky, termín zahájení realizace je předběžně stanoven na rok 2025. Nové lázně by pak měly být uvedeny do provozu v roce 2026.

Aquapark má disponovat plaveckým pětadvacetimetrovým bazénem s osmi drahami, brouzdalištěm pro děti, venkovním výplavovým bazénem, dvěma tobogány, saunovým světem s vnitřní i venkovní částí. Součástí areálu bude i zázemí pro fitness, možnost občerstvení a případně další doplňkové služby, například masáže, kosmetické služby, pedikúra nebo rehabilitace.

zdroj: krnov.cz

Související články


1 komentář

  1. Zachovat i starý bazén :

    Jaká budoucnost čeká současný bazén v Městských lázních po zrealizování výstavby nového welness? Bude definitivně uzavřen? Je to unikátní stavba svým nadzemním provedením bazénu, diky kterému je voda mnohem teplejší než kdekoliv jinde. Ano, chápu zastaralost současné bazénové technologie i přilehlých prostor, ale chtěla bych mít možnost volby mezi starým klidným až líným bazénem a moderním wellness. A já bych volila starý bazén s teplou vodou…

    Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.