Rekonstrukce ulice Hlučínská/ Sokolská třída

Aktuální fotografie rekonstrukce ulice Hlučínské a části Sokolské třídy v Ostravě-Přívoze. Při modernizaci tramvajové trati vznikne také sdružená zastávka Důl Odra pro autobusy a tramvaje.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. Meechee :

  Mohli už vzít při jednom i tu „myší díru“, která je stejně ve stavu, že ji bude do několika let třeba spravit …

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. Rdm :

  Meechee: most patří SŽ, ne? Takže se bude opravovat společně s modernizací železničního uzlu, předpokládám

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. MM :

  Rdm: To je sice možné, ale je otázka za jak dlouho to bude a proč se bude muset opět omezovat doprava. Koordinace oprav není opravu ideální i z důvodu, že každá komunikace nebo most má jiné vlastníky. Je to šílenost. Přitom ten most je v hrozném stavu, odpadávají z něj kusy. Jako brána do Ostravy z Hlučína je to ideální vizitka :-(

  Thumb up 4 Thumb down 0
 4. Rdm :

  MM: jakkoliv mám také řadu výhrad ke koordinaci oprav, tak zkoordinovat opravu silnice a tramvajové trati s 8 let trvající modernizací železničního uzlu asi dost dobře nepůjde, pokud tedy nechcete na opravu té silnice čekat třeba 10 let. A jako nechci se nikoho dotknout, ale ona celá ta ulice není moc vizitkou, i když se teď přeasfaltuje ;)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. Meechee :

  Rdm: To je jasné, že myší díra má jiného vlastníka, nicméně, spravit se musí bo do několika let se tím některý vlak propadne. Takže v rámci rekonstrukce Hlučínské mohlo být třeba s SŽ dohodnuta i rekonstrukce mostu nebo něco takového. Problém je v tom, že by spolu musely komunikovat dva různé úřady na dvou různých úrovních a nadto by se musely i dohodnout, což je v této zemi v podstatě nemožné … podle toho taky vypadá „plán“ oprav čehokoli, kdy už několik měsíců v Ostravě hrajeme zábavnou hru s názvem „Projeď Ostravu“, což je v levelu Poruba v současnosti mnohdy nehratelná záležitost …

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. davidb :

  Meechee:
  Ale oni spolu komunikují a třeba se i dohodnou.
  Ale příprava rekonstrukce silnice a mostu je časově jiná a teď třeba SŽ nemá na reko peníze.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 7. Cyklista :

  Meechee: Vaše starosti bych chtěl mít =) Zkuste si zahrát třeba „projeď Přerov“ , nebo jakékoliv jiné větší město v ČR…

  Ale máte pravdu, možná by jednou za patnáct let mohli na dva roky zavřít celou Porubu a opravit vše naráz….

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. Rdm :

  Meechee: promiňte, ale zkuste si představit, že projektujete a plánujete 8 letou rozsáhlou rekonstrukci celé oblasti za dvě desítky miliard Kč, které ještě ani nemáte a teď za vámi přijde někdo z města a chce vám do celého projektu hodit vidle, protože se rozhodl, že chce opravit pár stovek metrů ulice a chce abyste opravil i váš most. Já bych jim taky zamával ať oni počkají, až se na most dostane ;)

  Kdyby byla řeč třeba o letní uzavírce Poruby kvůli stavbě kruháče k novému Lidlu nad Porubkou, tak bych ani necek a plně s vámi souhlasil, ale modernizace železničního uzlu je opravdu příliš velká stavba, pokud s ní chcete koordinovat, tak se musíte přizpůsobit vy jí, ne ona vám.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Crazym :

  Porovnání pro foto 4, za ten týden nic moc pokrok i když i dnes v neděli se tam pracovalo https://screenshot.cz/S6LV8/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Cyklista :

  Crazym: Zas tak černě bych to neviděl, přeci jen práce s betonem má nějaké technologické lhůty. Snad to udělají dobře a tramvaje tam budou spokojeně jezdit pár let bez oprav =)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. Crazym :

  Cyklista: Ale já to nevidím černě, já byl naopak překvapen, že pokaždé co se tam pohybuji v neděli se pracuje :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.