Řadové domy Ostrava-Radvanice

Aktuální fotografie výstavby řadových domů v Ostravě-Radvanicích.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. Lukáš :

  No jo, ale co ten vzduch tam??

  Thumb up 2 Thumb down 4
 2. fanda :

  S tím developer počítal. Podívejte na fotky. Okna nejsou otevíratelná :-)

  Thumb up 6 Thumb down 2
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Lukáš: V tom případě bych vystěhoval celé Ostravsko, Karvinsko, Třinecko, protože co ten vzduch tam.

  Thumb up 5 Thumb down 6
 4. Lukáš :

  Martin : jo, ale co se týče Radvanic, je filtr prachových částic do hodiny černý.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 5. Peťa :

  A ve zbylé části Ostravy do dvou…

  Thumb up 1 Thumb down 3
 6. Veronika :

  Vzduch je špatný všude. A tohle je překvapivě v kopci, kde vzduch je v pořádku. Relativně. Když někdo zrovna nepálíí petky v kotli.

  Thumb up 2 Thumb down 6
 7. Lukáš :

  Projekty jsou fajn a patří do města, ale pokud je průměrný věk dožití v tomto kraji 71 let, každý druhý má rakovinu a ve vzduchu poletují gramy, kila karcinogenních látek a nikomu to pořád nevadí, tak je něco špatně. A nedivím se, že z kraje a měst odejde ročně 28 558 lidí pryč. V Karviné se už bourá.

  Thumb up 2 Thumb down 13
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Lukáš: Mohli bychom se držet aspoň reálných informací?

  K ovzduší zde http://zdravaova.cz/
  Každý druhý má rakovinu? Opravdu?
  Nikdy během roku neodešlo 28 558 lidí. https://www.czso.cz/csu/xt/obyvatelstvo-xt
  Věk dožití u mužů 74,5 let, u žen 81,1 let https://moravskoslezsky.denik.cz/z-regionu/prumerna-delka-zivota-se-mezi-kraji-lisi-az-o-ctyri-roky-20181104.html

  Thumb up 14 Thumb down 1
 9. Jirka :

  Lukáš: odkaz na cetnost rakoviny plic MSK a CR. snad uz pak prestanete psat blbosti https://www.msk.cz/cz/ovzdusi/ovzdusi_a_zdravi/ovzdusi-a-zdravi-5-cast—nadorova-onemocneni-39854/

  Thumb up 9 Thumb down 0
 10. Lukáš :

  No médiím se opravdu věřit až zase tak nedá. Lepší si zajít na onkologii, tady se nezastaví naproti tomu na stejném oddělení v Českých Budějovicích nebo Liberci mají zaměstnanci klidnější režim a jezdí sem.

  Thumb up 2 Thumb down 8
 11. aggu :

  Lukáš: Největší onkologické problémy má Plzeňský kraj, který je na tom, z hlediska prachu, v podstatě nejlépe z ČR…. MSK je průměr.
  Trochu méně hysterie by neškodilo.

  Thumb up 8 Thumb down 3
 12. Jirka :

  Lukáš: to nejsou média to je holá statistika

  Thumb up 5 Thumb down 1
 13. jarda :

  Lukáš: Určitě bych se zamyslel nad rozdílem média a statistika. Každopádně konspirační myšlení máte na vysoké úrovni.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 14. Lukáš :

  Ačkoliv jsem Ostravák, chachar atd, patriot, tak umím přiznat to, že čím dál od naší aglomerace, tím čistší vzduch a vyšší mzdy. A kdyby takové území bylo například ve Švýcarsku, nebo Norsku, Švédsku atd, tak ti tam povolí vstup, ale maximálně tak na hodinu.

  Thumb up 2 Thumb down 16
 15. :

  Tak doufám, že to bude stát alespoň lidových 6 mega. Super lokalita, krásný skoro barák, tak ještě krásnou cenu by to chtělo.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 16. jarda :

  Každopádně bych si pročetl o výskytu astma a respiračních onemocnění v lokalitách Bartovice, Radvanice, Veřńovice. A opravdu rozumný člověk by tam bydlet(a hlavně s dětmi) nešel.

  http://evaschallerova.flox.cz/files/EKOLOGIE/studie-zdravotniho-stavu-deti-z-radvanic-a-bartovic.pdf

  http://ceskapozice.lidovky.cz/ostrava-radvanice-uz-70-dnu-ve-smogu-dvakrat-dele-nez-je-za-rok-povoleno-1zd-/tema.aspx?c=A130503_220350_pozice_123352

  Thumb up 3 Thumb down 1
 17. aggu :

  jarda: Půjde rozumný člověk bydlet s dětmi na vesnici kdekoliv v ČR, která je v údolí a kde se topí tuhými palivy (a kde se člověk v topné sezóně opravdu dusí)? Půjde, protože v novinách psali, že na vesnicích je čistý vzduch.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 18. balde :

  tak do budoucna to je super investice, Mitall to v horizontu pár let stejně zavře, až se to stane, tak cena vyletí nahoru.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 19. jarda :

  aggu: no já bych nešel…ale i v těchto obcích slovo astma prakticky neznají. Situace se v obcích naštěstí docela zlepšuje. Pokud ale bude proudit znečištění z Polska kde na to kašlou tak tech obran moc neexistuje…Doporučuju sledovat sdílenou stránku ať si člověk udělá menší obrázek….

  http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/uoco/web_generator/actual_hour_data_CZ.html

  Thumb up 2 Thumb down 0
 20. aggu :

  jarda: Ten obrázek se mění z hodiny na hodinu ;) A rozdíly v ročních koncentracích prachu mezi Radvanicemi a třeba Brnem nebo Olomoucí nejsou „extrémní a několikrát vyšší“ jak hystericky píšou média, ale řekněme vyšší o 50%. Ano, střed a západ Ostravy už je cca na úrovni ostatních českých měst, Radvanice nebo Přívoz ještě ne.
  To už si musí každý spočítat sám, jestli jde cca o 50% vyšší obsah prachu vykoupit násobně levnějším pozemkem nebo ne.
  Co se Polska týče, je to důkaz číslo 573 o naprosté aroganci všech dosavadních vlád ČR vůči Ostravě a okolí. Mezivládní jednání z Polskem by měla být naprostá priorita až do doby pokud nenastane dohoda a náprava. Priorita to není. Tento stát víc zajímají polské klobásy v českých kauflandech, než import polského prachu pro milion lidí. Vládu to nezajímá a místní politici krčí rameny. Oni jsou zvyklí jezdit do Prahy a prosit, takže jsou v ofsajdu.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 21. jarda :

  aggu: Podívej se třeba na dnešek!! Když jsou roky kdy je v těchto oblastech 70 smogových dní a více a ve velkým městech 10 a to jen díky inverzi je to na pováženou. A jak říkáš 50% to je sakra hodně a to nemusím být členem hysterických médií. Tady nemusí člověk nic počítat. Když se přestěhuju na místo kde moje dítě má několikanásobně větší pravděpodobnost onemocněním astma není co počítat.
  Tak svádět všechno na Prahu je národní sport Ostravska (i Brněnska a dalších měst) po dobu 40ti let a dědí se to z generaci na generaci. Ono donutit 2 miliony poláků aby si vyměnili kotle a topili dřevem, elektřinou nebo plynem je docela nadlidský úkol. Když to nedokážeme ani doma i s pomocí kotlíkových dotací.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 22. aggu :

  jarda: „50% je sakra hodně“? A jak se to sakra hodně projevuje? Tím, že rozdíly v délce dožití mezi okr. Plzeň (málo prachu) a okr. Karviná (více prachu) se pohybují okolo 2%? Tedy z hlediska běžného vnímání délky života neznatelně? A když se v těch 2% ještě schovává bambilion dalších faktorů?
  Přesně takhle fungují media, plácnou číslo a rozjedou hysterii, bez popsání kontextu.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 23. jarda :

  aggu: S váma je radost diskutovat. 50 % je málo nebo co ?. Za prvé je nutné si uvědomit fakt, že Plzeň je specifický kraj a délka dožití (spíše množstvím rakovin na obyvatele) je zde způsobena pravděpodobně výskytem zemního radonu. Takže bych srovnával všechny jiné kraje než s plzeňským. Za druhé ani jednou jsem nezmínil pojem délku dožití. Vždy jen astma a respirační onemocnění na což je nespočet důkazů. Takže jeden o koze druhý o voze. Média se vždy snaží udělat ze všeho senzaci ale na ně bych to neházel.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 24. aggu :

  jarda: Ano málo. Bývalo to mnohem víc. Ostrava ale není Karlova Studánka, má nějakou historii a těžko můžeme mít takové nároky na kvalitu ovzduší. Vliv těch 50% prachu navíc (a to ještě pouze v Radvanicích nebo v Přívoze) nikdo nerozporuje, ale je ve výsledku (s x dalšími faktory) takový, že se dožijete v průměru o rok dva méně. To se mi jako apokalypsa, kterou mě dnes a denně krmí media, nejeví.
  Ano, v Radvanicích a Přívoze je třeba tvrdě pracovat, aby se taky přiblížily 35 mikro za rok. Třeba ta koksovna v Přívoze je katastrofa. Poruba a střed města už okolo limitu je, stejně jako zbytek Česka. Ale o tom se divoce nepíše, že v Porubě nebo Hrabové je stejný vzduch jako v Olomouci nebo Brně.

  Thumb up 3 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.