Proměny Ostravy #329

Křižovatka ulic Slavíkova a Sokolovská v Ostravě-Porubě.

2017

zdroj historické foto: FB NEZAPOMENUTÁ OSTRAVA

Související články


Komentáře

 1. lenka :

  no heski to udelejte

  Thumb up 3 Thumb down 17
 2. O. :

  Melo to styl. Ted je to bohuzel v tom stavu „pro Ostravu dobre“. Snad se to zase jednou zmeni a budou se ty rekonstrukce delat kvalitneji.

  Thumb up 15 Thumb down 5
 3. Jája :

  O.: Jako co mělo styl? Sokolovská je nyní slušně opravená včetně křižovatky se Slavíkovou, která je přehledně značená. Co vidím na první fotce? Kus nepřehledného asfaltu.
  Domy v okolí nyní vypadají přívětivě, je tam klid, zeleň. Lidi by tam rádi našli byt, ale je jich málo.
  Tak jako vaše věta „Pro Ostravu dobré“ mě fakt pobavila :D.
  Před Opravou prostě šeď a olezlá omítka.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 4. Patrik :

  V té době ale nebyla taková doprava, aby bylo v takové křižovatce třeba nějaké větší značení, a stromy musely vyrůst :)

  Thumb up 6 Thumb down 0
 5. O. :

  Jája: Rec je o te prodejne potravin, v soucasne dobe Hruska. Ne o cele ulici Sokolovske. Ta je ted opravdu udelana lip, misto zbytecneho ctyrpruhu je tam po stranach udelano parkovani a jsou tam nove, bezpecnejsi prechody.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Rado :

  Tady ten seriál dostává pořádně na frak, v drtivé většině se lidem více líbí dobové snímky než aktuální stav. „Pro Ostravu dobré“ je bohužel velmi pravdivá a ještě víc smutná hláška vystihující vše, co se zde za poslední roky postavilo. Jen málo co přelezlo nebo přeleze průměr.

  Thumb up 3 Thumb down 8
 7. Jája :

  O.: Ale zase z toho nedělejte takovou tragédi.
  Co tam vidíte za takovou změnu?
  Vždyť horní patro má pořád ten váš původní „styl“.
  Je to Hruška, tak mají své barvy. Výkladce jsou stejné. Na rohu je zahrádka sice herny, ale místo olezlých reklamních červených slunečníků a stupeň lepší.
  Aspoň to opravili, byly tam hnusné zelené výlohy, pomalované a posprejované stěny a ještě rozbitý chodník poměrně nedávno. Teď to z venku vypadá aspoň jako prodejna a ne jako doupě feťáků.
  Nebýt Hrušky jsou tam Vietnamci a před tím barákem by to vypadalo jako na tržnici :D.

  Thumb up 1 Thumb down 6
 8. volnoběh :

  Rado: No, původní stav taky docela podprůměr. Ale je to Hruška, takže uvnitř to bude skoro v původním stavu (včetně sortimentu). Ideální pro milovníky cestování časem.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 9. O. :

  Jája: Jestli nevidite a necitite ten nevkus, jak obecne vypadaji temer vsechny prodejny Hruska, tak je asi diskuze zbytecna. Tam neni ani naznak nejakeho pokusu a nejaky design. Jak uz nekdo psal, uvnitr to vypada jak za komousu a zvenku jeste na ty nevkusne vylohy castokrat nalepi hromadu papiru o akcich a slevach. Zkuste mrknout pro zacatek a pro inspiraci treba sem (obecne, ne jen pro nejakou bezvyznamnou krizovatku): http://www.designmag.cz/architektura Alternativa nemusi byt jenom fetaci a Vietnamci.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 10. Jája :

  O.: Ano z obou fotek jde vidět trochu toho nevkusu.
  Máte dvě možnosti:
  1. Navrhnout Hrušce jiné logo a jiné firemní barvy.
  2. Koupit ten objekt od realitky a ukázat jinou alternativu.

  Mě udivuje jen jedna věc, při zohlednění kvality staveb z té doby, mě udivuje, že to někdo chce ještě udržovat, ale když zhodnotí člověk, co tam ještě poměrně nedávno bylo a na mapách v googlu to jde vidět, tak je to určitá změna. No zezadu do to asi je pořád stejné. Zašívárna pro bezďáky s flaškou v ruce.
  Pošlete třeba fotku Bohemky. Ten vzhled je opravdu na budku. Kousek opravený, zbytek z hlavy nevím, jak teď vypadá, byť chodím kolem. Fasáda každý pes jiná ves a smradlavý počůraný průchod k tomu :D.

  Mě by se například víc líbilo, kdyby se víc bouralo a stavělo se nově, kvalitně a lépe. Víc práce pro projekci a realizační firmy.
  Ale když vezmu, kolik co dnes stojí, kolik asi vydělá tato Hruška, a že to není jejich ten objekt, tak tady blábolit jak by co mohlo vypadat ? ….
  No můžeme…. Mohlo by to být „lepší“, jen ty peníze mít.

  No mohlo, jen ty peníze mít.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. volnoběh :

  O.: Je to tak – venku jak někde za Uralem, uvnitř jak v roce 1991. Simply Hruška. K dokonalosti chybí akorát, aby na mě pokladní křičela, že nemám košík.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. balde :

  proč by to nešlo mrkněte na Billu v Litomyšli

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. volnoběh :

  Jája: Ano, Bohemka je hodně zanedbaná. Přitom i když to samozřejmě není žádný architektonický skvost, přece jen nějakou čistou linii má, takže stačila by vkusná rekonstrukce fasády. No, ovšem to stojí peníze, škoda.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. volnoběh :

  balde: Vzhledem k velmi silné kapitálové základně Billy by se zdálo, že srovnávat Billu a Hrušku je jako srovnávat jablka a nějaké jiné ovoce, ale i Hruška to zřejmě umí, když chce: https://www.msstavby.cz/prodejna-hruska-trojanovice-2-21-08-2018/. Na Sokolovské to má v pronájmu, tak na to kašle.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.