Proměny Ostravy #320

V těchto dnes si připomínáme výročí, které je více než aktuální.

Více fotografií si můžete prohlédnout na FB skupině NEZAPOMENUTÁ OSTRAVA.

1. Michal :

29 let poté a proluky z první fotky na chlup stejné. Velmi smutné.
    Naše město nevzkvétá.

2. Adam :

Michal: Aneb jak „objektivně“ v té fotky vybrat tu jednu jedinou věc, která se nezměnila, a založit na tom svůj názor, že je všechno špatně. Gratulace.

3. thvari :

Michal: parafrázuju to pozitivivně: Ostrava vzkvétá, jen né tempem, jakým by objektivně vzkvétat mohla a jak bychom zároveň chtěli, aby vzkvétala a nalpnila tak svůj skutečný potenciál :-)

4. Hrdý Ostravak :

Proboha, jak mohla Ostrava vzkvétat, když si zrekapitulejeme ty zkorumpované kreatury na primátorských postech: Tošenovský, Zedník, Kajnar. To je přece nemožné. Jsem ale optimista, a věřím, že se Ostrava posune alespoň trochu. Např. MHD, je v Ostravě na vysoké úrovni. A od toho se můžeme odrazit.

5. Adam Cerv :

Hrdý Ostravak: Ale o pasažérech by se dalo diskutovat.

6. Jirka :

Hrdý Ostravak: Také je jízdné dražší než v Praze.

7. skelet :

Hrdý Ostravak: pokud je zde něco na opravdu vysoké úrovni, tak to jsou hasiči

8. Jirka :

Nevím za co to mínus?

Takže, aby nežil někdo v iluzi, jak je Ostrava levná….

Praha – tarifní zóna P O B dospělý roční dlouhodobá cena 3650 Kč.
    Ostrava – tarifní zóna 77 dospělý roční dlouhodobá cena 3999 Kč. Ale pozor, pražské zóně P O B spíš odpovídá zóna 78. Cena? 5700 Kč za rok !!!

Kolik platí v Praze děti do 15ti let? 0 Kč (slovy: nula) a v Ostravě? Děti od 6ti do 15ti pěkných 1106 Kč ročně v zóně 77, 1676 Kč v zóně 78 !!!

9. Danek :

10. Probuď se! :

Nápis „Ostravo probuď se“ je opravdu v těchto dnech aktuální.
    Možná bych připsal: „hlupáci co jste cinkali, probuďte se!!!“

11. Aleš :

Hrdý Ostravak:
    MHD v Ostravě je na vysoké úrovni? To si snad děláte blázny? Opravdu s hnusem a odporem navštěvuji své rodiště a obraz je to pořád stejný. V tramvajích poškrábaná okna, po zemi se válejí láhve od alkoholických nápojů, na sedačkách rozvalená etnická menšina a několik spících bezdomovců. Občas nablito. Pakliže bych si někde v prostředcích MHD nesedl, je to právě jen a pouze v Ostravě. Nehodlám chytit svrab, blechy či štěnice. A souhlasím s pisatelem Jiřím – je nejdražší v republice.

12. Miv :

Aleš: Asi jezdíte jinou MHD něž já. Aneb kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde.

13. Hrdý Ostravak :

Pro Aleš : ten Váš negativní popis obrazu té zavšivené, poblité, poškrabané tramvaje, je naprosto vylhaný. To co popisujete se stávalo, ale tak před 15, 20 lety. Opravdu účelově lžete a nebo jste zamrzl v čase. Jsem k Ostravě velmi kritický, ale MHD je v tomto městě opravdu na vysoké úrovni. Na druhou stranu mne mrzí, že se v Porubě zřejmě nerozšíří tramvajová trať. Nedávno jsem byl po dlouhé době v Manchesteru, a tam krásně v centru velikolepě rozvinuli,rozšířily tram.trasy,moc se mi to líbilo.

14. Aleš :

Hrdý Ostravak: Hrdý Ostravak:
    V čase jsem opravdu nezamrzl, protože v souvislosti s úmrtím svého otce jsem letos byl v Ostravě více, než by mi bylo milé, takže ty vzpomínky jsou navýsost aktuální. Jen malou doušku, jak se k veřejné přepravě přistupuje jinde. Vracel jsem se z Děčína domů a do autobusu nastupovala fronta ukázněných pasažérů. Mezi nimi matka s dcerou, každá s pohárem malinové ledové tříště. Řidič, protože neposlechly jeho výzvu k opuštění vozidla, telefonem zavolal policii. Přijela policejní osádka, dvojici žen vyvedla a my jsme odjeli s cca dvacetiminutovým zpožděním. Mimochodem, fotografie tramvají typu Stadler jsem si pořídil také, jezdila na lince č. 4. Jen jsem opravdu zvědav na její vizuální stav řekněme tak za rok…

15. skelet :

Aleš: tož takhle zaneřáděný vůz DPO jsem neviděl ani nepamatuju ..