Proměny Ostravy #278

Křižovatka ulic Špálova a Zakrejsova v Ostravě-Přívoze s pohledem na bývalou radnici Přívozu, ve které se v současné době nachází archív.

zdroj historické fotografie: FB NEZAPOMENUTÁ OSTRAVA

1. LabBrab :

Nejedná se spíš o bývalou budovu přívozské radnice?

2. PetrP :

Taky si myslím, že jde o budovu bývalé radnice.

3. kostelnik :

puvodne radnice privozu, dilo camilla sitteho 90. leta 19. stol., pak sps stavebni, ted archiv

4. Rýša :

Škoda té budovy, místo které stojí ten barevný panelák. Znova musím, bohužel, napsat, že dřív to vypadalo líp.

5. LabBrab :

No nevím. Jsem absolventem této průmyslovku a původní škola se nacházela v Jungmannově ulici, tam kde je dnes Církevní škola. S archívem má pouze společný dvůr. Budova archívu opravdu není bývala budova průmyslovky.

6. Hynek [msstavby.cz] :

zvlastni, martin asi zapomnel, uz jsme to tu meli i se spravnym popiskem. :)

Hynek [msstavby.cz]: No vidíš. Pamatovat si 278 článku je už asi moc :)
    Omluvám se.

8. Rado :

Tak zase změna k horšímu…

9. Xavier :

Martin [msstavby.cz]: Lepší než spoléhat na paměť je spoléhat na techniku. Doporučuji třeba do excelovské tabulky naházet záznamy např. dle názvu ulic a při tvorbě článku nového hledat duplicity. Ale to už by se teď asi s těmi 278 články dohánět nikomu nechtělo :-D

Ale k věci: jestli je to změna k horšímu, to nevím. Minimálně ta budova archívu vypadá na staré fotce nepříliš udržovaně. Umístění paneláků je docela zrůdnost, ale co už, s tím v nejbližší době nikdo nehne. Fascinuje mě ta pouliční lampa (myslím tu, která je na nové fotce poblíž toho sloupu, na němž je cedule s názvem ulice). Vypadá hodně podobně jako lampa na té fotce staré. Zajímalo by mě, jestli je zasazena na stejné místě :-)

10. Adam01 :

Xavier: ta lampa je zasazena opravdu na stejném místě jako na tom černobílém obrázku.