Proměny Ostravy #245

Momentka z centra Ostravy.

Na historické fotografii můžete vidět nadzemní spojení dnes Matičního gymnázia s tělocvičnou.

2014

zdroj: FB (NE) Zapomenutá Ostrava

Související články


Komentáře

 1. Tano :

  Od té doby ty okna nikdo neumyl :-)

  Thumb up 0 Thumb down 3
 2. Crazym :

  Pěkné vzpomínky na mládí, pohled, který jsem vídával roky každý den když jsem chodil tamtudy do školy a do budovy tělocvičny do školní jídelny. Člověk si vždy vzpomene třeba na dlouhou skluzavku, která se v tom místě uzavřené ulice vytvářela každou zimu protože tam byl mírný svah a jako děti jsme tam trávili vždy dlouhou dobu při cestě domů ze školy. Další co zaujme je, že tam byl na ulici sice povrch v hrozném stavu ale byla tam tráva, stromy a to hodně vysoké kaštany naproti Matiční 5 na které jsme lezli. Je pěkné, že dnes je ulice pěkně opravena, jsou tam nové stromy ale působí to tak nějak neosobně betonově a navíc je průjezdná, za mě byla vždy slepá, byl na ní velký pohyb dětí tří škol. A jako perličku si všimněte zamřížování všech spodních oken na gymnáziu, důkaz o tom, kam pokročila doba :-)

  Thumb up 3 Thumb down 2
 3. Výškovják :

  Vybetonováno do posledního centimetru, paráda… ;)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Crazym :

  Výškovják: Ale no táák :-) Viděl jsi to tam někdy? Nebuď tak negativistický, já jsem tu za pesimistu :-)Tahle část Ostravy patří zrovna k těm lepším a kdyby to bylo všude takové… http://www.imagehosting.cz/?v=matin.jpg

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Koudy :

  Hlavně je to od té doby už zatepleno…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.