Proměny Ostravy #159

Pohled na halu Tatran na ulici Cingrova. Dnes Bonver Aréna.

promeny ostravy

2014
promeny ostravy

Související články


Komentáře

 1. Summerboy :

  To je tak hnusne to okoli tam… :-(

  Thumb up 3 Thumb down 1
 2. Rýša :

  Funkční mlékárna – dle konvic (asi 60.léta), dnes po desetiletích stále proluka – co jiného….
  Když porovnávám fotky na Proměnách Ostravy, tak bych ke klišé, které tak rádi při všech příležitostech zdůrazňují radní, „zelená Ostrava“ připojil – proluková.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 3. thvari :

  je to převzato ze zapomenuté ostravy, ale v diskuzi pod tímto pak upravili, že ta moderní fotka je moc blízko a ty domy stály trošku dál…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. zerdě :

  ten komin tam vzadu je co? Karolina?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. aggu :

  zerdě: Tak vysoký komín měla jen Karolina, na fotce za dolem Šalomoun, který stál na křižovatce > http://www.hornictvi.info/histhor/lokality/okr/image/748.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Crazym :

  Tady http://www.imagehosting.cz/?v=cingrozoz.jpg máte ten barák vlevo s trafikou ještě v září 1991, ta mlékárna byla zbořena a byl tam vytvořen průchod k hlavnímu vchodu na zimní stadion J. Kotase.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Rýša :

  Crazym: Kdo tam byl ubytovaný, že je ten barák doslova zdevastovaný.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. zerdě :

  dekuji

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Lobo :

  Ano, mlékárna byla opravdu funkční, několik let jsem tam chodíval pro mléko. Fotka je asi z roku 1960, protože do té doby stávala trafika paní Suhradové u vchodu do parku vlevo v místech, kde stojí druhá postava na snímku. Pak byla přestěhována do patrového domu vedle mlékárny, na snímku za postavou ženy. Konve si dobře vybavuji i atmosféru mlékárny, kde byla velká nádoba, do které se mléko z konví vylévalo a pak je prodavačky odměřovaly do přinesených konviček odměrkami s obsahem čtvrt, půl a jeden litr. Daly se tam koupit rohlíky, chléb, máslo, sýry – poměrně omezený sortiment, jinak se chodívalo na Nemocniční ulici k paní Novákové nebo do Budoucnosti na Cihelní, kde byl na rohu i řezník (dnes jsou tam nějaká gufera a klínové řemeny). V čase vánočním jsme chodili k mlékárně pro kapra. Mlékárna skončila snad kolem roku 1966 nebo 1967 a byla přestěhována na Kafkovu ulici přibližně tam, kde měl nebo má sídlo Autocont. Byl to asi druhý nebo třetí dům od Nemocniční ulice.
  K patrovému domu mohu sdělit, že tam bydleli dlouhou dobu normální nájemníci, stejně jako v domech na druhé straně cesty, na ulici Nemocniční apod. Pak se začalo koncem šedesátých let mluvit o asanaci, lidé byli vystěhováni, ale domy stály ještě velmi dlouho na svých místech ponechány na pospas osudu. Některé byly ještě využity komerčně jako kanceláře, část byla zlikvidována.

  Thumb up 4 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.