Proměny Ostravy #159

Pohled na halu Tatran na ulici Cingrova. Dnes Bonver Aréna.

promeny ostravy

2014
promeny ostravy

Související články


Komentáře

 1. Summerboy :

  To je tak hnusne to okoli tam… :-(

  Thumb up  Thumb down
 2. Rýša :

  Funkční mlékárna – dle konvic (asi 60.léta), dnes po desetiletích stále proluka – co jiného….
  Když porovnávám fotky na Proměnách Ostravy, tak bych ke klišé, které tak rádi při všech příležitostech zdůrazňují radní, „zelená Ostrava“ připojil – proluková.

  Thumb up  Thumb down
 3. thvari :

  je to převzato ze zapomenuté ostravy, ale v diskuzi pod tímto pak upravili, že ta moderní fotka je moc blízko a ty domy stály trošku dál…

  Thumb up  Thumb down
 4. zerdě :

  ten komin tam vzadu je co? Karolina?

  Thumb up  Thumb down
 5. aggu :

  zerdě: Tak vysoký komín měla jen Karolina, na fotce za dolem Šalomoun, který stál na křižovatce > http://www.hornictvi.info/histhor/lokality/okr/image/748.jpg

  Thumb up  Thumb down
 6. Crazym :

  Tady http://www.imagehosting.cz/?v=cingrozoz.jpg máte ten barák vlevo s trafikou ještě v září 1991, ta mlékárna byla zbořena a byl tam vytvořen průchod k hlavnímu vchodu na zimní stadion J. Kotase.

  Thumb up  Thumb down
 7. Rýša :

  Crazym: Kdo tam byl ubytovaný, že je ten barák doslova zdevastovaný.

  Thumb up  Thumb down
 8. zerdě :

  dekuji

  Thumb up  Thumb down
 9. Lobo :

  Ano, mlékárna byla opravdu funkční, několik let jsem tam chodíval pro mléko. Fotka je asi z roku 1960, protože do té doby stávala trafika paní Suhradové u vchodu do parku vlevo v místech, kde stojí druhá postava na snímku. Pak byla přestěhována do patrového domu vedle mlékárny, na snímku za postavou ženy. Konve si dobře vybavuji i atmosféru mlékárny, kde byla velká nádoba, do které se mléko z konví vylévalo a pak je prodavačky odměřovaly do přinesených konviček odměrkami s obsahem čtvrt, půl a jeden litr. Daly se tam koupit rohlíky, chléb, máslo, sýry – poměrně omezený sortiment, jinak se chodívalo na Nemocniční ulici k paní Novákové nebo do Budoucnosti na Cihelní, kde byl na rohu i řezník (dnes jsou tam nějaká gufera a klínové řemeny). V čase vánočním jsme chodili k mlékárně pro kapra. Mlékárna skončila snad kolem roku 1966 nebo 1967 a byla přestěhována na Kafkovu ulici přibližně tam, kde měl nebo má sídlo Autocont. Byl to asi druhý nebo třetí dům od Nemocniční ulice.
  K patrovému domu mohu sdělit, že tam bydleli dlouhou dobu normální nájemníci, stejně jako v domech na druhé straně cesty, na ulici Nemocniční apod. Pak se začalo koncem šedesátých let mluvit o asanaci, lidé byli vystěhováni, ale domy stály ještě velmi dlouho na svých místech ponechány na pospas osudu. Některé byly ještě využity komerčně jako kanceláře, část byla zlikvidována.

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.