Proměny, Kuhländchen #7

Objekt Sokolovny v Kopřivnici (německy Nesselsdorf) na dnešním Masarykově náměstí.

Text s popisem objektu, který mnozí čtenáři stihl přečíst ještě v tomto článku a pochází z webových stránek města Kopřivnice, kde je veřejně přístupný komukoliv (můžete přečíst zde), byl na přání autora textu odstraněn. K objektu se můžete více dočíst v uvedeném odkazu.

V současné době zde stojí jiný objekt a zimní stadion.

zdroj text: koprivnice.cz
zdroj historické foto: neutitschein.czechian.net

Související články


Komentáře

 1. Ondřej Šalek :

  Dobrý den, používáte můj text bez uvedení autorství.

  Thumb up 13 Thumb down 14
 2. Václav :

  Ondřej Šalek: Zdroj je uveden mezi poslední fotkou a reklamou. Faktem je, že by zasloužil lepší místo v článku, jelikož jsem si jej sám všiml až po obhlídce na základě vašeho komentáře. Splývá to s reklamou…

  Thumb up 7 Thumb down 8
 3. Ondřej Šalek :

  Václave, nikde nevidím uvedení autora textu.

  Thumb up 14 Thumb down 14
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Ondřej Šalek: Dobrý den,
  zdroje textu je uveden na konci každého článku, pokud čerpáme z jiných zdrojů.

  Thumb up 8 Thumb down 11
 5. Ondřej Šalek :

  Martine, váš web mám moc rád, ale je smutné, pokud jste se při tvorbě príspěvků dopracovali k metodě Ctrl+C, Ctrl+V. Mohlo to mít úplně jiný konec, například spolupráci. Přeji hodně zdaru. 🙂

  Thumb up 12 Thumb down 9
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Ondřej Šalek: Vidím, že mailová komunikace vám nestačila.

  1. U textu byl zdroj uveden + byl odcitován (šedé bloky podél svislých stran textu).
  2. V e-mailové komunikacI jsem se vám omluvil, že jsem kromě zdroje textu (veřejné webové stránky města Kopřivnice) nepoužil i přímo vaše jméno, které jsem přehlédl v úvodu článku. Jak jsem se vám snažil vysvětlit v e-mailu, tady nejde o žádný podraz nebo hanobení vaši práce.
  3. Ono si nejde u historických faktů vymýšlet.
  4. Jsem člověk, který se za svůj nedostatek omluvil, ale vy pořád mluvíte o podrazu, jestli se nestydíme apod., zkažené možnosti spolupráce, …

  Také bych upozornil i ostatní čtenáře, že nezodpovídáme za komentáře (a jejich obsah) ostatních diskutujících. Pokud komentuje někdo z redakce, má ze nickem uvedeno [msstavby.cz].

  Thumb up 10 Thumb down 12
 7. Ondřej Šalek :

  Martine, já jsem přece vaší omluvu přijal. Tak co pořád řešíte?

  Thumb up 10 Thumb down 7
 8. panakis :

  Hej vy dva. Martin a Ondrej. Martin je mlady a zraje a taky jenom clovek. Ty Ondreji jako starsi to snad chapes zejo. Tak mu normalne porad ne? Takze misto honeni ega se domluvte na spolupraci. :D Sup sup. Zakopat valecnou sekeru :D Tesim se na dalsi prispevky od vas dohromady.

  Thumb up 8 Thumb down 8
 9. Ondřej Šalek :

  Já jsem pro zakopání válečné sekery a spolupráci. Stačí když se Martin uklidní a můžeme začít. :-)

  Thumb up 10 Thumb down 10
 10. Martin [msstavby.cz] :

  panakis: Tady nejde tak o věk. Za více jak 11 let webu jsem nezažil tak strašnou komunikaci. Myslím, že kdyby byla zveřejněna komunikace mezi nami, nedopadne pro pana Šalka lichotivě.

  Já osobně bych si nedovolil oslovovat druhé v konverzaci výrazy „miláčku“…. Pan navíc popírá sám sebe v tom co píše. To k úrovni konverzace.

  Já se trošku na pana magistra ptal. Člověk velmi odborný. Ale jednání je s ním složité.

  Thumb up 9 Thumb down 8
 11. Ondřej Šalek :

  Já bych si zase nedovolil kopírovat texty…

  Thumb up 10 Thumb down 10
 12. Crazym :

  Ondřej Šalek: Se pos.r sluníčko :DD

  Thumb up 10 Thumb down 11
 13. Slosor :

  Ondřej Šalek: S vámi bych chtěl mít dvojdomek. :D

  Thumb up 9 Thumb down 8
 14. DRJPJR :

  Martin [msstavby.cz]: „Miláčku ?“ Tvl, to jako vážně ? Tak to je nechutné :D

  Thumb up 8 Thumb down 5
 15. panakis :

  Ty kraaaaaso. Ondreji milacku bych fakt Martinovi nerikal. Dyt to vidis, ze te lidi zacli hejtovat. Ps. Martina mam taky rad, ale milacku bych mu fakt nerikal :D Takze dik, ze vime kde bylo jadro problemu. Myslim, ze je balon na Vasi strane Ondreji. Martin je v tomto nevinne. Takze jake je reseni? Chceteli mit vase interpretace tady na webu ktere tu Martin soupne vynechte ono libezne slovo.. a spolupracujte. V opacnem pripade se na to muze Martin vy.rat zejo. Kokos ja te nekdy obdivuju Martine, ze to jeste davas. Takze pratele (ano nerikame si milacci) jedeme dal. :D Ps. Crazyme nebud takovy drson nebo na tebe poslu Janu :D

  Thumb up 6 Thumb down 7
 16. Martin [msstavby.cz] :

  panakis: DRJPJR: Tak ono to bylo použito jako takové to arogantní, povýšené oslovení.

  Já bych to nerozmával dále. Bylo to jen k doložení úrovně komunikace.

  Thumb up 5 Thumb down 7
 17. Ondřej Šalek :

  panakis: Už mám dost, zastavte prosím ten veřejný lynč 😀. Fakt bych mu tak neměl říkat? Myslíš, že by mi počmáral fasádu? Martine, pokud jsem se vás něčím dotknul, omlouvám se (bez ironie).Pokud chcete použít můj text, uveďte mě jako autora. Mám na to právo. Když jste použil má slova v minulosti na tomto webu, neozval jsem se, protože jsem věděl, že v tom má prsty ten, od koho jste text převzal. Toto byl jiný případ. Překopíroval jste dva odstavce z různých souborů, kde je mé jméno uvedeno. A to se nedělá.

  Thumb up 8 Thumb down 6
 18. panakis :

  Ondřej Šalek: Ja nic zastavovat nebudu. Verim ze se umoudrite a budeme casem cerpat z vasich mouder. To co si mysli ostatni je zjevne… Tento boj nevyhravate… Takze milacku lync sis zaridil sam… Ja za to vazne nemohu :D

  Thumb up 6 Thumb down 8
 19. Ondřej Šalek :

  panakis: Náprava byla sjednána, takže já jsem spokojený. Ovace jsem vskutku nečekal. 🙂

  Thumb up 8 Thumb down 6
 20. Ondřej Šalek :

  Crazym: Na můj pytel to chce hrubší záplatu. Netřeba vkládat tečky.

  Thumb up 8 Thumb down 6
 21. Ondřej Šalek :

  Slosor: Já bydlím v řadovce a je pravdou, že v pravo i v levo je to vlastně téměř prázdné. Myslel jsem, že je to kvůli uřvaných děcek. Teď vím, že je to kvůli mě 🙂.

  Thumb up 7 Thumb down 7
 22. Ondřej Šalek :

  DRJPJR: To mělo být nechutné 🙂

  Thumb up 7 Thumb down 6
 23. DRJPJR :

  Martin [msstavby.cz]: Hele má to něco do sebe. Díky téhle vtipné epizodce jsem zjistil, že existuje něco jako Muzeum Fojtství … Zní to jako něco hodně nudného, ale třeba je to miloučké :-) a dost, konec dělaní si srandy!

  Thumb up 4 Thumb down 6
 24. Ondřej Šalek :

  Ještě někdo se postaví za plagiátora?

  Thumb up 6 Thumb down 6
 25. Ondřej Šalek :

  DRJPJR: super 🙂

  Thumb up 6 Thumb down 6
 26. Ondřej Šalek :

  Pánové srdečně vás zvu. Nabízím řadu prohlídek . Kopřivnické fojtství, stará Kopřivnice, hřbitovy, dědina, ale i třeba Korej.

  Thumb up 7 Thumb down 6
 27. Ondřej Šalek :

  Nebojte se ohně chlapci 😉

  Thumb up 6 Thumb down 6
 28. Martin [msstavby.cz] :

  Ondřej Šalek: Pane magistře, tohle je mé poslední vyjádření k tomuto celému cirkusu, co zde předvádíte. Jste snad dospělý člověk. Takové vystupování opravdu není důstojné jak ke mě, tak hlavně k vám samotnému, ani k ostatním. A že se toto děje na internetu není polehčující okolnost.

  1. Fasádu vám ničit nebudu, nevím kde bydlíte. A tento, asi pokud o vtip nebo nevím co, bych přešel.
  2. Označujete mě stále za plagiátora. Již jsem vám vysvětlil několikrát, že jsem text převzal ze stránek města Kopřivnice, kde jsem uvedení vás jako autora přehlédl. Text by zde odcitovaný a na konci článku uveden zdroj textu. Jak bývá zvykem i u ostatních médií. Sám jste zde i ve 9:24 napsal, že jste omluvu přijal. A ve 18:20 napíšete „Ještě někdo se postaví za plagiátora?“? Je tohle podle vás normální? Je mi trapně před ostatními lidmi, co tohle musí číst a hlavně je mi trapně za vás.
  3. 17. ledna jste mi poslal e-mail, že si nepřejete, aby byl zde text uveden. Učinil jsem tak okamžitě, co jsem zprávu četl. Omluvil a vyhověl. Poté mi pak píšete, že není pravda, že jste si nepřál smazání textu (což odstranění textu použitého v publikovaném článku je) a označujete mě v naši mailové konverzaci dokonce za lháře.

  4. Také bych rád objasnil tvrzení pana magistra, že jsem jeho text použil již v minulosti. Mělo se jednat o text k bytovým domům na ulici Sokolovská v Kopřivnici. Více zde.https://www.msstavby.cz/promeny-kuhlandchen-4-2-03-01-2021/
  Informace k objektu jsem čerpal z instagramového profilu Oddělení architektury Kořpivnice (https://www.instagram.com/oddeleniarchitektury/). U žádné fotky není pan Šalek zmíněn. Opravdu nemohu tušit, za kterými slovy pan Šalek na internetu stojí a za kterými ne.

  5. Všimněte si prosím, že zde a v mailové konverzaci se držím vždy faktů a toho, jak to je a nemám potřebu vás k tomu povýšeně a arogantně oslovovat citově zabarvenými slovy. Ale tuším, že to je vám asi jedno, protože podle jiných lidí z Kopřivnice, co měli s vámi již tu čest, není s vámi racionální diskuze možná. Viz vlastně i to, co jste napsal zde v komentářích.

  Já vám přeji, ať se vám daří profesně i osobně!

  Thumb up 14 Thumb down 10
 29. Ondřej Šalek :

  Martin [msstavby.cz]: Nestežujte si pořád na arogantní chování. To co tady píšete je hloupost. Neustále se potřebujete obhajovat.

  Thumb up 8 Thumb down 9
 30. Dan :

  Zbytecne reagovat a neco resit. Ego az na pudu. Jinak by nelezl do skoro kazde fotky, kdyz se o Fojstvi pise. Tvari se, jak kdyby sam ty kocary postavil doma v garazi na koleni… https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/kocar-sustala-vyroba-koprivnice.A200821_566363_ostrava-zpravy_woj?

  Thumb up 2 Thumb down 8
 31. Ondřej Šalek :

  Dan: Já jsem nikam nelezl. To vím naprosto spolehlivě.

  Thumb up 8 Thumb down 6
 32. Crazym :

  Ondřej Šalek: Zlato tečka tu není kvůli Tobě ale pro ten deb.lní fitr ale je dobře, že máš hrubý pytel, muck :-)

  Thumb up 7 Thumb down 9
 33. Crazym :

  Ondřej Šalek: Zlato, tečka tu není kvůli Tobě ale pro ten deb.lní filtr ale je dobře, že máš hrubý pytel, muck :-)

  Thumb up 6 Thumb down 9
 34. Ondřej Šalek :

  Crazym: Tak na to ti dám ruku, ty můj zlatý kluku. 😊

  Thumb up 7 Thumb down 6

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.