Proměny, Kuhländchen #12

Obytné objekty pro zaměstnance společnosti Tatra v Kopřivnici, ulice Česká.

Zdroj: Digitální zemský archív v Opavě
Sbírka fotodesek Tatra, kombinát Kopřivnice
Číslo NAD: 2996
Datum vzniku: 1914 – 1964

Snímek č.15 a č.16

Zde můžete vidět objekty na leteckém snímku z roku 1955. Objekty se nachází nalevo od červené čáry.

Kupodivu se soubor objektů dochoval do dnešní doby. Avšak již po mnohých přestavbách.

Související články


Komentáře

 1. Ondra :

  Jedná se o rodinné domy pro úředníky NSWG z roku 1906 a dělnická kasárna z roku 1907 (na druhé fotce v pozadí). Kopřivnice rozhodně nepatří do Kuhländchen. Kdyby jste si alespoň přečetl legendu k těmto fotkám a ověřil používané pojmy. Shit 🙂

  Thumb up 14 Thumb down 10
 2. chytrák :

  Mějte shovívavost s našim místním vysokoegovým vůdcem.

  Thumb up 9 Thumb down 15
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Ondra: Pane Šalek, já chápu že se po minulém komickém projevu, co jste zde předvedl, cítíte pořád ukřivděný, ale z archívu, ze kterého čerpám nemají fotografie legendu.

  Legendu k fotografiím jsem si tedy přečíst nemohl a vy si prosím předčtěte, odkud fotografie pocházejí. Popis, který je k albu uveden je následující:
  „Různé, osoby, budovy, kniha Společné konto č. 2 – skleněné negativy č. 10007-10363, 20001-20109 zapsané v evidenční knize Společné konto z let 1914-1964 (s přesahy).“

  Kopřivnice je hraniční území. Záleží na zdroji, ze kterého čerpáte. Ale je zajímavé, že minule jste ještě mluvil o spolupráci a označení Kopřivnice do této oblasti vám nevadilo.

  Thumb up 6 Thumb down 10
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Ondra: Rád vám také doporučím online dostupnou knihu z Národní knihovny. Moravské Kravařsko z roku 1898
  https://ndk.cz/view/uuid:30b6e890-ed46-11dd-9375-000d606f5dc6?page=uuid:8c2ea124-a63e-4c72-b202-00b176808953

  Thumb up 7 Thumb down 11
 5. DRJPJR :

  Martin [msstavby.cz]: Ufňukaný klaun z Muzea fojtství… Znemožnit se jednou ok, zasmáli jsme se, ale podruhé už prosím ne :)

  Thumb up 8 Thumb down 9
 6. Ondra :

  Martin [msstavby.cz]: Tak to už jste během uplynulých 23 hodin druhý. Vtipné 😀

  Thumb up 7 Thumb down 4
 7. Pavel :

  Martin [msstavby.cz]: Krásná mapa, tam na str. 369, zejména meandrující Odra a Sedlnička.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 8. Ondra :

  Martin [msstavby.cz]: Martine, legendu k fotografiím jste si přečíst mohl, zjistil byste že se jedná o vily v kolonii, fotografie byly pořízeny v roce 1916 fotografickým ateliérem NSWG pod vedením Rüdolpha Kümpfeho. Podle popisných čísel jste v návaznosti mohl zjistit, že budovy pochází z období 1900-1910, že jejich majitelem byla NSWG a jací zaměstnanci v nich bydleli. Vše z pohodlí domova prostřednictvím internetu. Ukřivděný jste od prvního mailu a stále v této jízlivé komedii pokračujete – klidně. Hranice nejblíže Kopřivnici je mezi Ženklavou a Štramberkem, zbytek je nenaplněný sen německých nacionalistů. Je to především o práci se zdroji. Vůbec mi nevadí, že jste tak pojmenoval sekci na tomto webu. Komentář byl přece v návaznosti na diskusi o tomto pojmu v jiném příspěvku. Ani podle vámi uvedených měřítek do toho Kopřivnice nezapadá. Kniha Moravské Kravařsko je krásná a mám ji rád. Věřte mi znám jí déle, než od sobotního odpoledne, kdy pan Petr začal rozšiřovat tento odkaz. Můj návrh spolupráce stále trvá. Doposud jste jej nevyužil. Klidně mi můžete napsat, nebo zavolat. Domluvíme se. Určitě by to prospělo kvalitě těchto příspěvků. Navrhoval bych pokračovat v nějaké další stavbě architekta Ludwiga. V Kopřivnici zanechal poměrně výraznou stopu.

  Thumb up 9 Thumb down 6
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Ondra: Pane Šalek,
  Legendu jsem si přečíst nemohl. Jak jsem již jednou uvedl. U zdroje ze kterého čerpám se jednotlivý popis nenachází. Prozkoumal jsem důkladně webové stránky a žádnou funkci s legendou k jednotlivým fotografiím jsem nenašel.

  Co jsem pak mohl dohledat a nemohl je tak trochu na mě. K hranicím území. Já jsem neuvedl měřítka. Nevím, na co se tedy v návaznosti na mé měřítka odkazuje. Uvedl jsem pouze, že různé zdroje uvádějí jiná tvrzení.

  Mě baví, jak dokážete během pár vyměněných mailů nebo komentářů popírat sám sebe. Projděte si naši mailovou komunikaci a to, co jste zde psal naposledy. Zařídím se stejně, jako město Kopřivnice, když potřebovala fotografie k 100. výročí narození Emila Zátopka, kdy je zakoupilo raději externě, než jednat s vedoucím tamního muzea Fojství.

  A rozhodně nemám chuť spolupracovat s někým, kdo se vyjadřuje jako vy „Shit 🙂“

  Pokud v budoucnu doplníte informace, budu za ně rád.

  Thumb up 12 Thumb down 9
 10. Crazym :

  Bože vyprdni se už na toho státem živeného trotla z muzea, budeš ho furt krmit a stejně na té jeho umanutosti nic nezměníš, tihle mají svoji pravdu vždycky. Ať si pořídí vlastní web a tam zveřejněné informace dovede k dokonalosti a pak u nich klidně onanuje do němoty :-)

  Thumb up 5 Thumb down 10
 11. Ondra :

  Martin [msstavby.cz]: Martin [msstavby.cz]: Martine, rozklikněte prosím ten červený nápis „příloha“ pod fotografií hasičské zbrojnice. Tam je legenda k fotografiím. V případě Zátopka se nejednalo o město, ale o firmu, která neuhradila poplatek za poskytnutí. Nemáte správné informace. Kopie těch fotografií může mít každý a já osobně na to nemám žádný vliv. Šíříte drby.

  Thumb up 8 Thumb down 4
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Ondra: Přílohu jsem samozřejmě procházel. Ale tuším, že nevíte jakou konverzaci jsem vedl s panem PhDr. Karlem Müllerem ohledně popisu fotografií.

  Pro ostatní přidávám odkaz na onu přílohu.
  http://images.archives.cz/mrimage/foto/proxy/cz/archives/CZ-217000010/fotoarchiv/dao/documents/0001/f642e3d8d18c11e5ab77001167d6b623.pdf

  V úvodu článku je napsáno :“Obytné objekty pro zaměstnance společnosti Tatra v Kopřivnici, ulice Česká.“

  Vy uvádíte „NSWG“ což je Nesselsdorfer Wagenbau-Fabriks-Gesellschaft, dnešní Tatra. Ano, v době vzniku objketů se tatra jmenovala takto.

  Thumb up 4 Thumb down 8
 13. Ondra :

  Martin [msstavby.cz]: A v čem tedy tkví ten problém, že jste na můj komentář reagoval? Že jsem tam napsal shit? Že tam legenda k fotkám není a nemohl jste jí číst a přitom tam je a četl jste jí? Větu “Obytné objekty pro zaměstnance společnosti Tatra v Kopřivnici, ulice Česká.“ jsem nijak nepopíral. Pouze jsem to upřesnil. To je problém? Pak uvádíte „Pokud v budoucnu doplníte informace, budu za ně rád.“ Já už vás teda vůbec nechápu o co vám jde. Jde vám o to, abych se nevyjadřoval v této veřejné diskusi?

  Thumb up 7 Thumb down 7
 14. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Jo, měl jsi pravdu :D

  Ondra: Vy máte opravdu problém s porozuměním textu. „Pokud v budoucnu doplníte informace, budu za ně rád“ rozhodně nezní tak, že se nemáte zde vyjadřovat. Pak už záleží čistě na vás, jakou to bude mít úroveň nebo to bude shit.

  Hlavně z vašeho psaného projevu není jasné, k čemu se vyjadřujete. Máte plno otázek, ale sám na podané otázky neodpovídáte (viz. nějaká uvedená měřítka). Ale s vámi to je jak s Volným.

  Thumb up 5 Thumb down 9
 15. Ondra :

  Martin [msstavby.cz]: Častokrát se chlubíte svou vysokou úrovní. To je ona? Invektivy vám nejsou cizí. Uvědomujete si vůbec, že tímto trollovanim a hejtovanim si plevelíte vlastní web? Já dnes nemám náladu tady vkládat citáty z českých komedií. Ani burcovat vaše přisprostlé kamarády. Pokud vás něco zajímá, zeptejte se normálně a já vám odpovím. Jinak je to shit a můžeme se předhánět, kdo vymyslí větší pi…

  Thumb up 7 Thumb down 8
 16. Martin [msstavby.cz] :

  Ondra: Kde se chlubím? Myslíte to, že si přeji, aby se zde diskutující vyjadřovali slušně? To je snad nějaká základní slušnost. Což podle vaši poslední věty vidím, vám dělá problém. Ke zbytku nemá ani cenu se vyjadřovat.

  Thumb up 4 Thumb down 9
 17. Ondra :

  Martin [msstavby.cz]: To opravdu nemyslím. Slovo shit jste tady zlegalizoval vlastním použitím. A na slově pitomost, které jsem měl na mysli není nic špatného. Ale vy jste si patrně představil škaredé slovíčko, které se ovšem píše s dlouhým „í“. Čestně prohlašuji, že jsem neměl na mysli jiné slovo než pitomost. A v tom je zakopaný pes, pořád si něco představujete. Nebo máte problém s porozuměním textu? Já bych vás rozhodně k nějakému Volnému veřejně nepřirovnával. Ona ta základní slušnost není jen v používání neslušných slovíček, ale třeba i v osobním napadání a urážení. A vy jako manažer toho webu, byste nám měl jít příkladem. Jinak si opravdu svůj web jen zanášíte. Ale k věci, ať už se z té legendy vymaníme. Sestupte prosím o 10 řádků níže, k pořadovému číslu 10.030, kde je uvedeno, že tam jsou 3x (přepsáno na 2x) Vily v kolonii (byť je to napsáno trochu prapodivně, tak se člověk dovtípí). V této knize je potřeba odečíst ty vyškrtané, což znamená, že chybí a tudíž logicky nemohly být digitalizovány. Myslím, že jsem se doposud nikde nesetkal s tím, že by pořadová čísla skenů seděla se stránkováním atp. Takže hodně štěstí v badatelské činnosti a těším se na další příspěvek z minulosti Kopřivnice. Nejraději bych zde příště viděl nějaké další Obytné objekty pro zaměstnance společnosti Tatra v Kopřivnici III.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 18. D-r :

  Ondra: Shit ne znamená pitomost, shit znamená h…ovno.

  Thumb up 3 Thumb down 6
 19. D-r :

  Neznamená

  Thumb up 2 Thumb down 5
 20. Ondra :

  D-r: Ano, ale mi se bavíme o slovu pi… ve větě „Jinak je to shit a můžeme se předhánět, kdo vymyslí větší pi…“

  Thumb up 4 Thumb down 2
 21. Ondra :

  D-r: Slovo Shit je tady už od 23.02.2021 14:38 v pořádku. Martin jej použil.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 22. Dan :

  Ondra: Vy jste s prominutim nemocny clovek. Pokud napisete pi.. , tak si pote opravdu clovek musi domyslet, o jake slovo jde. Tech variant je plno. Kazdou diskuzi, kde jste se vyjadroval k promenam kravarska jste zprznil svym detinskych chovanim. Ted se tu bude bavit o vyznamu slova shit a o tom, kdo ho legalizoval. Otresne.

  Thumb up 2 Thumb down 8
 23. Ondra :

  Dan: Na to prznění jsem tady nikdy nebyl sám. I vy jste se zapojil. Lusknutím prstu toho můžeme nechat.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 24. Lukáš :

  Lusk!

  Thumb up 0 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.