Prodejna Hruška Radvanice

V ostravské městské části Radvanice a Bartovice vyroste nová prodejna společnosti Hruška.

První týden letošního roku přináší potěšující informaci pro obyvatele městské části Ostrava-Bartovice. Vedení místního obecního úřadu totiž oznámilo, že v lokalitě poblíž centra Ještěrka, bude stát samoobsluha. Ačkoliv jsou Radvanice a Bartovice sedmým nejlidnatějším obvodem Ostravy, bartovičtí žijí bez samoobsluhy už 25 let.

Do vybudování samoobsluhy se vložil místní obecní úřad už v roce 2018, kdy začal vyjednávat o vhodném umístění prodejny a hlavně hledat investora, který by do projektu byl ochoten se pustit.

„K realizaci jsme vytipovali lokalitu u ozdraveného centra Ještěrka, nedaleko křižovatky ulic Těšínská a U Potoka. Bývá zde největší koncentrace lidí, kteří jdou na bazén, rehabilitace a také tudy projede denně na 3000 aut,“ řekl starosta obvodu Radvanice a Bartovice, Aleš Boháč.

Oslovené řetězce však měly jako podmínku pro stavbu prodejny pozemek o velikosti 7 000 m2. Obec ale má k dispozici pozemek o rozloze pouhých 3 000 m2. Jediný řetězec, který byl schopen tyto podmínky akceptovat, je společnost Hruška.

zdroj: novinykraje.cz

Související články


Komentáře

  1. Richard :

    Tady jsou vizualizace https://radvanice.ostrava.cz/cs/o-radvanicich-a-bartovicich/rab-noviny/rok-2021/rok-2021/RaBky01_21web.pdf

    Thumb up 1 Thumb down 0
  2. Martin [msstavby.cz] :

    Richard: Díky!

    Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.