Prodloužená Místecká – foto z výstavby

Nedostatek financí zabrzdil dokončení Prodloužené Místecké, která tak dnes slouží řidičům jen v polovičním profilu – a navíc bez potřebných sjezdů a nájezdů. Karta se ale obrátila a důležitá komunikace má být hotova ještě letos.

„Můžeme dokončit všechny objekty, které byly pozastaveny, a stavbu do konce roku předat řidičům do užívání celou, tedy včetně zbývajícího dvoupruhu a napojení na ulici Českobratrskou, Hornopolní a Cihelní. To vše za předpokladu, že nám bude ke konci roku přát počasí, neboť souhlas s pokračováním stavby jsme obdrželi teprve koncem května,“ řekla Deníku mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

„V současné době se pracuje na mostních objektech, odvodnění, opěrné zdi, schodišti a protihlukových opatřeních. Letos bude dokončeno také veřejné osvětlení, veškerá oplocení, chodníky a okolní zeleň,“ dodala Nina Ledvinová.

Za fotografie od čtenáře děkujeme !

Zdroj textu: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  V centru je teď tolik nových cest a křižovatek. Chvilku bude trvat než si na to zvyknu :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Balde :

  chtěl jsem se zeptat v teto dokončovací fázy dojde i k rozšíření na 4 pruhy az k stavající místecke respektive k sjezdu z ulice 28 rijna ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. PetrP :

  Balde: Nedojde zatím… to je tzv. 3. stavba prodl. Místecké a je tam spor ohledně hlukového zatížení, které podali obyvatelé přilehlých domů… zatím se to řeší… bude to zatím tedy jen k ul. Českobratrské.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. mm :

  I tak je to dobrá zpráva pro všechny ostraváky, protože zmizí kus staveniště a město dostane další moderní dopravní úsek, který odlehčí centru města. Jen doufám, že brzy dojde i na tu 3. etapu, protože ta cesta je děsná a myslím si, že už do oprav nechtějí investovat peníze – což je logické.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 5. PetrP :

  jj s těmi opravami to tak nějak bude, akorát se nevím, kdy se vůbec začne stavět… ono to letos a asi ani příští rok nebude…. :/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Balde :

  jo a zmizi ta krizovatka pred ceskobratrskou ??? nebo ta tam bude porad ???

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. PetrP :

  jestli myslíš tu, co byla hned vedla bývalého zimního stadionu, tak ta tam zůstane v nezměněné podobě, do doby, než se postaví i 3. stavba Místecké, potom tam bude ze směru FM přímé napojení na Českobratrskou, takové jako se dělá teď z Českobratrské na Místeckou směr dálnice. Ale bude zrušen směr odbočení doleva jakoby k Hornopolní.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.