Přístavba OC Futurum

Přístavba samotná je připravena k nastěhování podniku pasta & fidli a přilehlá pěší zóna začala nově hostit food trucky.

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  moc pěkný veřejný prostor, kdo by to byl býval řekl, že vyroste zrovna okolo velkého obchodního centra :)

  Thumb up 45 Thumb down 0
 2. vojta :

  nečekané a k tomu krásné. Bylo by fajn kdyby si město z toho vzalo příklad a něco podobného, kvalitního zkusilo v centru.

  Thumb up 35 Thumb down 3
 3. PetrKs :

  ale že to trvalo… ale jinak dobrý

  Thumb up 7 Thumb down 2
 4. Michal :

  Yimbysté budou z food trucků happy.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. LK :

  Michal: nebo taky ti, co pracují v okolí a dají si zajímavé jídlo hezky venku ;-) já jsem si dam dneska třebas dal fish and chips

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Jann :

  Pěkné, ale některé ty strom v „5 centimetrové“ ohrádce budou žít z čeho? Jak vidno, pár jich už uschlo a to letos často prší.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. aldik :

  Futurum se opět zvedá, jen to Tesco to tam kazí, zasloužilo by si kompletní přestavbu, nebo radši jiný hypermarket celé Futurum :D JIP by se mi tam líbil, ten na Frýdecké je skvělý :)

  Thumb up 4 Thumb down 12
 8. Mx :

  Pajáda, potrebujeme velké projekty a stavby. A presto se mi do mysli vkrádá jedna myšlenka: nebylo by lepsi misto jednoho velkeho projektu za stamiliony radeji udělat i takoveto “beverly hills” na stovkach nebo desitkach mist po meste? Kdyz vidim casto ty nenatrene sloupy, cervenobíe zabradli, “uroven” rekonstrukce chodniků a trávníků – považoval bych tuto nápravu za stejně důlezitou jako treba novou knihovnu (z pohledu architektury mysleno nyní)

  Thumb up 13 Thumb down 0
 9. DRJPJR :

  Mx: K tomu povede ještě hodně dlouhá cesta, bohužel. Jeden příklad z poslední doby – na Dubině už před mnoha lety přišli úředníci se “zlepšovákem”, místo např. kvalitně udělaných mlatových cestiček, rezeseli po vyšlapané trávě betonové dlaždice, jakože v rámci kultivace veřejného prostoru. Ty teď vypadají např. nějak takhle – https://postimg.cc/nsK5MW2r

  Na můj dotaz, zda by se s tím nedalo něco dělat, že je to hnusné, zničené a nepoužitelné mi bylo jakýmsi panem Blahutou z ÚMOBu odpovězeno: “ Dobrý den, nejedná se o oficiální stavbu chodníků, ale pouze o položené dlaždice v místech, kde si občané zpravidla zkracují cestu mimo řádné vybudované komunikace pro pěší, kdy tyto dlaždice umísťujeme výhradně na základě požadavků obyvatel. Se stavbou nebo přebudováním chodníku v tomto místě neuvažujeme.”

  Z toho je celkem patrné, že ti úředníci nepochopí (nechtějí pochopit) potřebu něco ve veřejném prostoru řešit ani když jim to zdokumentujete a naservírujete na stříbrném podnose.

  Thumb up 16 Thumb down 0
 10. aggu :

  Mx: Potřebujeme obojí. Jsme velmi velmi podfinancované město a máme dluh na zásadní infrastruktuře. Kulturní, dopravní, sportovní,… Ale zrovna ty menší projekty (až na měřítko chodníku) by měly zajímat místní radnice. Zjevně nezajímají. Nevím, proč je máme.

  Thumb up 11 Thumb down 2
 11. koudy :

  Jak říkám, developer nemusí nutně být sprosté slovo. Když chtějí v obchodě vydělávat peníze, musí v něm být příjemně. Dejme jim ve futuru ještě chvilku a místo těch parkovacích ploch vyrostou bytové domy, protože si spočítají že na 12m2 budou mít díky tomu více zákazníků :).

  Thumb up 5 Thumb down 1
 12. Rdm :

  aldik: myslíte ten skvělý JIP, ve kterém prodávají zkažené maso? děkuji, raději to Tesco nebo Albert, kde se alespoň trochu snaží a na procházející produkt vás upozorní nálepkou…

  Thumb up 2 Thumb down 10
 13. Meechee :

  Až na ty bílé lowcostové betonové hovna místo laviček je to docela vkusné – až nezvykle …

  Thumb up 0 Thumb down 12
 14. pasta :

  https://ibb.co/jJ1pF96

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Jan :

  Zarazil mne nehda stavb dlazby. Rekneme mesic a pul zpet jsem se byl pri navsteve domoviny projit a prislo mi, ze v Ostrave je to snad zvykem. Masarykovo namesti, Karolina apod. Nicmene zde je to zanovni – cekal bych lepsi provedeni.

  Nicmene jako celek pekne.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Jan :

  Zarazil mne nehda stavb dlazby. Rekneme mesic a pul zpet jsem se byl pri navsteve domoviny projit a prislo mi, ze v Ostrave je to snad zvykem. Masarykovo namesti, Karolina apod. Nicmene zde je to zanovni – cekal bych lepsi provedeni.

  Nicmene jako celek pekne.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.