Přírodní koupací biotop Úvalno

V MS kraji se otevře první biotopové koupaliště.

Koupaliště, které se zavřelo před 15 lety, se nyní buduje nově. Otevře se příští rok na počátku sezony. Jedinečné koupaliště, odkud byl výhled do širokého okolí, fungovalo v Úvalně téměř třicet. V České republice funguje přibližně 15 těchto koupališť, nejbližší je nedávno otevřená Paseka v Olomouckém kraji. Koupaliště bude fungovat jako biotop. Půdorys bazénu je zachován, zůstala betonová nádrž stěny se navýší o 70 centimetrů, nádrž se vyspravuje a potáhne bazénovou fólií. K tomu budou fungovat tři jezírka, laguny s bahenními rostlinami, kde se bude voda čistit. Kapacita bude 300 lidí, vstupné by nemělo přesáhnout 50 korun.


uvalno

uvalno

uvalno

celý článek: denik.cz

zdroj foto: FB Úvalno

Související články


1 komentář

  1. pompo :

    super

    Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.