Přestupní uzel Ostrava-Hulváky, II. etapa

Ve fázi územního řízení se nyní nahází projekt II.etapy přestupního uzlu Hulváky. Jehož hlavním předmětem je vybudování nástupních ostrůvků tramvajových zastávek a s tím spojené úpravy komunikací.

zdroj: ostrava.cz

Související články

Komentáře

  • Ross 05.11.2020  ●  11:26

    Nebyl by někde prosím celý ten výkres? Zobrazí se mi jen malá rozmazaná verze.

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 1
  • Brzda 05.11.2020  ●  12:53

    Ross: Jo, byl si rychlejší. Ten přiložený obrázek je naprosto na nic. To už je lepší ho nevkládat vůbec….

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 1
  • Johnny 05.11.2020  ●  15:14
    To se mi líbí 9 To se mi nelíbí 0
  • Svizzera 05.11.2020  ●  16:32

    Aha, takže nově bude zastávka kus od terminálu? Jestli ano, tak řešení nic moc.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 5
  • JohnnyKrabák 05.11.2020  ●  17:43

    Svizzera: A co měli v této fázi udělat? Vyvlastnit a zbořit domy naproti terminálu?

    Je samozřejmě otázka, proč terminál stojí tam kde stojí a není posunut tak, aby byl u budoucích zastávek.

    To se mi líbí 6 To se mi nelíbí 0
  • Sanju 05.11.2020  ●  21:23

    V současnosti jsou tramvajové zastávky přímo naproti trolejbusové smyčce, po postavení ostrůvků se posunou ve směru na centrum, přímý přestup tramvaj > trolejbus se tím nezlepší. Pokud by měly zastávky zůstat tam, kde jsou nyní, musel by se zřejmě odkoupit a zbourat ten rohový dům z hospodou, aby bylo možné posunout koleje. Pak by ale nebyl prostor pro vybudování odbočovacího pruhu 28. října > trolejbusová smyčka, který je na výkresu situovaný před ostrůvky.

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 0
  • Martin [msstavby.cz] 05.11.2020  ●  21:49

    Brzda: Na Fajnova je snad kvalita lepší?

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 20
  • Sanju 05.11.2020  ●  22:08

    Martin [msstavby.cz]: Mně osobně se na Fajnova zobrazil ten výkres větší. Plus jde ho odtamtud snadno stáhnout a ještě si ho zvětšit v prohlížeči fotek, byť pravda, kvalita není nijak závratná.

    To se mi líbí 15 To se mi nelíbí 0
  • Bůh 06.11.2020  ●  00:16

    Spíš se ptám, proč to nepostaví přímo naproti toho terminálu tzn. dal od centra o pár metrů.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 3
  • Bůh 06.11.2020  ●  00:21

    EDIT: Jednodušeji, proč to nenechají ve stávajícím místě. Omlouvám se za vyjadřovací zkrat.

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 3
  • Martin [msstavby.cz] 06.11.2020  ●  07:27

    Sanju: My to taky máme odtamtud. Ale tam nejde přečíst ani číslo pořádně. Plus je omezení ze strany wordpressu.

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 13
  • Kolečko 06.11.2020  ●  11:26

    „Zajímavé bezbariérové řešení.“ Asi tomu dobře nerozumím, ale to budou ty nástupní ostrůvky v kopci? Dlouhé 67m? Jaký je tedy projektovaný podélný sklon ostrůvku dlouhého 67m? V textu to nevidím. Je to možné najít ve výkresu?

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 1
  • Cyril 06.11.2020  ●  11:31

    Tam bych viděl vídeňskou zastávku jako na Palkovského… bezbariérová, bez nutnosti ostrůvku, kousek od trolejbusu.

    To se mi líbí 20 To se mi nelíbí 3
  • Crazym 06.11.2020  ●  13:33

    Cyril: Ježiš nesýčkuj, než se toho někdo chytne. Už tohle je na blití… :-(

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 19
  • Brzda 06.11.2020  ●  18:12

    Cyril: Jo, taky si myslím, že zastávka vídeňského typu by zde byla vhodná. V Olomouci u výstaviště Flora to původně taky zvedlo velkou vlnu nevole, ale nakonec je to dobré řešení. Také by mě zajímalo, zda byl tento projekt už nějak ovlivněn mapováním a návrhem budoucího stavu celé ulice 28. října, který tvoří MAPPA……

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 0
  • Brzda 06.11.2020  ●  18:19

    Martin [msstavby.cz]: Nevím, proč zmiňujete mne, když odkaz na fajnova.cz vložil Johnny, já jsem psal, že by bylo lepší takový obrázek raději nevkládat vůbec. Ale budiž, zde je obrázek ve velikosti 1000×216, na fajnova.cz je ve velikosti 2560×512, tedy více než dvojnásobný. Ale ani na tom větším není v podstatě nic k rozeznání, což je fakt špatně. Informační hodnota je nula a čtenáře to akorát naštve. Obdivuji každého, kdo se snaží něco dělat pro informování veřejnosti, zvlášť dělá-li to dobrovolně ve svém volném čase, ale pokud už něco chci dělat, měl bych to dělat pořádně, jinak se vystavuji zbytečné kritice, na kterou bohužel není relevantní obrana…….

    To se mi líbí 17 To se mi nelíbí 4
  • Martin [msstavby.cz] 07.11.2020  ●  16:12

    Brzda: Ne každý si dokáže představit projekt jen z popisu, který je uvedený v dokumentu z oznámení o zahájení územního řízení. Proto si myslím, že aspoň situace, kde je patrné umístění nástupiště a vedení komunikací bude aspoň nějakým usnadněním k popisu z dokumentu pro čtenáře, kteří se neorientují ve stavebnictví. Já jsem pro to udělal maximum. Ze špatného zdroje kvalitní materiál neudělám.

    Věřím, že kdybych situaci nepřiložil, byly naopak komentáře, proč tu není aspoň situace špatně čitelné, než žádná. Nezavděčím se bohužel všem.

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 4
  • Cyril 07.11.2020  ●  21:52

    Crazym: nehleděna to, že na místě projektované zastávky by mohly být dostavěny dva bloky domů v uliční čáře toho domu s Bandim. Takhle tu cestu šibnou a jestli tam domy postaví, tak budou odsazené a cesta klikatá…

    To se mi líbí 9 To se mi nelíbí 0
  • Crazym 07.11.2020  ●  22:21

    Cyril: Že jo? Najednou nikomu nevadí nedodržování uliční čáry :DD

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 5
  • Lucie 08.11.2020  ●  20:46

    Brzda: Bezte si to resit k pivu.

    Bydlíme s mužem v Marianskych Horách a občas sem kouknu, co je nového. Já stavebnictví nestudovala, a tak mi je každá maluvka, kresba, obrázek nebo jak to napsat k pomoci. Z toho textu bych věděla kulový.

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.